10.9. Den otevřených dveří s Monilu a Bellyboo.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Maminky blogují
  4. Jak je to s nošením dětí v těhotenství?

Jak je to s nošením dětí v těhotenství?

Nošení dětí v těhotenství není nereálné, ba naopak. Sourozenci se připravují na společné chvíle.

Máte doma ještě malého nošenečka a právě se vám na testu objevily dvě čárky? Anebo ten nošeneček už vůbec není malý, ale stále se rád ponosí a pomazlí v nosítku? Nové miminko v bříšku není překážkou nebo důvodem pro to, abyste museli s nošením dětí v těhotenství přestat. Pojďte si přečíst pár informací a osobní zkušenost, které vám pomohou při nošení dětí v těhotenství.

Jestliže se cítíte dobře, nic vás nebolí, netlačí klidně dál pokračujte v tom, na co jste byli doposud zvyklí. Velmi často se vyskytují dotazy na téma šátkování v těhotenství. Maminky zjišťují, zda neublíží miminku, jestli bederní pás příliš nedoléhá na bříško, do jakého měsíce se může nosit, atd. Ať zvolíte nosítko, šátek při nošení v těhotenství, tak při správném nastavení, navázání budete spokojeni všichni.

Miminko je dostatečně chráněno a bederní pás u nosítka mu nevadí. Hodně maminek nosí do sedmého, osmého měsíce vepředu a bříško pro ně není omezující. Někdo si mimčo jen přesune z bříška na záda, a to je spokojené i na druhé straně.

 

Jste nejistí? Někde jste něco četli? Nebo slyšeli? Nošení dětí v těhotenství je nebezpečné?

Negooglete, ale řiďte se vlastní intuicí. Taky jsem jednoho rána zjistila, že budeme čtyři a první co mě napadlo, bylo, že máme konec s nošením. Samozřejmě jsem ihned hledala na internetu, zda nosit s bříškem mohu či nikoli. Z výsledků jsem ale nebyla moudrá. Nakonec jsem se poradila se svým lékařem a ten mi naopak řekl, že ať dělám vše, na co se cítím. Miminku ublížit nemůžu a on sám mi to doporučil a schválil. Naprosto jsem si oddychla, protože šátek a nosítko bylo u nás na denním pořádku. To jsem si ale ještě neuvědomila, že mi právě začala předpremiéra na tandemové nošení.

 

Tlačí vás bederní pás při nošení dětí v těhotenství? Stačí pár úprav a bude po problému.

Kam nejlépe připnou bederní pás?

• standardně ihned pod prsa, tudíž nad rostoucí bříško
• snížit pod bříško, ale tím se může stát, že dítě nebude dobře „zakapsované“ a nošení pak může být nepohodlné pro vás oba.

V případě, kdy vám bederní pás už nevyhovuje a je spíše překážkou, tak existuje nosítko, které tento pás nemá. Jedná se o tzv., onbuhimo. Je jen na kratší poponášení, jelikož absence „bederáku“ způsobí to, že vzniká daleko větší tah na ramena a nošení po chvíli není příjemné.

Máme pro vás ale i řešení v případě, že máte klasické nosítko. I z něho si lehce vytvoříte „upravené“ onbuhimo a pohodlně nosíte dál. Protáhnete bederní pás popruhy a zapnete na prsou. Z instruktážního videa bude postup zcela zřejmý.

 

Děti jsou na změnu připraveny. Nemáte-li komplikace, užívejte si nošení a šátkování i v těhotenství.

Moje prvorozená dcera je nošeneček od malička. První půl rok jsem neuspávala jinak než na ruce. Jeden večer se jí ale poloha vleže přestala líbit a usínala pouze ve vertikální poloze. Nevím proč, ale až po několika pronošených večerech mi došlo, že bych ji mohla zkusit uspávat v nosítku. Milovala jsem den, kdy jsem na to přišla. Malá mi vždy usnula do deseti minut a vše bylo perfektní. Pak jsem zjistila, že jsem těhotná.

Stále jsem řešila, jak budu nosit s bříškem, jak budu uspávat. Ano, nošení na zádech bylo fajn, ale malá tak neuměla usínat. Potřebovala se tulit. Obávala jsem se okamžiku, kdy už nebudu moct nosítko dopnout. Naštěstí dětská duše je opravdu natolik čistá a dokonalá, že propojení těch dvou fungovalo už od samého prvopočátku. Když jsem měla bříško větší a vepředu mi nošení již dělalo problém, tak jsem přehodila malou dozadu a čekala na výsledek. Ten byl ale úplně stejný. Spala.

Spinkala a usnula jako pokaždé. Jen mě objímala z jiné strany. A naučily jsme se pokládat si na sebe hlavy. Dala mi svou na záda a já zaklonila hlavu na její. Nebojte se tedy okamžiků, kdy kvůli těhotenství bude muset nastat změna. Děti jsou natolik vnímavé, že pro ně nebude problém situaci pochopit a přizpůsobit se.

Vepředu jsem nosila do šestého měsíce těhotenství. Pak jsem malou přesunula na záda, kde jsem ji měla ještě pár dnů před porodem. Vždy jsem si vše nastavila tak, aby mi to bylo pohodlné a nošení pro nás bylo krásné i v těhotenství s rostoucím bříškem.

 

Zavinovací svetr Angel Wings

Zavinovací svetr Angel Wings můžete použít v těhotenství, i s vaším již narozeným miminkem v šátku či nosítku :-)

 

     Neseni s elegancí >>

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli