V sobotu 17.6. se koná kurz nošení dětí u nás na Žižkově. Přihlásit se můžete kliknutím zde.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Recenze nosítek a nosícího oblečení
  4. MoniLu Tai - recenze horké novinky

MoniLu Tai - recenze horké novinky

Stojí vázací nosítko od MoniLu za úvahu?

Polovázací nosítka (tedy nosítka s bederním pásem opatřeným přezkou a ramenními popruhy na zavazování), jsou v poslední době čím dál populárnější. Aby ne. Nejenže představují rozumný kompromis pro ty, kdo se nemohou rozhodnout mezi šátkem a přezkovým nosítkem, ale mají i spoustu dalších výhod: jsou vhodná i pro menší děti, při střídání více nosících osob není nutné přenastavovat pokaždé přezky, a vázací popruhy utáhnete snadno a jednoduše přesně na požadovaný rozměr.

MoniLu UNI Tai

Dokonce i nošení na zádech je s nimi jednodušší než s přezkovým nosítkem, a jako bonus máte možnost jednoduchým přitažením popruhů posadit dítě tak vysoko, aby vám pohodlně vidělo přes ramena. Vázací ramenní popruhy snadno uvážete jak křížem, tak i rovně přes ramena. Zkrátka a dobře, half-buckle (polovázací) nosítka jsou velmi flexibilní a jednoduše nastavitelnou variantou. A přitom velmi pohodlnou pomůckou na nošení dětí jakéhokoliv věku.

A MoniLu se svou novinkou v tomto segmentu boří další mýtus: "vázací nosítka jsou jen pro nejmenší děti, pak už nemají potřebnou nosnost".

MoniLu Uni Tai si díky pevnému bedernímu pásu (stejnému jako má klasické Monilu Uni), který dobře rozkládá váhu nošeného dítěte mezi bedra a ramena, a nastavitelné délce zádové opěrky, zachovává vysokou nosnost i vysoký rozsah velikostí. Délka zádové opěrky se nastavuje pomocí spony a stahovacího pásku po stranách zádovky, šířka pomocí suchých zipů na bederním pásu Šířku u hlavičky lze upravit gumičkou s brzdičkami, které se zapínají na ramenní popruhy. MoniLU UNI Tai je dobře nastavitelné a určitě vhodné i pro starší děti. Ba co víc, je neskutečně pohodlné.

Monilu UNI Tai - ramenní popruhy

U nás ve ZkusNositko.cz jsme ho zkoušeli s dvěma nošenci o velikosti 74 a lehce pod 10 kg. A ani při několikahodinovém nošení, kdy v jiných tai nosítkách již většinou pobolívají ramena, jsme o nich nevěděli. MoniLu Tai je opravdu velmi nosné a pohodlné.

Ramenní popruhy jsou široce polstrované a netlačí ani při křížení. Při rovném uvázání na zádech mají tendenci trochu sjíždět z ramen. Ale to je obvyklé, a dobře to vyřeší tibeťan nebo jiný způsob fixování popruhů k sobě protažením a překřížením cípů.

Stejně jako jiná polovázací a celovázací nosítka umožňuje i model Tai pohodlné nošení dítěte na boku. Při úvazu pro přední nošení lze úplně jednoduše popruhy překřížit a přetáhnout přes zadeček dítěte, a zvýšit tak nosnost nosítka i dobře fixovat dítě ve vertikálním směru.

MoniLu UNI Tai

Velkým překvapením je pro nás bederní pás. Ani jedné z nás testujících bederák u klasické UNI verze úplně neseděl. Bederní pás u MoniLu Tai je stejné konstrukce jako u přezkového nosítka, se stejným systémem nastavení šířky mezi nožičkama dítěte pomocí suchého zipu a dvou tunýlků. Takže jsme z něj měly trochu obavy.

A ejhle, u MoniLu Uni Tai tento problém odpadá. Díky křížení vázacích popruhů kolem pasu se poloha i přitlačení bederního pásu neznámým způsobem mění (vliv bude mít i lepší rozložení váhy na ramenou), a ten netlačí. Naopak, je velmi pohodlný a nosný. Zdá se tedy, že MoniLu Tai bude vhodné i pro ty, kterým celopřezková verze úplně nesedne, a lze ho tedy vyhodnotit jako velmi univerzální nosítko vhodné pro všechny typy postav.

Ramenní popruhy MoniLu UNI Tai

A jaký je tedy náš verdikt po počátečním testování? Jsme mile překvapeny, dokonce nadšeny. Obě jsme příznivci polovázacích nosítek a MoniLu Tai je přesně tím modelem, který nám na trhu chyběl - polovázací s dostatečným rozsahem a jednoduchým nastavením pomocí přezek a pásků (už žádné rozvazování tkaniček a jejich lovení z tunýlků) a vysoce nosným bederním pásem, který netlačí. 

Takže týmu MoniLu děkujeme za nový model, i za to, že nám pomůže zvýšit kreativitu vymýšlením důvodů, proč potřebujeme rozšířit domácí komínek šátků a nosítek o nový model :-D

PS: U nás bude toto nosítko opravdu žhavým kandidátem našich letošních výšlapů s dvěma nošenci, protože je lehké, skladné a dobře se balí. Přece nebudu stresovat svého muže zdlouhavým přenastavováním přezek i velikosti nosítka, pokud se v něm budou prohazovat děti a my se budeme v jejich nošení střídat :-)

Vyzkoušejte si nosítko na vlastní kůži! :-)

A pokud vás zajímají další recenze, mrkněte na první pocity maminek z testovacího srazu:

"Top pohodlné, ramenní popruhy jsem vůbec necítila, nikde nic netlačí, bederák skvělej, jak jsem od Monilu zvyklá. Navázáno rychle, i když nejsem zrovna zkušená ve vázání šátků, tohle jde samo. Za mě doporučuju :) Navíc teda je to kompromis v tom, když chci elegantnější šátek, ale zároveň jsem nosítkový typ, ten úvaz vypadá fakt super, a navíc je jednoduchý."

"Děkuji za možnost vyzkoušet. Nejdříve mě uchvátil vzor a barvy nosítka. Navázání proběhlo velmi lehce a pěkně široké popruhy jsou velké plus a pro má záda velká výhoda. Bederák byl příjemný a ani po delší době, co syn spal, mi nebyl nepohodlný. Nastavení šířky sedu je zde pomocí suchého zipu a je dobře schován, takže by neměl snad zatrhávat nitky. Ještě máme i rezervu pro růst. Testování proběhlo na 73 cm a 9,2 kg a nastalo okamžité usnutí, tudíž i nošenec byl spokojený."

"Děkuji za možnost vyzkoušet, velmi příjemně mě nosítko překvapilo. Celopřezkové Monilu mi moc nesedlo (měla jsem pocit, že mě tvrdý bederák přeřízne vejpůl). Ale tohle vůbec nebylo špatné. Vázací široké popruhy na ramenou nikde netlačily a hezky rozložily váhu, a ani ten bederák mi nevadil. Navíc tenhle konkrétní šátek je opravdu nádherný. Nastavování šířky na suchý zip sice moc ráda nemám, ale tady je hezky schované tak, že nemám strach, že by tahalo se šátkoviny nitky. Testováno s 8,5 kg a 75 cm."

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli