KONTAKTY
ZBOŽÍ V AKCI
NEJPRODÁVANĚJŠÍ
Šátková rostoucí nosítka zaznamenala v letošním roce velký růst popularity - a tak se nelze divit, že je do své nabídky zařazují stále další výrobci. Jedním z nich je slovenská značka BeLenka.
V čem je nosítko stejné, jako jeho konkurenti, a v čem se liší?
Vhodnost nosítka je dána zejména velikostí zádové opěrky, její délkou a šířkou a možností nastavení. Lenka je rozměrově prakticky totožná s nosítkem LennyUp, což znamená, že na minimální nastavení má šířku zádové opěrky cca 20 cm, šířku nějakých 41/42 cm. Nosítko tedy lze v případě většího děťátka a maximálního utažení použít už od narození, ale není to úplně "ono". Lenka 4ever sedne lépe v cca dvou měsících věku (od velikosti alespoň 62). Maximální šířka nosítka vám umožní nosit děťátko zhruba do 2,5 let (velikost 104/110).
Lenka šije nosítka z různých šátků, na výběr je tedy poměrně dost barev a designů. Jako jediná si v konkurenci LennyUp a MoniLu troufla i na letní verzi tedy nosítka se síťkou. Provedení nosítka (šítí, přechody barev apod.) je u nosítek Lenka perfektní.
I zde se Lenka odlišuje. Lenny i MoniLu dělají u svých nosítek klasické polstrované popruhy, u obou výrobců je možné je křížit.
Lenka šla jinou cestou a nabízí buď klasické popruhy bez možnosti křížení, nebo široké popruhy (podobný styl, jako má třeba Kokon) s možností křížení. Každý si tedy může vybrat, jaká varianta je pro něj ta "nej".
Klasické vs široké ramenní popruhy
Bederní pás je poměrně široký a tak akorát měkký, sedí pěkně, nikde netlačí a na rozdíl od LennyUp sedne i na drobnější postavu.
Na bederním pásu je umístěna praktická kapsička na drobnosti.
Zatímco prakticky všichni výrobci používají k nastavení šířky zádového panelu suchý zip nebo cvočky, Lenka přišla opět s něčí jiným - jednoduchým systémem na zavazovací šňůrky. Šnůrky prostě podle potřeby utáhnete a zavážete. Je to opravdu rychlé a praktické. Délka zádové opěrky se pak reguluje stejně jako u jiných nosítek - stačí utáhnout či povolit černé popruhy na každé straně nosítka. Určitě je lepší nosítko nastavit, dokud v něm není děťátko - s dítětem v nosítku jde nastavení výrazně hůře.
Rozdíl mezi utaženým a povoleným nosítkem
Další "vychytávku" má Lenka u kapucky. Tu můžete buď použít tak, jako každou jinou kapucku, nebo ji můžete srolovat do ruličky, zachytit postranní šňůrky za plastové packy a vytvořit tak jakýsi límec, který krásně pomáhá držet malému děťátku hlavičku.
Nosítko Lenka se dodává v papírové krabici bez návodu - Lenka šetří přírodu :-) Návody na manipulaci s nosítkem tak naleznete ve formě videí na Youtube.
Kromě pěkných designů a kvalitního a dobře promyšleného celošátkového nosítka můžeme jako další plus zmínit cenu, která je opravdu velmi příjemná. V ceně jsou navíc i slintáčky, které si řada jiných výrobců nechává pěkně zaplatit! Navíc si od výrobce BeLenka můžete pořídit i praktické nosící bundy a mikiny, které se vám v zimě určitě osvědčí :-)