Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Andala Care - recenze

Srovnání nosítek Andala - ROSTOUCÍ x TODDLER x ONBUHIMO

V naší nabídce testovacích nosítek naleznetei překrásná celošátková nosítka od výrobce Andala, ušitá ze šátků Vatanai Labyrint Smaragd ze 100% česané bavlny s gramáží 350 g/m2. Barevná kombinace okrové s lahvově zelenou s klasickým dekorem labyrintů je poměrně neobvyklá a tak zaujme na první pohled.

Andala Labyrint

V naší nabídce naleznete 3 velikosti nosítek Andala -  TODDLER, ROSTOUCÍ a ONBUHIMO. V tomto článku si můžete přečíst speficikace jednotlivých velikostí a následně se rozhodnout, které by bylo to pravé právě pro vás a vaše dítě.

 

NOSÍTKO ANDALA velikost TODDLER

Toto nosítko je vhodné pro nošení větších dětí od cca 18 měsíců do 3 let,nosnost je 20kg (což ovšem neznamená, že do váhy dítěte 20 kg bude pohodlné, je to udaná testovaná váha, do které je nosítko bezpečné pro nošení). Umožňuje pohodlné nošení dítěte jak vpředu tak na zádech.

 Andala Toddler

Bederní pás

Pohodlný prošívaný polstrovaný bederní pás s šířkou 12,5 cm je zakončený sponou s bezpečnostní gumičkou. Spona navíc s možností zaaretovat do polohy lock,  která nedovolí sponu otevřít v žádném případě. Nosnost spony v tahu je 80 kg, takže nemusíte mít žádný strach, že by nevydržela zátěž, která je na ní vyvíjena. Konec popruhu je opatřen gumičkou pro srolování volně visícího konce po utažení. 

 

Zádová část

Rozměry:

šířka sedu ( mezi nožičkami) - 45 cm

výška zádové části - 44 cm

Zádová část je zakončena napevno našitou rolovací kapuckou obdélníkového tvaru, která lze pomocí bočních šňůrek stahovat, na potřebnou velikost. Uchycení konců šňůrek na ramenní popruhy do speciálních háčků. Kapucka je výborný pomocník pro ochranu hlavičky před sluncem u spícího dítěte, stejně tak jako"proti klimbací" pomůcka pokud Vám dítě usne na zádech.

Ramenní popruhy

Polstrované ramenní popruhy s šířkou 8 cm,jsou spojené se zádovou částí obousměrnými sponami, kryté bezpečnostní gumičkou, které pomáhají nejlépe nastavit nosítko jak při nošení batolete vpředu tak na zádech, pro všechny typy a velikosti postavy, tzn. může bez problémů nosit tatínek i maminka . Samozřejmě díky sponám je možné při předním nošení nechat popruhy rovnoběžně a použít vrchní sponu na udržení a zajištění popruhů na ramennou, nebo je možnost ramenní popruhy křížit. Na obou koncích popruhů vedoucích od spon, jsou i zde gumičky na srolování volně visících konců. Háčky pro upevnění kapucky jsou pohyblivé po délce popruhu na ramenou, proto vždy najdete správné místo pro uchycení.

 

Výhody toddler velikosti

Kratší doba užívání znamená menší opotřebení nosítka a lepší možnost jeho dalšího prodeje. Též častější změna nosítka znamená, že neomrzí své majitele. Častější a běžnější velikost mezi nosítky.

 

ROSTOUCÍ NOSÍTKO ANDALA

Toto nosítko je vhodné pro děti od cca 4 měsíců až do 3 let, stejně jako u velikosti Toddler je zde nosnost až 20 kg. 

Tento typ nosítka spojuje díky nastavení dvě velikosti nosítek v jedno - a to od velikosti "Baby" po velikost Toddler.  Nastavit správnou velikost můžete díky stahování šířky sedu, délky zádové části a upravení šířky za krkem miminka. To vše díky praktickým šňůrkám, které jsou opět ze šátku, takže nekazí celkový dojem nosítka. V rostoucím nosítku je možné nošení dětí jak na břiše, tak na zádech, kde se doporučuje nosit až když má zpevněné tělíčko (nejjednodušší signál je, že dítě umí samo sedět).

 Rostoucí Andala

Bederní pás

Prošívaný polstrovaný 12,5 cm vysoký bederní pás zakončený odolnou plastovou sponou s bezpečnostní gumičkou. Spona podle výsledků testů unese 80 kg v tahu, to znamená, že je opravdu bezpečná. S možností zaaretovat uzavřenou sponu, tak aby nešla otevřít.

Zádová část

Rozměry:

šířka sedu (mezi nožičkami) od šířky 30 cm do šířky 45 cm (což je velikost Toddler)

výška zádové části od výšky 35 cm do výšky 44 cm (což je velikost toddler)

šířka čísti za krkem od šířky 22 cm do šířky 42 cm

I rostoucí typ nosítka je opatřen na šňůrky stahovací šátkovou kapuckou, kterou můžete za krkem dítěte srolovat. Na ramenních popruzích je zde háček pro uchycení šňůrek při použití kapuce.

 

 

Ramenní popruhy

8 cm široké polstrované ramenní popruhy, které jsou k zádové části připojeny oboustrannou sponou, která umožňuje perfektní nastavení nosítka jak při nošení vpředu, tak vzadu, pro všechny typy postav, tak aby dítě bylo ve správné pozici, na ideálním místě na těle, ve výšce, která bude nositeli příjemná, někdo nosí děti výš jiní níž - ideálně se doporučuje výška tak, aby jsme mohli děťátku dát bez problému pusu na čelo, na zádech je to výška tak, aby dítě vidělo rodiči přes ramena.

Na koncích všech popruhů na ramenních pásech jsou gumičky, sloužící ke srolování přebytečného popruhu, který by po utažení visel od spon. Všechny malé spony na ramenních popruzích jsou opatřeny bezpečnostní gumičkou.

Výhody rostoucího nosítka

Možnost okamžitě reagovat na růst dítěte a nastavit správnou a ideální velikost nosítka. V případě nošení více dětí v rodině (větší a menší dítko), možnost nosit v jednom nosítku. Ideální volba pokud chcete jedno nosítko, které vám vykryje téměř celé nosící období.

 

Porovnání rostoucího a Toddler nosítka:

Největším a vlastně jediným rozdílem těchto dvou typů nosítek je možnost rostoucího nosítka měnit jeho velikost. Ostatní zpracování je naprosto identické, tzn. stejně pohodlné, stejně bezpečnostně vybavené, se stejnými parametry a proporcemi.

 

ANDALA ONBUHIMO

Jak si byla předchozí dvě testovaná nosítka podobná, tak je již z principu Onbuhimo jiné. Věkově je vhodné prakticky stejně jako Toddler, tedy od cca 18 měsíců.  Jedná se ale o nosítko bez bederního pásu, které je určené již chodícím dětem, které se chtějí občas poponést. Je to velmi skladné a lehoučké, které se vejde třeba do kabelky. Díky absenci bederního pásu je vhodné i pro těhotné maminky

Nosítko zvládne v nouzi i pětileté dítě :-)

Nosítko Andala onbuhimo je ušito včetně regulace, možnosti křížení ramenních popruhů, jistících gumiček, obousměrně stahovacích spon a stahování u krčku. Lze ho jednoduše stáhnout šňůrkami mezi kolínky na šířku zad a jednoduchým uzlíkem na délku zad. Součástí nosítka je bezpečnostní spona s jistící gumičkou na bederním pásu, která má nosnost 80 kg v tahu. Kapucka je přišitá napevno, připíná pomocí gumiček a háčků, pokud dítko v nosítku usne. Délka ramenních popruhů se dá regulovat.


Šířka a délka nosítka: 47 cm x 44 cm

Onbuhimo je naprosto skvělé jako pojistka, častko se stane, že dítě na výletě začnou bolet nožičky a je potřeba ho poponést. Díky tomu jak je nosítko skladné, ho snadno sbalíte a můžete ho mít stále po ruce. Nevýhodou je samozřejmě to, že kvůli absenci bederního pásu nesete celou váhu dítěte na ramenou, ramenní popruhy nejsou navíc příliš polstrované. Takže ramena a následně i záda se relativně rychle "ozvou", obzvláště při větší záteži. Na poponesení je tedy nosítko super, na delší nošení ale určitě není. 

 

 

Všechny tři velikosti nosítka Andala si u nás můžete zapůjčit na vyzkoušení, v případě zájmu o jejich koupi nám napište, dáme vám slevový kód se kterým si nosítka následně můžete objednat u výrobce.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli