Na zkoušení ergonomických nosítek se prosím objednejte zde.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

V rytmu Zumb(ucc)y

Už jste slyšeli o tomto nosítku ušitém našimi slovenskými sousedy? Že ne? Tak to pojďme společně napravit :-)

Nosítka Zumbucca jsou ručně šitá nosítka na zakázku. Vyrábí se v několika materiálových variantách – bavlněné, šátkové, vyšívané nebo s motivem kresby. Na přání je možné nechat ušít i doplňky jako slintáčky či taštičku. Zumbucca si zakládá na tom, že každé nosítko je originál a neexistují dvě naprosto stejná.

Nosítka se šijí ve dvou v několika variantách – Tai, s měkkým bederákem, XXL a Onbuhimo. My jsme otestovali dvě a to verzi s měkkým bederákem (cca do 3 let věku) a XXL. Obě nosítka mají stahování sedu, stahování ramenních popruhů k zádové opěrce a na boku. Lze nosit křížem. Kapucka se dá složit a vložit do všité kapsy v zádové opěrce.

U Zumbuccy nenajdete přebytečné smotané pásky. Po stažení popruhů odvedete pásky do spony a pak zachytíte za háček. Vše pak vypadá tak nějak čistě a uklizeně. Zpočátku jsem s tím trošku bojovala, protože spona na bederáku i nad přezkami na boku je posuvná a než si najdete ten správný grif, tak vás to může zpočátku potrápit. Jak ale nosítko jednou nastavíte, tak už nemusíte přezky posouvat. Samozřejmě to záleží na míře oblečení, zda nosíte na bundě nebo pod ní apod.. Obrovskou výhodou pro zmenšení zádovky, jsou kroužky na konci stahovacích pásků, kterými provléknete prst a prostě zatáhnete dolů. Jde to tak strašně snadno, že by to měla mít všechna nosítka. Úprava opěrky jde lehce i s dítětem v nosítku. Stahování šířky je na plochou širokou tkaničku, takže se nestává, že by se sed rozjel nebo nějak povoloval.

 

Bederní pás je dostatečně široký, stejně tak černá páska, je zajištěn velkou jistící přezkou a kritická „zařezávací“ místa na bocích jsou zevnitř polstrovaná. U nosítka postrádám možnost smotání na těle nosícího člověka a případné využití smotaného nosítka jako poponášedla (neboli hipseat).

To, co nejvíce oceňuji na Zumbucce, jsou dostatečně polstrované ramenní popruhy. Pokud nosíte 11 a více kilogramů, udete přesně za toto nosítko milovat tak, jako já. V době, kdy je dítěti 21 měsíců, už nemám potřebu tolik nosit vpředu a ani křížit, jak jsem byla zvyklá, naopak upřednostňuji nošení na
zádech, takže paralelní zapnutí popruhů je v tento moment číslo jedna.

Neváhejte vyzkoušet slovenskou krásku na nějakou delší trasu, takového pomocníka totiž oceníte :-)

 

Zumbucca ve velikosti Toddler

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli