26.11. - Den otevřených dveří s Be Lenka - bez rezervace, poradenství zdarma, slevy!
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

be Lenka 4ever - recenze

Šátková rostoucí nosítka zaznamenala v letošním roce velký růst popularity - a tak se nelze divit, že je do své nabídky zařazují stále další výrobci. Jedním z nich je slovenská značka Be Lenka.

V čem je nosítko stejné, jako jeho konkurenti, a v čem se liší?

Vhodnost nosítka

Vhodnost nosítka je dána zejména velikostí zádové opěrky, její délkou a šířkou a možností nastavení. Lenka je rozměrově prakticky totožná s nosítkem LennyUp, což znamená, že na minimální nastavení má šířku zádové opěrky cca 20 cm, šířku nějakých 41/42 cm. Nosítko tedy lze v případě většího děťátka a maximálního utažení použít už od narození, ale není to úplně "ono". Lenka 4ever sedne lépe v cca dvou měsících věku (od velikosti alespoň 62). Maximální šířka nosítka vám umožní nosit děťátko zhruba do 2,5 let (velikost 104/110). Samozřejmě bude hrát velkou roli i váha miminka. Díky měkkému bedernímu pásu je pohodlné nosítko zhruba do 10 kg dítěte. Pak už může docházet k ohýbání, a tudíž i větší zátěži na záda, stejně tak jako u všech nosítek s měkkým bederním pásem.

Šátky a vzory

Be Lenka šije nosítka z různých šátků, na výběr je tedy poměrně dost barev a designů. Jako jediná si v konkurenci LennyUp a MoniLu troufla i na letní verzi tedy nosítka se síťkou. Provedení nosítka (šíií, přechody barev apod.) je u nosítek Be Lenka perfektní.

 

letní Lenka

 

Ramenní popruhy

I zde se Be Lenka odlišuje. Lenny i MoniLu dělají u svých nosítek klasické polstrované popruhy, u obou výrobců je možné je křížit.

Be Lenka šla jinou cestou a nabízí buď klasické popruhy bez možnosti křížení, nebo široké popruhy (podobný styl, jako má třeba Kokon) s možností křížení. Každý si tedy může vybrat, jaká varianta je pro něj ta "nej".

Lenka ramenní popruhy

 Klasické vs. široké ramenní popruhy.

Bederní pás

Bederní pás je poměrně široký a tak akorát měkký, sedí pěkně, nikde netlačí a na rozdíl od LennyUp sedne i na drobnější postavu.

Na bederním pásu je umístěna praktická kapsička na drobnosti.

 

Lenka 4ever bederní pás

 

Způsob nastavení šířky a výšky nosítka

Zatímco prakticky všichni výrobci používají k nastavení šířky zádového panelu suchý zip nebo cvočky, Be Lenka přišla opět s něčím jiným - jednoduchým systémem na zavazovací šňůrky. Šnůrky prostě podle potřeby utáhnete a zavážete. Je to opravdu rychlé a praktické. Délka zádové opěrky se pak reguluje stejně jako u jiných nosítek - stačí utáhnout či povolit černé popruhy na každé straně nosítka. Určitě je lepší nosítko nastavit, dokud v něm není děťátko - s dítětem v nosítku jde nastavení výrazně hůře. 

   

Rozdíl mezi utaženým a povoleným nosítkem.

Kapucka

Další "vychytávku" má Be Lenka u kapucky. Tu můžete buď použít tak, jako každou jinou kapucku, nebo ji můžete srolovat do ruličky, zachytit postranní šňůrky za plastové packy a vytvořit tak jakýsi límec, který krásně pomáhá držet malému děťátku hlavičku.

Nosítko Be Lenka se dodává v papírové krabici bez návodu - Be Lenka šetří přírodu :-) Návody na manipulaci s nosítkem tak naleznete ve formě videí na Youtube.

Doplňky

Kromě pěkných designů a kvalitního a dobře promyšleného celošátkového nosítka můžeme jako další plus zmínit cenu, která je opravdu velmi příjemná. V ceně jsou navíc i slintáčky, které si řada jiných výrobců nechává pěkně zaplatit!

<< LennyUp - recenze     A zase ta Lenka >>

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli