Na zkoušení ergonomických nosítek se prosím objednejte zde.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Recenze nosítek a nosícího oblečení
  4. Aloe Two - recenze unikátního nosítka

Aloe Two - recenze unikátního nosítka

Aloe Two - celopřezkové šátkové rostoucí nosítko

Aloe Two

Vhodné od 68 cm do 110 cm s přehledem.

Milovníci a fanoušci Aloe nosítek můžou začít jásat. Konečně se dočkali toho, co jim na nosítku této značky chybělo. Výrobce přichází na trh s rostoucí verzí Aloe Two.

Až doposud nabízela značka Aloe jednovelikostní nosítka, u kterých bylo možné částečně zvětšit šířku mezi nožičkami pomocí rozšiřovačů. Loni přišla s novinkou - nosítkem Aloe One, které já osobně zařazuji mezi jedno z nejlepších novorozeneckých nosítek. Stále šlo ovšem o nastavování šířky šátkovými pruhy a extendory.

Navazující nosítko Aloe Two je již plnohodnotné rostoucí nosítko. Sedí od 68 cm a váze aspoň 8 kg. Přibližný věk je od cca půl roku, ale všichni víme, jak je toto individuální. Někomu může sednout klidně až od 10 měsíců. Je to tedy nosítko určené převážně na starší děti, které vydrží opravdu až do "nosicího důchodu" :-) U tohoto nosítka si za tímto prohlášením stojím, není to jako u spousty jiných výrobců, kteří to uvádí podobně a ve skutečnosti je ve 2 letech nosítko malé. 😉

Na této fotce syn 100 cm a 3 roky má ještě velkou rezervu.

Nastavování šířky i výšky zádového panelu funguje pomocí dvou šátkových šňůřek. Při nejmenším nastavení je nutno usazovat zadeček až nad to stažení. Vytvořena kapsa se dokonale přizpůsobí podsazení, dítě je v krásné ergonomické poloze. Maximální šířka je opravdu úctihodných 55 cm a výška 51 cm.

Aloe Two, detail

Nastavování šířky a výšky.

Ramenní popruhy jsou oproti standartním velikostem širší a trochu více polstrované. A teď POZOR! Dočkali jsme se i "kojo přezek", tedy zkrácení ramenních popruhů :D Tuto funkci nabízí již téměř všichni výrobci, takže jsem ráda, že Aloe  vyslyšelo přání svých zákazníků také. Díky těmto přezkám můžete snadněji miminko v nosítku nakojit a hlavně při nošení na zádech si ramenní popruhy dostatečně zkrátit a mít tak děťátko výš. Za zmínku určitě stojí i další novinka a to je spojovací mezilopatková spona, která je nyní na popruhu napevno, posuvná po pásku. Nehrozí tedy již ztracení při křížení ramenních popruhů.
Velice jsem ocenila zúžení polstrování ramenních popruhů na konci, díky kterému se mi při nošení na zádech nic nezařezáválo do podpaží.

Aloe Two, ramenní popruhy

"Kojo" přezky a zúžení rameních popruhů. Nově i nesundavací spojovací spona.

Bederní pás má Aloe naprosto jedinečný, specifický, velice široký, pevný, ale přesto měkký. Jak já s oblibou říkám, ten buď milujete, nebo nesnášíte. Já patřím mezi ty milovníky. Díky šířce skvěle zamaskuje nedokonalosti postavy po porodu, ale na druhou stranu krásně sedí i hubeným maminka do obvodu pasu 65 cm. I u něj proběhla malá změna, horní okraj je trochu zkrácený, právě kvůli nošení na zádech, aby se dal dát výš.

Bederní široký pás, pohled zespoda a zeshora.

Já osobně jsem z nosítka nadšená. Výrobci se myslím podařilo přesně to, co spoustě milovníků této značky chybělo. Pokud tedy máte půlroční a starší děťátko, které vyrůstá z novorozeneckého nosítka (ať už Aloe One či jiného), tady opravdu chybu neuděláte.

Nošení na zádech.

Aloe Two na zádech

 

A jako obvykle jsme pro vás natočili i videa:

Video - představení a nastavení

Video -  s dětmi

Toto zajímavé nosítko bude již brzy na vyzkoušení v naší půjčovně :)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli