Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

MoniLu UNI Start - recenze

 MoniLu UNI Start

 

Jak na nás nosítko zapůsobilo?

Předně je třeba říct, že nosítko Start je od značky MoniLu skvělý tah - nosítek vhodných opravdu od narození je na našem trhu stále poměrně málo. MoniLu navíc neexperimentovali s úplně novým nosítkem, jen upravilo svoji vlajkovou loď - nosítko MoniLu UNI.

Máme tedy jednodušší práci a nemusíme psát prakticky totožnou recenzi - přečtěte si, prosím, naše hodnocení nosítka MoniLu UNI :-)

Recenze MoniLu UNI

Ten nejzásadnější rozdíl (kromě velikosti) mezi oběma nosítky je v uchycení ramenních popruhů. Ty se totiž u verze Start nezapínají jako všechny klasické ramenní popruhy, nýbrž do speciálních spon umístěných na zádové opěrce pod zadečkem nošenečka. Je to z toho důvodu, že díky tomuto zapnutí nedochází k žádnému tlaku v oblasti páteře, a zároveň se děťátko v nosítku krásně zakulatí. Toto uchycení se používá do cca 2 měsíců věku, poté už je možné zapínat popruhy klasicky.

MoniLu UNI Start

 

Co se velikosti nosítka týče, lze opravdu stáhnout dostatečně i na úplného drobečka. Zádové opěrka má maximální šířku cca 33 cm, stažená na maximum pak 15 cm. Nosítko by mělo vydržet orientačně do jednoho roku věku dítěte.

Jelikož už sami nemáme žádného novorozence na testování k dispozici, nabídneme vám nyní ještě jednu "externí" recenzi :-) 

Toto nosítko jsem si krátce vyzkoušela na nosícím miniveletrhu v Praze, kde jsem byla se svojí 2,5 měsíční dcerkou. Byla jsem pak opravdu ráda, že si mohu nosítko zkusit ještě v pohodlí domova, a na procházce venku, kdy jsem dceru měla v kuse na sobě více než hodinu. Po delším čase se totiž teprve ukáží jak nedostatky, tak i přednosti nosítka.

Zprvu musím přiznat, že vyzkoušení na veletrhu mě celkem rozpoltilo, nebyla jsem si jistá, zda bude tohle nosítko opravdu funkční a pohodlné. Po pořádném testování doma mě ale naopak celkem nadchlo. Má skvěle řešený systém stahování zádové opěrky. Pásky, které jsou schované uvnitř nosítka nijak netlačí a netáhnou tam, kde nemají. Ve srovnání se systémy jiných značek, je toto rozhodně lepší a funkčnější varianta. Myslím, že i co se týče životnosti, vydrží pásky váhový nápor déle. Stahování za krkem miminka v patě kapucky je také super. Kapucka samotná má dobře řešené stahování v případě, že je zarolovaná, a má sloužit jako opora pro nedržící hlavičku. Při nasazení do oček jde pak krásně regulovat přitažení hlavičky brzdičkou na gumičkách. To je opravdu fajn.

Stahování na bederním pásu mám podobné na svém nosítku od jiné značky a řekla bych, že MoniLu má toto řešené lépe. I když vzhledově a prakticky mi vadí ta nahrnutá látka ke středu bederního pásu při maximálním stažení. Nastavení jako takové je ale velmi lehké a rychlé a dobře drží tam, kde má. Utahování bederního pásu mě napoprvé doma trochu rozčílilo - spona se musí protáhnout jistící gumičkou, což je samozřejmě v pořádku. Jenže po zapnutí je gumička celkem těsně u spony. Na popruhu je navíc ještě jeden pruh, který drží pás u sebe, aby nikde neplandal. Ten, pokud si ho člověk neposune na druhou stranu, brání v utažení pásu. Je tedy potřeba si s nastavením trochu pohrát dopředu, pak jde popruh na bederním pásu krásně dotáhnout. Drží kde má, nepovoluje se. Mě osobně nikde netlačil, neodstával apod.

Přezky pod zadečkem miminka. Tahle věc je naprosto skvělá! Miminko jsem nejdřív usazovala s popruhy standartně zapnutými do přezek v půlce zádové opěrky. Po sepnutí ramenních popruhů k sobě sponou na zádech, jsem nejdříve jeden s pásek i druhý popruh přecvakla na přezku pod zadečkem miminka, a tím docílila ještě lepšího podsazení a zakulacení zádíček, které je u malých miminek tak důležité.

Jednu věc bych ještě doladila, a sice trčící přezky u zádové opěrky ve chvíli, kdy jsou popruhy zapnuté pod zadeček. Hodila by se například nějaká vnitřní kapsička, kam by se přezka mohla zasunout, když se nepoužívá. Je to vlastně jen estetická záležitost, ale já bych byla raději, kdyby byly přezky schované.

Celkově má tedy za mě nosítko palec nahoru a jen tak dál. Určitě si najde spoustu spokojených nosiček i nošenců :)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli