V sobotu 17.6. se koná kurz nošení dětí u nás na Žižkově. Přihlásit se můžete kliknutím zde.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Recenze nosítek a nosícího oblečení
  4. MoniLu Uni Plus - očekávání naplněno!

MoniLu Uni Plus - očekávání naplněno!

Nosítka MoniLu zrají jako víno (snad to výrobce nevezme osobně a neurazí se :D)! MoniLu UNI i UNI Start jsou bezpochyby super nosítka, UNI Tai je pecka a nové Plusko nás vysloveně nadchlo.

MoniLu svojí novinku chystalo poměrně dlouho, nosítko se ladilo a testovalo, aby bylo prostě top. Osobně jsme měli tu čest zkoušet a připomínkovat prototypy a jsme tak trošku hrdí na to, že jsme se alespoň malinko podíleli na vývoji (kolegyně Lucka se dokonce stala na chvíli modelkou a nafotila pro Monilu promo fotky :)) a moc za tuto možnost děkujeme! 

MoniLu UNI Plus je totiž bez přehánění jedno z nejlepších batolecích nosítek v ČR. 

 

Pojďme se rovnou podívat, čím nás nosítko oslovilo.

Parametry nosítka

Nosítko je vhodné pro děti od cca 1,5 roku (velikost 80) do 4,5 let. To je opravdu parádní výdrž! MoniLu UNI Plus má na největší nastavení šířky, úctyhodných 52 cm v klidu, při napnutí látky dokonce 58 cm a na výšku 53 cm. Což je srovnatelné například s velmi oblíbeným batolecím nosítkem Aloe Two.

Bederní pás

Bederní pás je jedním slovem naprosto dokonalý. Oproti verzi UNI je po celé délce kolmo prošitý, a působí tak tenčím dojmem. Prošití zásadně zvedlo jeho nosnost a pevnost. Bederák obepne vaše tělo tak, že ho na sobě vlastně vůbec necítíte a dokonale rozloží váhu opravdu těžkého dítěte. S hodně podobným bederákem jsem se setkala na "mém" nosítku slovenské značky Moyo, proto jsem nesmírně ráda, že něco obdobného nyní najdeme i u nás. Polstrování je přizpůsobeno i na vyšší hubené maminky, bederní pás lze dotáhnout až na obvod pasu 60 cm. A opět je samozřejmostí i zámeček na přezce a bezpečnostní gumička.

 

Nosítko nastavené na maximum.

 

A nastavení na minimum, na fotce je krásně vidět prošití bederáku.

 

Bezpečnostní jištění bederního pásu - zámeček a jistící gumička.

 

Ramenní popruhy

Ramenním popruhům se taktéž dostalo úpravy v podobě zkrácení polstrování, a naopak prodloužení části pod "kojo" přezkami (o krásných 23 cm). A to z toho důvodu, že starší děti se nosí převážně na zádech, tudíž je zapotřebí mít možnost popruhy více stáhnout.

Změnil se i tvar na více zaoblený, jak my s oblibou nazýváme banánovitý. Dvojité prošití zploštilo popruhy a zvedlo jejich pevnost. Oproti MoniLu UNI jsou tedy tenčí, ale přitom nosnější, a tedy pohodlnější při nošení větší váhy. Popruhy krásně kopírují tvar těla, nikde netlačí a nepřekáží. Samozřejmostí je možnost křížení a utahování oběma směry.

V ceně nosítka jsou, jak je u MoniLu zvykem, chrániče popruhů, i přes to, že u větších dětí už nehrají takovou roli, jako u miminek.

 

 

 

Regulace nosítka

Nastavení nosítka se od standardní verze MoniLu Uni nikterak nezměnilo. Šířka se stahuje pomocí suchých zipů na bederním pásu.

Výška zádové opěrky se reguluje stažením za černý popruh, který nově dostal plastové očko. To je bezpochyby jedna z věcí, kterou by měla mít všechna nosítka, a je stále s podivem, kolik jich to ještě nemá :)

 

Resumé

Sečteno, podtrženo, nosítko nás opravdu nadchlo, jak jsme prozradili hned na začátku. Je skvělou zprávou pro všechny milovníky MoniLu, kterým děti odrůstají z modelu UNI.

S tímto nosítkem se nebudete bát "nahodit" na celodenním výletě i čtyřleťáka s 20 kg a půjde se vám tak dobře, jako byste nesli miminko.

Podívejte se ještě na naše video pro další detaily, ukázku nastavení, usazení dítěte apod.

Nosítko jsme samozřejmě hned zařadili do naší půjčovny, takže kdo by si ho chtěl před koupí ještě otestovat, tak sem :) 

A tady už je kompletní nabídka skladových nosítek, stačí si jen vybrat design.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli