Novinka na blogu! Velký test batolecích nosítek.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Recenze nosítek a nosícího oblečení
  4. Fidella FlyClick baby - pohodlí a pohoda i pro úplně malé miminko

Fidella FlyClick baby - pohodlí a pohoda i pro úplně malé miminko

zdroj: www.fidella.de

Pro našeho druhorozeného jsme hned do začátku zvolili německou Fidellu FlyClick ve velikosti baby (jak jinak) ušitou ze šátku Persian Paisley. Asi z nostalgie - náš starší synek se od narození nosil právě v šátku Fidella Persian Paisley, a ten já prostě miluji. Je měkký a lehce pruží, má nádherný vzor, který mi připomíná damaškové povlečení mojí babičky.

 


Vzor Persian Paisley Black and Grey, zdroj: www.fidella.de

Možná se ptáte, proč jsem nevolila do začátku šátek jako poprvé. Odpověď je jasná: šátky samozřejmě máme také, ale zkušenost ukázala, že je dobré mít po ruce i novorozenecké nosítko. Jednak proto, že u nás nosí i muž, a ten se s šátky nekamarádí. A také z toho důvodu, že někdy potřebuji rychle miminko navázat i za chůze, během vaření, při foukání bolístek staršího sourozence a podobně, tedy v situacích na potyčku se šátkem naprosto nevhodných. Zkušené mámy vědí, nezkušené zjistí ;-)

Takhle nás fidella zachraňovala při hospitalizaci na JIP, nošenec 3 týdny...

Fidella FlyClick pro mě představuje optimální kompromis mezi šátkem a nosítkem. Patří mezi tzv. half-buckle (čili polopřezková) nosítka: má polstrovaný bederák na přezku, který snadno a rychle zapnete, dotáhnete jedním pohybem a který se nepovoluje, jako se mi to stává u bederáků uvázaných na uzel. Ale vázací ramenní popruhy. Ty umožní optimální napolohování miminka a 100% přizpůsobení nosítka nošenci i rodiči. Navíc pokud se na nosítku střídá více lidí, nemusíte jej složitě přenastavovat.

Nosítko je rostoucí, pomocí šňůrek v oblasti sedu a zádové opěrky jej nastavíte přesně dítěti na míru. Velikost baby umožňuje nošení dítěte od narození až do velikost 80. Výrobce udává "životnost nosítka" do roka, ale je to značně individuální. Prvorozený se do něj vešel ještě v 1,5 roce, druhorozenému bude pravděpodobně malé mnohem dříve, protože už teď v sedmi týdnech statečně odrůstá velikosti 62. Pravdou je, že šířka sedu nosítka při plném povolení je dostatečná i pro větší děti, to, co nebude stačit při výšce dítěte kolem 80 cm, je délka zádovky. Na fotce vidíte použití (v nouzové situaci) pro dítě 86 cm vysoké s váhou 12 kg. Nebylo to optimální, ale i tuto zkoušku nosítko bez problémů zvládlo. Nosič také.)

...a takhle zase pomohla, když jsme ztratili nosítko, nošenec 1,5 roku

Nosítko je příjemně měkké již při vyndání z krabice, ale používáním nijak významně neměkne ani se nevytahuje.

Ramenní popruhy jsou měkce polstrované a široké. Nejsou nijak masivní a  jsou-li dobře utaženy na ramenou a staženy na lopatky, tak jak mají popruhy u nosítka při křížení být, nedřou při překřížení do krku. Dobře rozkládají váhu dítěte (vyzkoušeno i s 12 kilovým) a jsou velmi variabilní: při nošení v předu je lze překřížit, ale není to podmínkou. Jejich roztažením v přední části a překřížením přes zadeček dítěte zvýšíte nosnost nosítka, a lépe fixujete miminko v bočním směru. Jejich shrnutím a překřížením až pod zadečkem zase necháte dítěti volnost a nosítko v horkém počasí odkrytými boky příjemně větrá.

Bederní pás je polstrovaný, snadno se utahuje v obou směrech bez nutnosti nosítku sundávat. Spona je dostatečně robustní a je opatřena pojistkou proti náhodnému rozepnutí. Pojistka pracuje dokonale, a než získáte cvik, je možné, že ji budete při sundávání nosítka trochu proklínat :-D

 

zdroj: https://www.fidella.de

Geniální je na nosítku kapucka. Ta má dvě možnosti připnutí na ramenní popruhy: pokud miminko kouká na svět, kapucku můžete srolovat a zvýšit tak oporu krku a hlavičky. Když je potřeba dítě chránit před sluncem, deštěm nebo jen fixovat hlavičku během spánku, snadno ji upevníte výše na popruzích. Kapuce dítě nikde netlačí, ani neškrtí rodiče v oblasti krku. Volně spuštěná pak tvoří významný designový prvek charakteristický právě pro nosítka značky Fidella. Obecně je kapucka u FlyClicku jednou z mála plně funkčních, jež jsem na nosítkách zatím potkala.

Fidella FlyClick je z mého pohledu optimálním nosítkem pro menší děti. Je střihově povedená, lehká, měkká, pohodlná, snadno ji složíte s sebou do kabelky nebo batohu. Je jednoduše použitelná pro více dospělých bez nutnosti složitého přenastavování přezek. Při nošení na zádech vám umožní umístit dítě dostatečně vysoko, aby dobře vidělo dopředu přes vaše rameno. Vázací popruhy dotáhnete na milimetr tak, jak potřebujete. Přezka na bederním páse zase urychlí nandání nosítka a jeho optimální utažení v pase. Za 2 měsíce používání jsem nenašla nic, co by se jí dalo vytknout (až na tu pojistku na spony bederáku, ale to možná bude rukama...a časem se to zlepšuje). 

zdroj: https://www.sling-spot.co.uk

Nosítko fidella FlyClick vnímám jako ztělesnění hesla firmy Fidella - Stay Close. Feel free. Je tak pohodlná, že vám umožní vychutnat si blízkost a pohodu společně s vaším miminkem. A už teď vím, že až z ní náš Bertík vyroste, budu se s ní těžko loučit.

 

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli