Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. O nás, aneb troška historie
O nás, aneb troška historie

Chcete o nás vědět víc? Kdo že vám to vlastně bude radit?

Jsme dvě mámy, které se rozhodly splnit si sen a pustily se na mateřské dovolené do podnikání. Milujeme naše děti a milujeme nošení, které nám v mnoha případech zachránilo zdravý rozum :-) Práce je pro nás především koníčkem, moc rády našim zákazníkům pomáháme v jejich nosících začátcích.

A protože se v letech 2019-2021 náš "mini tým" rozrostl, rádi bychom vám ho představili :-)  

 

Andrea je majitelkou a hlavní silou ZkusNositko.cz. To ona odpovídá na všechny vaše telefonáty a naleznete ji pět dní v týdnu na provozovně, kde stále hýří dobrou náladou a humorem. Nedá dopustit na své první nosítko, hnědou Manducu Pure Cotton, kterou má na provozovně nostalgicky vystavenou :) Miluje cestování o kterém si s vámi dokáže povídat dlouhé hodiny. Své syny nosila na dovolených až do pěti let. 

 

Monča se k nám přidala na začátku roku 2020. Předtím se intenzivně věnovala správcovství a poradenství ve Facebook skupině Nosím na srdci❤️, se kterou jsme navázali vzajemnou spolupráci hned v jejích počátcích. Se svými dvěmi odnošenými dětmi otestovala mraky šátku a snad všechna nosítka na trhu, to je totiž něco, co ji neskutečně baví. Je trochu pedant na správné nastavení a může působit trochu přísně. Ale nelekejte se, uvnitř se skrývá citlivá dušička s dobrým srdcem, která vás nikdy nenechá odejít se špatně zvoleným, nebo nastaveným nosítkem :-) Monču potkáte v obchodě na Žižkově, ale také on-line ve všech našich videích a poradenství přes messenger. Od roku 2022 přebírá řízení ZkusNosítko.cz.

 

Kačka je s námi nejdéle,je dvojnásobnou maminkou, nosí v šátku i v nosítkách, látkuje a už několik let "jede na vlně barefoot". S celou rodinou se hodně pohybuje v přírodě, však je také původním koníčkem horolezec. A protože má vystudovaný Český jazyk a literaturu a navíc skvělé "literální střevo" a skvěle se orientuje ve funkčním oblečení, píše pro vás ZkusMerino blog. Katku občas potkáte i u nás na provozovně, ale jinak se stará zejména o eshop ZkusMerino.cz.

 

Lucka přišla do našeho týmu koncem roku 2020, se zkušenostmi s nošením tehdy již téměř tříleté dcery. Díky skvělému zázemí regionálních a dalších nosicích skupin měla možnost  vyzkoušet rozsáhlou řadu jak šátků, tak nosítek a seznámit se s jejich značkami, designy, střihy a materiály. Lucku velmi baví poradenství a možnost rodičům najít to pravé nosítko, které jim usnadní život jak v prvních týdnech s novorozeným miminkem, tak i s odrostlým batoletem, které touží brát na výlety a sdílet tak mnoho zážitků jako rodina.

Jelikož je Lucky velký koníček i šití a obliba v materiálech z merina a neustále si v této oblasti rozšiřuje obzory, dostala na starost i náš projektík ZkusMetráž na našem druhém e-shopu ZkusMerino.cz.

 

Janča je maminkou dvou dětí. Starší dceru začala nosit ve čtyřech měsících a během jednoho měsíce se z nošení stal obrovský koníček. Během dosavadních čtyř let aktivního nošení vyzkoušela stovky šátků a nosítek. Miluje cestování a se svojí rodinou procestovala Evropu křížem krážem. V současnosti působí jako správce v několika lokálních nosících skupinách a hlavně je spoluorganizátorkou Nosícího miniveletrhu – prodejně-poradenské akce, která se koná dvakrát do roka. Janča nejčastěji odpovídá na vaše e-maily a čas od času se s ní můžete setkat i na prodejně.

 

Míša je žena, která se po narození svých dětí zamilovala do nošení a jeho výhod natolik, že se po samostudiu nejen teorie, ale hlavně praxe, jak šátků, tak i nosítek, rozhodla předávat své znalosti začínajícím maminkám na pražských srazech. Jelikož se jejím snem stalo věnovat se nošení dětí i po rodičovské dovolené, absolvovala kvůli certifikaci lektorský kurz Trageschule Didymos. Mimo domácího poradenství, organizace srazů a testování nosicích pomůcek, zvládá zkrotit také jejich neposlušné nitky, nezalekne se ani nitky přetržené. Dokáže poradit nejen s nastavením nosítek, ale také naučit různé úvazy se šátky, opírá se přitom o bohatou víc než pětiletou zkušenost nošení svých skorodvojčat.

 

Protože se nechceme spoléhat jen na naše zkušenosti a všechny se rády učíme něco nového, absolvovaly jsme v roce 2020 Kurz pro poradkyně nošení dětí od Aničky Pohořálkové, zakladatelky "české školy nošení dětí".

Na jaře 2021 jsme si vzdělání rozšířily ještě trochu více - celý náš tým se proškolil u Daniely Šmolíkové v rámci uznávané Trageschule.

 

Trageschule

 

Tým ZkusNosítko.cz

Tak to jsme my v roce 2019...a až se nám podaří nafotit celý náš aktuální tým, fotlku hned zaktualizujeme :D

A jak to celé začalo?

Vše začalo půjčovnou hraček a dětských potřeb www.prubnihracku.cz, kterou jsme v létě 2015 rozjely. Mezi naše věci k půjčení jsme zařadily i nosítko značky Manduca. Nosítko slavilo u zákazníků nebývalý úspěch, a tak jsme začaly nabízet další a další ergonomická nosítka. Staly jsme se jednou z prvních (možná i úplně první) půjčovnou nosítek v České republice. Z jedné Manducy jsme tak "narostly" na více než 100 půjčovacích nosítek a rosteme i nadále. K dnešnímu dni (duben 2021) jsme uskutečnily přes 4000 zápůjček.

A protože nosítka jsou prostě skvělá věc, naši zákazníci si je po vyzkoušení chtěli často rovnou zakoupit. My se přání našich zákazníků snažíme vždy splnit a tak jsme v roce 2018 rozšířily půjčovnu o e-shop a později otevřely i malinkou provozovnu na Praze 10.

Velký zlom pro nás přišel na podzim 2020, kdy jsme se rozhodly jít do rizika a otevřít větší kamenný obchod na Žižkově.  Situace s covidem tomu moc nenahrává, ale my si prostě chtěly splnit svůj sen :)

Máme obrovskou radost z každého, kdo od nás odchází spokojený a s úsměvem a uděláme vše proto, abychom tak mohly fungovat i nadále.

Novinky z našeho blogu

Moyo - novinka v našem obchodě
Moyo - novinka v našem obchodě
Slovenská ergonomická nosítka působí na trhu již celých 5 let. Díky naslouchání svých zákazníků prošla jejich nosítka mnoha změnami. Při šití kladou v... číst celé
Nejčastější chyby při nošení dětí
19.11.2021 Rady a tipy
Nejčastější chyby při nošení dětí
V tomto příspěvku vám pomocí fotografií ukážeme nejčastější chyby při nošení dítete v nosítku a jak se jim vyvarovat. číst celé
MoniLu Uni Plus - očekávání naplněno!
MoniLu Uni Plus - očekávání naplněno!
Nosítka MoniLu zrají jako víno (snad to výrobce nevezme sobně a neurazí se :D)! MoniLu UNI i UNI Start jsou bez pochyby super nosítka, UNI Tai je  pec... číst celé
Be Lenka 4ever Neo - inovace nejoblíbenějšího nosítka posledních let
Be Lenka 4ever Neo - inovace nejoblíbenějšího nosítka posledních let
Nosítka půjčujeme a prodáváme od roku 2015. Za tu dobu máme vypozorováno, že oblíbenost nosítek jde ve vlnách. Skoro by se dalo říct, že co rok, to je... číst celé
© Copyright 2015-2022 ZkusNositko.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz