Na zkoušení ergonomických nosítek se prosím objednejte zde.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. O nás, aneb troška historie
O nás, aneb troška historie

Chcete o nás vědět víc? Kdo že vám to vlastně bude radit?

Na začátku jsme byl "jen" dvě mámy, které se rozhodly splnit si sen a pustily se na mateřské dovolené do podnikání. Milujeme naše děti a milujeme nošení, které nám v mnoha případech zachránilo zdravý rozum :-) Práce pro nás byla především koníčkem, moc rády jsme našim zákazníkům pomáhaly v jejich nosících začátcích.

Vše začalo půjčovnou hraček a dětských potřeb Prubnihračku.cz, kterou jsme v létě 2015 spustily. Mezi naše věci k půjčení jsme zařadily i nosítko značky Manduca. Nosítko slavilo u zákazníků velký úspěch, a tak jsme začaly nabízet další a další ergonomická nosítka. Staly jsme se jednou z prvních (možná i úplně první) půjčovnou nosítek v České republice. Z jedné Manducy jsme tak "narostly" na více než 100 půjčovacích nosítek a rosteme i nadále. K dnešnímu dni (duben 2021) jsme uskutečnily přes 4000 zápůjček.

A protože nosítka jsou prostě skvělá věc, naši zákazníci si je po vyzkoušení chtěli často rovnou zakoupit. Proto jsme v roce 2018 rozšířily půjčovnu o e-shop a později otevřely i malinkou provozovnu na Praze 10.

Velký zlom pro nás přišel na podzim 2020, kdy jsme se rozhodly jít do rizika a otevřít větší kamenný obchod na Žižkově.  Situace s covidem tomu moc nenahrávala, ale my si prostě chtěly splnit svůj sen :)

S nárůstem sortimentu i zákazníků se náš "mini tým" postupně rozrostl, takže vám ho tady moc rády představíme.

 

Andrea je majitelkou a hlavní silou ZkusNositko.cz. Odpovídá na všechny vaše telefonáty a naleznete ji většinou v našem obchodě na Žižkově, kde stále hýří dobrou náladou a humorem. Nedá dopustit na své první nosítko, hnědou Manducu Pure Cotton, kterou má nostalgicky vystavenou :) Miluje cestování o kterém si s vámi dokáže povídat dlouhé hodiny. Své syny nosila na dovolených až do pěti let. 

 

Monča se k nám přidala na začátku roku 2020. Předtím se intenzivně věnovala správcovství a poradenství ve Facebook skupině Nosím na srdci❤️, se kterou jsme navázaly vzajemnou spolupráci hned v jejích počátcích. Se svými dvěmi odnošenými dětmi otestovala mraky šátku a snad všechna nosítka na trhu, to je totiž něco, co ji neskutečně baví. Je trochu pedant na správné nastavení a může působit trochu přísně. Ale nelekejte se, uvnitř se skrývá citlivá dušička s dobrým srdcem, která vás nikdy nenechá odejít se špatně zvoleným, nebo nastaveným nosítkem :-) Monču potkáte v obchodě na Žižkově, ale také on-line ve všech našich videích a poradenství přes messenger. Od roku 2022 přebírá řízení ZkusNosítko.cz.

 

Kačka je s námi nejdéle,je dvojnásobnou maminkou, nosí v šátku i v nosítkách, látkuje a už několik let "jede na vlně barefoot". S celou rodinou se hodně pohybuje v přírodě, však je také původním koníčkem horolezec. A protože má vystudovaný Český jazyk a literaturu a navíc skvělé "literální střevo" a skvěle se orientuje ve funkčním oblečení, píše pro vás ZkusMerino blog. Katku občas potkáte i u nás na provozovně, ale jinak se točí zejména kolem našeho merino sortimentu.

 

Lucka přišla do našeho týmu koncem roku 2020, se zkušenostmi s nošením tehdy již téměř tříleté dcery. Díky skvělému zázemí regionálních a dalších nosicích skupin měla možnost  vyzkoušet rozsáhlou řadu jak šátků, tak nosítek a seznámit se s jejich značkami, designy, střihy a materiály. Lucku velmi baví poradenství a možnost rodičům najít to pravé nosítko, které jim usnadní život jak v prvních týdnech s novorozeným miminkem, tak i s odrostlým batoletem, které touží brát na výlety a sdílet tak mnoho zážitků jako rodina.

Jelikož je Lucky velký koníček i šití a obliba v materiálech z merina a neustále si v této oblasti rozšiřuje obzory, dostala na starost náš druhý e-shop ZkusMerino.cz.

 

Janča je maminkou dvou dětí. Starší dceru začala nosit ve čtyřech měsících a během jednoho měsíce se z nošení stal obrovský koníček. Během dosavadních čtyř let aktivního nošení vyzkoušela stovky šátků a nosítek. Miluje cestování a se svojí rodinou procestovala Evropu křížem krážem. V současnosti působí jako správce v několika lokálních nosících skupinách a hlavně je spoluorganizátorkou Nosícího miniveletrhu – prodejně-poradenské akce, která se koná dvakrát do roka. Janča nejčastěji odpovídá na vaše e-maily a čas od času se s ní můžete setkat i na prodejně.

 

Míša je žena, která se po narození svých dětí zamilovala do nošení a jeho výhod natolik, že se po samostudiu nejen teorie, ale hlavně praxe, jak šátků, tak i nosítek, rozhodla předávat své znalosti začínajícím maminkám na pražských srazech. Jelikož se jejím snem stalo věnovat se nošení dětí i po rodičovské dovolené, absolvovala kvůli certifikaci lektorský kurz Trageschule Didymos. Mimo domácího poradenství, organizace srazů a testování nosicích pomůcek, zvládá zkrotit také jejich neposlušné nitky, nezalekne se ani nitky přetržené. Dokáže poradit nejen s nastavením nosítek, ale také naučit různé úvazy se šátky, opírá se přitom o bohatou víc než pětiletou zkušenost nošení svých skorodvojčat. Míša má také na starosti velkoobchodní spolupráci s Greyse, pokud vás tedy zajímá cokoliv ohledně této značky, nebo byste měli zájem ji nabízet vašim zákazníkům, ozvěte se Míše na e-mail: greyse@zkusnositko.cz.

 

Zuzku potkáte u nás na Žižkově každý pátek, je to máma dvou dcer, kterou nošení pohltilo, když  čekala mladší Magdalénku. Během tří a půl let měla měla možnost vyzkoušet velké množství šátků, nosítek a učit se od skvělých žen. V současné době pracuje také pro A-centrum, které organizuje řadu kurzů zejména pro nastávající maminky. U nás má na starosti také organizaci a lektorování kurzů nošení dětí.

 

Každá máme velké zkušenosti s nošením vlastních dětí i z poradenství v rámci nosicích skupin, rozhodně ale nespoléháme jen na ně a své znalosti si nestále rozšiřujeme na různých kurzech. V roce 2020 jsme absolvovaly Kurz pro poradkyně nošení dětí od Aničky Pohořálkové, zakladatelky "české školy nošení dětí".

Na jaře 2021 jsme si vzdělání rozšířily opět o něco více - celý náš tým se proškolil u Daniely Šmolíkové v rámci uznávané Trageschule, letos jsme absolvovali dvoudenní kurz u Rischnino.sk a zdaleka nekončíme :) 

 

Trageschule

 

Tým ZkusNosítko.cz

Tak to jsme my v roce 2019...takže trocha nostalgie :)

 

mikiny Greyse

A toto už je současnost, tedy rok 2022 a naše oblíbené mikiny Greyse (chybějící Andrea fotila :D)

Novinky z našeho blogu

Be Lenka 4 ever Neo - Feedback od uživatelek
Be Lenka 4 ever Neo - Feedback od uživatelek
U nosítek s měkčím bederním pásem se často řeší jak dlouho bude takové nosítko pohodlné. Nejnovější verze nosítka Be Lenka - NEO pro nás byla v tomto ... číst celé
Nošení v zimě, díl 3.: Potřebuju na nošení v zimě speciální oblečení?
Nošení v zimě, díl 3.: Potřebuju na nošení v zimě speciální oblečení?
Přestože někteří z nás už se nemůžou dočkat jara, počasí posledních dnů nám dává najevo, že zima není ještě zdaleka na odchodu. Dnes vás čeká třetí, t... číst celé
Jak zvolit velikost nosítka
15.09.2022 Rady a tipy
Jak zvolit velikost nosítka
Při výběru nosítka vycházíme z věku a velikosti dítěte. U nás ve ZkusNosítku se řídíme zejména velikostí miminka (tedy tím kolik měří a kolik váží). P... číst celé
© Copyright 2015-2023 ZkusNositko.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz