Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Sledujte nás na sítích

Kavka multi age PLUS - recenze

Při svém testování občas narazím na nosítko (a stává se mi to čím dál tím méňě), které si zaškatulkuji jako "nesedí". Po nějakém čase se k těmto nosítkům vrácím a zjišťuji, jestli se něco na mém názoru nezmění. Nosítko Kavka multi age je v tomto pomyslném šuplíku už více jak 2 roky a to opakovaně.

Dostala se ke mně ovšem informace, že jejich verze pro větší děti, označovaná jako PLUS, má bederní pás maličko jiný, a tak jsem ho s nadějí otestovala. A jak to dopadlo? Na to se teď podíváme detailně.

 

Recenze Kavka multi age PLUS

 

Nepatrná změna a jak moc může znamenat.

Začnu tedy úplně od začátku. S Kavkou jsem se setkala poprvé, když ušili nosítko ze zbytku mého custom šátku od Kenhuru. Hrozně jsem ten šátek milovala a nechtěla jsem, aby měl nosítko někdo jiný. Slovo dalo slovo a nosítko jsem měla možnost vyzkoušet. Bohužel pro mě přišlo prvotní zklamání v tom, že mě příšerně tlačila spona na bederním pásu do boku. Bylo to tak velmi nepřijemné, že jsem nezvládla ani delší procházku :-( O pár měsíců později se nosítko dostalo na testování do regio skupinky, ale pouze jsem se utvrdila, že toto nosítko není pro mě. A tak bylo opravdu na dlouho vyřazené z mého žebřícku top 10.

Při zjištění, že Kavka multi age PLUS, výrobcem uváděná od 1 roku do 4 let, má maličko šírší, delší bederák, téměř okamžitě sahám po možnosti nosítko zkusit.

Bederní pás

Jak málo stačí k tomu, aby PRO MĚ zavrhované nosítko se stalo oblíbené. Výrobce prodloužil oproti základní verzi bederák o 5 cm, nepatrně ho rozšířil, ale HLAVNĚ! poposunul přezku o její šířku dál na bederním páse. Musím tedy podotknout, že oproti dřívejšímu testování jsem se o dost obalila tukovým polštářem a zamilovala jsem si pevné bederáky, který Kavka má. I toto má určitě vliv na to, že nyní jsem s bederním pásem velmi spokojená. Hubené maminky ovšem nejásejte, díky prodloužení je polstrování dlouhé 72 cm. Bederák se dá díky umístění přezky při stažení na úzký pás překrývat přes sebe. Nejmenší možné stažení ještě doplním. Mojí hubené kamarádce (tenkrát jí přezka nevadila, ale tlačil jí spodní kraj do kyčlí) bohužel posunutí přezky nikterak nepomohlo.

 

Rozměr malé 43*42 cm, velké 55*52 cm.

Vhodnost nosítka

Kavka multi age je vhodná od cca 2 měsíců do velikosti cca 92. S tímto označním jsem úplně v pohodě, narozdíl od jiných výrobců kdy jejich věkové hranice nesouhlasí s reálem.

Kavka multi age PLUS je uváděna od roka do 4 let. Horní hranice ozkoušena s 4 leťákem a 110 cm a chybělo maličko (což já u takhle velkých dětí opravdu neřeším). Mému synovi 100 cm a 3 roky sedělo dokonale od kolénka po kolénko. Jelikož mám obě děti takové (řekněme) baculatější i můj syn 7 měsíců, 72 cm a 9 kg, se úplně krásně nosil celý týden v PLUS verzi. A to ani neměl staženo na max.

Nastavení

Šířka zádové opěrky se stahuje z vnitřní strany posunutím po pásu a zajištěním na suchý zip. Osobně mám tento systém ráda, někomu by možná mohlo maličko vadit hromadění látky v místě, kde se dotýká břicha. Za zmínku stojí nápomocná stupnice při stažení, uváděná v kilech. Je to určitě přesnější údaj než měsíce, ale stále čekám, který výrobce přijde s centimetrovou stupnicí, která je pro mě nejsměrodatnější.

Výška zádové opěrky se stahuje klasicky popruhem. Osvědčený funkční systém.

Kapucka je odepínátelná na 2 cvočky z vnitřní strany zádové opěrky. Je to zase něco co mám osobně velmi ráda. Při nošení vepředu ji v podstatě nepoužívám, tak jsem ráda, že ji můžu odepnout.  Ovšem nastala situace, že mi dítě usnulo na zádech, já chtěla fixovat hlavičku a při natahování se mi odepla :-(  Ale jinak se dá dobře nasadit, díky prodlouženým šňůrkám... Uchycení je pro mě záhadou, ale určitě je to hrozně jednoduché a ja jen nevím jak. Vystačila jsem si s prostrčením do pojízdné úchytky.

 

 

Ramenní popruhy

Ramenní popruhy má Kavka poměrně dlouhé, což zase nehraje úplně do karet hubeným anebo malým maminkám. Při stažení "kojo přezek" je polstrování cca 44 cm. Jelikož je to toddler nosítko, což pro mě znamená převážně nošení na zádech, myslím si, že by kratší neuškodilo. Popruhy je možné křížit, a dotahování je obousměrné přes systém protahování popruhu, viz foto. Znamená to, že přezka na zapnutí je zafixovaná v jedné poloze a nejde si ji pohodlně posunout, kde by vám byla pohodlná. Což jiná nosítka s obousměrným dotahováním mají. Mně osobně přezka nevadí tam kde je.

Spojovací spona je umístěna na kolejničkách, které jsou opravdu SUPER. Setkala jsem se s nimi již u Sestrice Carrier a Moisha Grow. Tento systém oceníte při nošení na zádech, kdy při stažení popruhů k sobě na hrudi, nedochází k deformaci popruhů. Kavka na rozdíl od výše zmíněných, nemá magnetickou sponu, ale klasickou menší přezku.

Obousměrný systém dotahování bez možnosti posunout přezku.

Resumé

Díky tomu, že jsem se od posledního testování dost posunula ve vnímání pevného bederního pásu a maličké úpravy ze strany výrobce, se pro mě stalo nosítko velmi pohodlné. DOPORUČUJI ale všem, nosítko před koupí vyzkoušet! Nově možnost vyzkoušet u nás v pujčovně.

 

Videa

A jako vždy, jsem pro vás vše zdokumentovala :-)))

Video představení nosítka

Video s dětmi

Jelikož jsem se během testování shodou okolností setkala s maminkou, která během týdne zdeformovala bederní pás špatným podsazením a usazením dítěte, koukněte prosím i na toto video.

Jak podsadit do nosítka a předejít deformaci bederního pásu.

Zdraví a mává Móňa, Péťa a Daví.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli