Ve svátky 5. a 6.7. je naše prodejna na Žižkově uzavřena.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. O nás, aneb troška historie
O nás, aneb troška historie

Chcete o nás vědět víc? Kdo že vám to vlastně bude radit?

Na začátku jsme byl "jen" dvě mámy, které se rozhodly splnit si sen a pustily se na mateřské dovolené do podnikání. Milujeme naše děti a milujeme nošení, které nám v mnoha případech zachránilo zdravý rozum :-) Práce pro nás byla především koníčkem, moc rády jsme našim zákazníkům pomáhaly v jejich nosících začátcích.

Vše začalo půjčovnou hraček a dětských potřeb Prubnihračku.cz, kterou jsme v létě 2015 spustily. Mezi naše věci k půjčení jsme zařadily i nosítko značky Manduca. Nosítko slavilo u zákazníků velký úspěch, a tak jsme začaly nabízet další a další ergonomická nosítka. Staly jsme se jednou z prvních (možná i úplně první) půjčovnou nosítek v České republice. Z jedné Manducy jsme tak "narostly" na více než 100 půjčovacích nosítek a rosteme i nadále. K dnešnímu dni (duben 2021) jsme uskutečnily přes 4000 zápůjček.

A protože nosítka jsou prostě skvělá věc, naši zákazníci si je po vyzkoušení chtěli často rovnou zakoupit. Proto jsme v roce 2018 rozšířily půjčovnu o e-shop a později otevřely i malinkou provozovnu na Praze 10.

Velký zlom pro nás přišel na podzim 2020, kdy jsme se rozhodly jít do rizika a otevřít větší kamenný obchod na Žižkově.  Situace s covidem tomu moc nenahrávala, ale my si prostě chtěly splnit svůj sen :)

S nárůstem sortimentu i zákazníků se náš "mini tým" postupně rozrostl, takže vám ho tady moc rády představíme.

 

Andrea je majitelkou a hlavní silou ZkusNositko.cz. Odpovídá na všechny vaše telefonáty a naleznete ji většinou v našem obchodě na Žižkově, kde stále hýří dobrou náladou a humorem. Nedá dopustit na své první nosítko, hnědou Manducu Pure Cotton, kterou má nostalgicky vystavenou :) Miluje cestování o kterém si s vámi dokáže povídat dlouhé hodiny. Své syny nosila na dovolených až do pěti let. 

 

Monča se k nám přidala na začátku roku 2020. Předtím se intenzivně věnovala správcovství a poradenství ve Facebook skupině Nosím na srdci❤️, se kterou jsme navázaly vzajemnou spolupráci hned v jejích počátcích. Se svými dvěmi odnošenými dětmi otestovala mraky šátku a snad všechna nosítka na trhu, to je totiž něco, co ji neskutečně baví. Je trochu pedant na správné nastavení a může působit trochu přísně. Ale nelekejte se, uvnitř se skrývá citlivá dušička s dobrým srdcem, která vás nikdy nenechá odejít se špatně zvoleným, nebo nastaveným nosítkem :-) Monču potkáte v obchodě na Žižkově, ale také on-line ve všech našich videích a poradenství přes messenger. Od roku 2022 přebírá řízení ZkusNosítko.cz.

 

Kačka je s námi nejdéle,je dvojnásobnou maminkou, nosí v šátku i v nosítkách, látkuje a už několik let "jede na vlně barefoot". S celou rodinou se hodně pohybuje v přírodě, však je také původním koníčkem horolezec. A protože má vystudovaný Český jazyk a literaturu a navíc skvělé "literální střevo" a skvěle se orientuje ve funkčním oblečení, píše pro vás ZkusMerino blog. Katku občas potkáte i u nás na provozovně, ale jinak se točí zejména kolem našeho merino sortimentu.

 

Lucka přišla do našeho týmu koncem roku 2020, se zkušenostmi s nošením tehdy již téměř tříleté dcery. Díky skvělému zázemí regionálních a dalších nosicích skupin měla možnost  vyzkoušet rozsáhlou řadu jak šátků, tak nosítek a seznámit se s jejich značkami, designy, střihy a materiály. Lucku velmi baví poradenství a možnost rodičům najít to pravé nosítko, které jim usnadní život jak v prvních týdnech s novorozeným miminkem, tak i s odrostlým batoletem, které touží brát na výlety a sdílet tak mnoho zážitků jako rodina.

Jelikož je Lucky velký koníček i šití a obliba v materiálech z merina a neustále si v této oblasti rozšiřuje obzory, dostala na starost náš druhý e-shop ZkusMerino.cz.

 

Janča je maminkou dvou dětí. Starší dceru začala nosit ve čtyřech měsících a během jednoho měsíce se z nošení stal obrovský koníček. Během dosavadních čtyř let aktivního nošení vyzkoušela stovky šátků a nosítek. Miluje cestování a se svojí rodinou procestovala Evropu křížem krážem. V současnosti působí jako správce v několika lokálních nosících skupinách a hlavně je spoluorganizátorkou Nosícího miniveletrhu – prodejně-poradenské akce, která se koná dvakrát do roka. Janča nejčastěji odpovídá na vaše e-maily a čas od času se s ní můžete setkat i na prodejně.

 

Míša je žena, která se po narození svých dětí zamilovala do nošení a jeho výhod natolik, že se po samostudiu nejen teorie, ale hlavně praxe, jak šátků, tak i nosítek, rozhodla předávat své znalosti začínajícím maminkám na pražských srazech. Jelikož se jejím snem stalo věnovat se nošení dětí i po rodičovské dovolené, absolvovala kvůli certifikaci lektorský kurz Trageschule Didymos. Mimo domácího poradenství, organizace srazů a testování nosicích pomůcek, zvládá zkrotit také jejich neposlušné nitky, nezalekne se ani nitky přetržené. Dokáže poradit nejen s nastavením nosítek, ale také naučit různé úvazy se šátky, opírá se přitom o bohatou víc než pětiletou zkušenost nošení svých skorodvojčat. Míša má také na starosti velkoobchodní spolupráci s Greyse, pokud vás tedy zajímá cokoliv ohledně této značky, nebo byste měli zájem ji nabízet vašim zákazníkům, ozvěte se Míše na e-mail: greyse@zkusnositko.cz.

 

Zuzku potkáte u nás na Žižkově každý pátek, je to máma dvou dcer, kterou nošení pohltilo, když  čekala mladší Magdalénku. Během tří a půl let měla měla možnost vyzkoušet velké množství šátků, nosítek a učit se od skvělých žen. V současné době pracuje také pro A-centrum, které organizuje řadu kurzů zejména pro nastávající maminky. U nás má na starosti také organizaci a lektorování kurzů nošení dětí.

 

Každá máme velké zkušenosti s nošením vlastních dětí i z poradenství v rámci nosicích skupin, rozhodně ale nespoléháme jen na ně a své znalosti si nestále rozšiřujeme na různých kurzech. V roce 2020 jsme absolvovaly Kurz pro poradkyně nošení dětí od Aničky Pohořálkové, zakladatelky "české školy nošení dětí".

Na jaře 2021 jsme si vzdělání rozšířily opět o něco více - celý náš tým se proškolil u Daniely Šmolíkové v rámci uznávané Trageschule, letos jsme absolvovali dvoudenní kurz u Rischnino.sk a zdaleka nekončíme :) 

 

Trageschule

 

Tým ZkusNosítko.cz

Tak to jsme my v roce 2019...takže trocha nostalgie :)

 

mikiny Greyse

A toto už je současnost, tedy rok 2022 a naše oblíbené mikiny Greyse (chybějící Andrea fotila :D)

Novinky z našeho blogu

Vybíráme nosítko: novorozenecká, pokračovací a batolecí nosítka. Jaké z nich zvolit?
18.06.2022 Rady a tipy
Vybíráme nosítko: novorozenecká, pokračovací a batolecí nosítka. Jaké z nich zvolit?
Na trhu je nepřeberné množství nosítek, a je tak těžké vybrat to pravé. Nevíte, které je to správné pro vás? Ptáte se, zda má smysl kupovat novorozene... číst celé
Summertime! Aneb jak nosit, když panují vedra.
13.06.2022 Rady a tipy
Summertime! Aneb jak nosit, když panují vedra.
S rostoucími teplotami přichází každoroční evergreen - otázka: "V čem a jak nosit, abychom se my i miminko co nejméně zpotili a nošení pro nás bylo ma... číst celé
Neboj se, a přeper ho!
13.05.2022 Rady a tipy
Neboj se, a přeper ho!
A o čem je řeč? O nosítku přece! Nosítko je věc každodenní potřeby, potíme se v něm, děti ho sem tam strčí do pusinky, saháme na něj neumytýma rukama... číst celé
Greyse vs. Angel wings - fotosrovnávačka nosicích bund
Greyse vs. Angel wings - fotosrovnávačka nosicích bund
Fotorecenze softshellových bund dvou oblíbených značek nosicího oblečení. číst celé
© Copyright 2015-2022 ZkusNositko.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz