Na zkoušení ergonomických nosítek se prosím objednejte zde.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Maminky blogují
  4. Test nosítka LennyUp

Test nosítka LennyUp

Značku LennyLamb mám obecně ráda. Nepřeberné množství nosícího zboží, barev a složení. Vzhledem k tomu, že jsem šátek značky LL vlastnila a byla jsem spokojená, těšila jsem se na možnost vyzkoušet si i nosítko. Do ruky se mi dostalo rostoucí nosítko LL - LennyUp. Nosítko je vhodné podle výrobce už od narození, lépe však sedne od cca 2 měsíců a vydrží do cca 24-32 měsíců. Tento údaj je orientační a záleží na proporcích děťátka. Můj 18 měsíční nošenec s 84 centimetry a 11 kg měl šířku nosítka na maximu. V případě koupi nosítka už bych volila větší velikost. 


Šátek (samozřejmě značky LennyLamb), ze kterého je nosítko ušito, je velmi příjemný, měkký a mazlivý, okamžitě zatoužíte si nosítko nasadit. Než tak však učiníte, je potřeba ho velikostně nastavit. Bederní pás se zužuje či rozšiřuje a to díky suchému zipu, který je z vnitřní strany všitý. Našité obrázkové měřítko je jakýmsi vodítkem, jakou šířku je třeba vybrat pro daný věk děťátka. Z každé strany tak nastavíte stejně. Bezpečnostní dvoucestná spona se nachází uprostřed a je možné ji utahovat oběma směry. Samotný bederák nemá tendenci se zařezávat, je dostatečně široký a polstrovaný. Pod zádovou opěrkou, a tedy zadečkem dítěte, se nachází kapsička na různé drobnosti či mobilní telefon. Bederní pás se usazuje do pasu, nejužší části trupu. U většího dítěte můžete dát bederák níže, aby hlavička nepřekážela ve výhledu nositele. 


Výšku zádové opěrky upravíte stažením či roztažením vnější pásky na ramenním popruhu. Abyste docílili stejné délky, porovnejte obě pásky poměřením a doupravte, aby měly stejnou délku. Vnitřní pásky na popruhu slouží ke stažení nosítka v oblasti hlavičky. Pro děťátka, která ještě hlavičku nedrží, můžete zádovou opěrku nechat malinko delší, zajistíte tak oporu. Prostřední pásek na ramenním popruhu slouží ke stažení a prodloužení ramenního popruhu nositele. Spony na konci ramenních popruhů jsou dvoucestné a můžete tedy utahovat a povolovat ve směru k děťátku nebo naopak směrem k podpaží. Ramenní popruhy jsou dostatečně polstrované a zajišťují tak pohodlnost nošení. Hrudní sponu lze libovolně posunout nahoru či dolů dle potřeb nositele. U větších dětí jistě oceníte možnost křížení popruhů, které ještě více rozloží váhu nošence. Stejně tak znovu oceníte možnost zkrácení zádové opěrky pro již sedící děti, které milují mít ruce ven z nosítka. 


Kapucka má na konci dlouhé gumičky pro zaháknutí na ramenních popruzích. Je zároveň odnímatelná. Používá se pro zajištění hlavičky proti klimbání, popřípadě může také částečně chránit během letních dnů před sluncem. 

Nosítko je velmi příjemné, dobře šité, díky šátku měkké a dítěti dovolí pěkně zakapsovat. Pokud hledáte rostoucí nosítko, které dlouho vydrží, vyzkoušejte LennyLamb a už nebudete chtít jiné :-)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli