Vánoční dárek 🌲Po celý prosinec nabízíme poradenství s nastavením nosítka na naší prodejně zdarma bez předchozí rezervace.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Recenze nosítek a nosícího oblečení
  4. Nosítka Kinderhop - kometa, nebo meteorit?

Nosítka Kinderhop - kometa, nebo meteorit?

Nosítka Kinderhop mají v logu hvězdu. Symbolizuje strmě stoupající kometu, nebo spíše padající meteorit? Pojďme se podívat na náš test.

Logo Kinderhop

Nováček z dílny Luna Dream

Kinderhop je v našich končinách zcela neznámá značka. Je totiž úplně nová. Její výrobce však žádný nováček není, jedná se o polský Luna Dream, zavedeného výrobce šátků a nosítek. To už vám možná řekně více :-) Nosítka Luna Dream se vždycky vynačovala poměrně slušnou kvalitou za velmi dobrou cenou. Se značkou Kinderhop se výrobce snaží dostat dále, a tak se pokusil laťku kvality ještě pozvednout a oslovit tak náročnější zákazníky.

Podařilo se?

Jednoznačně ano! Nosítka Kinderhop máme momentálně k dispozici ve dvou variantách - MultiGrow a Multisoft. Hlavní rozdílmezi nimi je v materiálu, MultiGrow kombinuje šátkový panel nosítka s látkovým bederákem a ramenními popruhy, Multisoft je celošátkový.

Obě nosítka máme k dispozici cca měsíc, za tu dobu jsme je testovaly ve třech osobách a také je poslaly na testování do nosících skupin. Náš pocit z nich, stejně jako feedback z testovacích skupin je více než dobrý. Čím nás tedy nosítka oslovila?

 

Nosítko Kinderhop

 

Asi nejzajímavější komponentou tohoto nosítka je bederní pás: je totiž až neobvykle dlouhý. Znamená to konec zaříznutých konců bederáku do boků, konec tlačení nevypodloené části popruhu. Pro baculatější maminky a tatínky je to jistě skvělá zpráva, protože bude pohodlný i postavám XXL (vyzkoušeno kolegyní s velikostí XL a plnějšími boky. I ona má v místě polstru ještě rezervu, u jiných nosítek nevídanou).

Musíme ovšem upozornit na jedno negativum, které může z jeho délky působit - nosítko není vhodné pro osoby s konfekční velikostí 36 a méně. Sama jsem aktuálně na přelomu velikostí 36 a 38 a bederák mám utažený na maximum.

Bederák je polstrovaný tak akorát a je vybavený bezpečnostní přezkou. Zepředu má navíc praktickou kapsičku na drobnosti. Je jednoznačně skvělý! Jeden z nejlepších, který jsme kdy měli v rukou.

 

 

bederní pás Kinderhop

 

Ramenní popruhy jsou rovněž povedé, opět tak akorát široké, dlouhé i polstrované. Umožňují křížení a lze je utahovat obousměrně. Spojnice na zádech není tvořená jen černým popruhem, jako to má většina nosítek, je udělaná s širšími očky přes ramenní popruhy (takže je utažením příliš nedeformuje), navíc "obohacená" logem, což je docela pěkný designový prvek. Ani u silnějších, typicky českých postav s mohutnější horní částí zad, se široké pásky nezařezávají a moc hezky sedí.

Zádový panel nosítka Kinderhop lze nastavit na šířku i na výšku, nosítko MultiSoft má i regulaci šířky za hlavičkou dítěte. Jsou tedy rostoucí, snadno je přizpůsobíte velikosti dítěte.

Nastavení šířky mezi nožičkami funguje na principu suchého zipu na bederním pásu, obdobně jako u nosítka Lenny Lamb nebo českého MoniLu. Nastavení jde velmi jednoduše a plynule, na suchém zipu jsou navíc vyznačeny orientační doporučení šířky podle věku. Při maximálním utažení nosítka jsme naměřili šířku 16 cm, což je šířka, odpovídající cca 2 měsíčnímu miminku (konfekční velikost 62). Na maximum je to pak 44 cm, což je poměrně slušné, nosítko tedy vydrží stejně dlouho, jako třeba Lenka4ever, nebo Monilu UNI (cca do 2,5 let).

 

Bederní pás Kinderhop

 

Kapucka je poměrně veliká, bezproblémů tedy poslouží i pro batole. Její velikost lze zároveň regulovat pomocí gumiček s brzdičkou na konci. Je to vlmi praktické, pokud jste zvyklí chodit na výlety za každého počasí, a potřebujete dítě bčas ochránit před větrem, děštěm nebo sluníčkem. Plně nastavitelná kapucka také nebývá standardním vybavením, a my ji velmi oceňujeme. Je odepínací, k nosítku se připevňuje pomocí cvočků.

Vedle kapucky je na zádovém panelu ještě jeden zajímavý detail, a sice praktické poutko ze šátkoviny, které slouží k zavěšení třeba kojících korálů, menší hračky nebo dudlíku, pokud ho používáte. Luna Dream při konstrukci nového modelu tedy opravdu myslela na vše.

 

Zádový panel nosítka Kinderhop

 

Nosítka jsou nabízena v poměrně širokém výběru designů a za opravdu pěknou cenu - modely MultiGrow kolem 2700 Kč, modely MultiSoft kolem 2900 Kč. To je za rostoucí šátkové nosítko opravdu super cena.

šátkové nosítko Kinderhop

 

Resume

Za nás toto nosítko jednoznačně doporučujeme, hvězdu v logu má oprávněně :-) Otestovali jsme ho opravdu důkladně a musíme konstatovat, že je superpohodlné - i po dvouhodinovém nošení nikde nic netlačilo ani neřezalo a náš osmiměsíční nošenec v něm velmi rychle usnul a celou dobu krásně spinkal. Ostatně podobné reference máme jak od našich kolegyň ze Zkusnosítko.cz, které nosítko testovali v rámci ostrého provozu půjčovny, tak i z feedvacků nosicích skupin.

Nosítko MultiGrow doporučujeme od cca 3 měsíců, Multisoft od 2 měsíců. Pokud máte konfekční velikost 40+ a u většiny nosítek máte problém s tím, že vás tlačí bederní pás, je Kinderhop přesně pro vás.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli