Ve svátky 5. a 6.7. je naše prodejna na Žižkově uzavřena.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Recenze nosítek a nosícího oblečení
  4. BeLenka Mini - novinka pro miminka od narození

BeLenka Mini - novinka pro miminka od narození

Jak možná někteří z vás vědí, byli jsme první, kdo začal nosítka Be Lenka (tenkrát to byla ještě Lenka :)) dovážet do ČR. S výrobcem jsme měli spoustu diskusí na téma vylepšení nosítek, designů, ale i na to, že v nabídce chybí nosítko od narození.

Nový model Be Lenka Mini nám proto udělal velkou radost a vyplnil velkou mezeru v portfoliu výrobce. A ještě, když se takto povedl :-)

Be Lenka Mini - bezpečně už od narození

 

My sami máme na miminka asi nejraději nosítka polovázací, já osobně miluji Fidelu FlowClick. Je strašně pohodlná a jde perfektně a hlavně jednoduše nastavit i na úplného drobečka.

Chápu ale i rodiče, kteří mají z vázání ramenních popruhů respekt a raději sahají po celopřezkových nosítkách. V těch až donedávna příliš velká nabídka nebyla, pominu-li Ergobaby Adapt a Tula Free to Grow, která my na úplná miminka moc rádi nedáváme. Vybírat bylo možné z Fidela Fusion Baby (není to špatné nosítko, ale vydrží strašně krátce), AloeOne (poměrně složité nastavování), Monilu Uni Start (pevnější bederák občas maminkám po porodu úplně nesedí) a pak třeba z lokálních značek českých malovýrobců (Veka, Srdíčko,...).

Be Lenka tedy přišla do prostoru, kde už sice konkurence byla, ale zároveň tam byl stále prostor. A ten využila skvěle, i když vlastně neudělala až tak nic zásadního - pouze "zmenšila" oblíbené nosítko 4ever, přidala možnost zapínání popruhů pod zadečkem miminka. A prošila bederní pás jinak - cik-cak.

Be Lenka Mini

Bederní pás se opravdu povedl, je velmi pohodlný a sedí snad na každou postavu - krásně se přizpůsobí a nikde netlačí.

Zapínání pod zadečkem je super, i když to není vynález BeLenka, stejný princip má třeba Fidella nebo MoniLu. Pro zajímavost uveďme, že například německá Trageschule vůbec pro novorozence nedoporučuje nosítka se zapínáním do boku (Tula, Ergobaby a mnoho dalších výrobců), ty jsou podle ní nevhodná, protože popruhy vytváří nežádoucí tlak na zádíčka dítěte. Tedy podle Trageschule pokud chcete nosit novorozence (platí to i na miminka cca do 3-4 měsíců) v nosítku, měly by být ramenní popruhy vždy upnuty pod jeho zadečkem.

Další prvky nosítka jsou už úplně stejné, jako u modelu BeLenka 4ever - stejný tvar a dokonce i výška zádového panelu (což je geniální, protože například zmíněná Fidella i MoniLu UNI Start mají zádový panel výrazně kratší a jeho nedostatečná délka komplikuje podsazení trochu větších dětí), stejné ramenní popruhy, stejná regulace šířky (šňůrky) i výšky (stahovací popruhy) nosítka, stejná kapucka...

BeLenka Mini ramenní popruhy

U ramenních popruhů je důležité zmínit to, že jdou křížit - zatímco u modelu 4ever si vybíráte mezi dvěmi typy rameních popruhů - klasickými bez možnosti křížení a širokými určenými primárně na křížení, u modelu Mini máte obě možnosti na jednom nosítku. 

Be Lenka Mini s novorozencem

 

Nosítko Be Lenka Mini jsme otestovali s úplně malým novorozenečkem a sedělo opravdu krásně, mimiko bylo v ideální ergonomické poloze, parádně podsazené, s kulatými zádíčky,...

 

Na další fotce je vidět, jak nosítko pěkně sedne i tatínkům, kteří navíc ocení jeho jednoduché nastavení :)

Nosítko Be Lenka Mini je tedy skvělá volba, pokud chcete miminko nosit od narození v nosítku, preferujete nosítko přezkové a chcete, aby vám chvíli vydrželo - jako horní hranici máme otestovanou velikost dítěte 80cm, při které byla ještě jak šířka nosítka, tak i jeho výška dostačující.

Pokud byste si nosítko rádi vyzkoušeli, využijte naši půjčovnua nezapomeňte se také podívat na video, jak správně nosítko nastavit a jak do něj usadit miminko :)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli