V sobotu 17.6. se koná kurz nošení dětí u nás na Žižkově. Přihlásit se můžete kliknutím zde.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Recenze nosítek a nosícího oblečení
  4. Recenze nosítka Jožánek Jonáš

Recenze nosítka Jožánek Jonáš

Jožánek "Jonáš" - rostoucí nosítko do 3 let

Již dávno neplatí, že když se řekne Jožánek, je to pouze oblečení. Které je, mimochodem, úplně úžasné, padnoucí a pro mě jako kojící a nosící maminku zcela nezbytné. Ale o tom až jindy... :-)

Jožánek totiž šije i úžasná nosítka, o čemž jsem se přesvědčila během svého testování už dvakrát. Poprvé jsem se s ním setkala v Toddler verzi "DAN", kterou jsem si musela pořídit. Při velkém testování novorozeneckých nosítek jsem měla tu čest vyzkoušet polovázací verzi "ANETA", která měla též velký úspěch!

Tentokrát tato česká firma přišla na trh s UPGRADEM rostoucího nosítka "JONÁŠ", které vydrží od malých miminek (cca od velikosti 62) s přehledem do 3 let. Tak se na něj podíváme z blízka.

VIDEO S NASTAVENÍM

Jako úplně první věc, co mě napadla při rozbalení nosítka bylo: "ježíšmarjá to je nastavovátek" :D Po důkladnějším prohlédnutí ve mě tento pocit zůstal. Takové množství přezek, šňůrek a systému jsem viděla snad jen u Noigy a Pepe Porter nosítek. Všechna tato nosítka jsou určená pro velmi dlouhé použití a vyžadují tedy množství těchto "vychytávek", aby seděla v každém věku. A stejně jako tato dvě nosítka, splňuje toto i Jonáš perfektně. Nosítko díky tomu může působit trochu nevzhledně - POKUD ovšem využijete veškeré možnosti pro srolování přezek i šňůrek, nosítko se rázem změní v "čisté".

Nosítko Jonáš new

Vlevo 68 cm a 5 měsíců, vpravo 100 cm a 3 roky.

Bederní pás

Bederní pás je poměrně tenký, spíše pevnější a tak akorát široký. Na rozdíl od verze "ANETA" (která má bederák velmi vhodný pro hubené maminky) je polstrování celkem dlouhé. Při maximálním stažení naměřeno 72 cm. Jedna část je šátková bez vyztužení, kryje černý popruh až do délky 85 cm. Přezka má veškeré bezpečnostní prvky, jak gumičku tak i zámeček.

Bederní pás nosítka Jonáš

Detail bederního pásu.

 

Jonáš New

Pohled na celé nosítko.

Nastavení

Jak jsem již zmínila, na první pohled se může zdát, že je nastavení složité.  Jak šířka tak i výška zádové opěrky má dvojí systém nastavování. Ten první je poměrně známý a běžný a to - stažení na šátkové šňůrky (tento systém používá třeba Be Lenka, nebo Fidella). Tento systém výrobce doplnil o novinky:

Stažení sedu posunutím zádového panelu po bederním pásu. Tady potud je to podobné jako třeba u MoniLu, kde je stažení jištěno suchým zipem. Jožánek zvolil způsob odlišný, na bederním pásu z vně je umístěný systém stažení. Uprostřed je oboustranný přezka a na bocích záklopka popruhu. Přes tento systém je zajištěno pevné umístění stažení látky a zároveň se nedeformuje bederní pás. Mně osobně to přijde až moc. Záměrně jsem přezku uprostřed rozepnula a nosila nosítko bez zajištění a vše drželo na svém místě i bez tohoto "jištění". Nedalo mi to a kontaktovala jsem výrobce, který mi osvětlil, že je to jejich unikátní systém, který udržuje stažené tunely u sebe (jak jsem předpokládala), ale hlavně i od sebe, při nošení batolat. ANO, na to jsem úplně zapomněla, je potřeba mít nosítko i dostatečně roztažené pro ta naše velká hopsálčata. Šup na záda s 19 kg a jde se. Vše drží na svém místě! Takže plusové body získává Jožánek za originalitu.

Stažení zádové opěrky je obohaceno o všitý pruh podél tělíčka na přezku v oblasti začínajících ramenních popruhů. Toto se mi zdá velmi funkční a opravdu skvělá pomůcka pro dosažení dokonalého podsazení a stažení látky okolo tělíčka malého dítěte.

U nosítka nechybí ani stažení za hlavičkou pro děti, které ji ještě nedrží. Kapucka srolovatelná do úhledného límce, či veškeré gumičky na srolování přebytků.

Detail stažení sedu.

 

Stažení zádové opěrky na šňůrky + tunel poděl tělíčka. Všimněte si poměrně širokého polstrování okolo nožiček.

 

Dokonalé podsazení miminka.

Ramenní popruhy

Tak tady budou nadšené maminky, které vyhledávají komfort pro svá ramena. Polstrování ramenních popruhů je opravdu bohaté, popruhy jsou široké a krásně měkké. Samozřejmostí je možnost křížení a obousměrné dotahování. Délka polstrované částí je 42 cm, dá se ovšem prodloužit povolením "kojo přezek" na úžasných 60 cm. Takže by měly sedět dost široké škále konfekčních velikostí. Nošení křížem jsem bohužel nevyzkoušela, nemám ho všeobecně v oblibě.

Tloušťka ramenních popruhů.

 

Ramenní popruhy.

 

Resumé

Nosítko jsem si opravdu velmi oblíbila a kdybych doma neměla už tak dost ležáků, zůstalo by! :-D

Nakonec jsem se s tím nastavováním tak sžila, že jsem z mého 5 měsíčního, 68 cm velkého miminka přenastavila na 3 letého syna s metrem a skoro 19 kg během pár minut. Sedělo oběma úplně nádherně. U mladšího bylo podsazení tak nádherné a dokonalé, že jsem neodolala a zkusila ho přendat na záda, i přes to, že ještě nesedí... Miminko bylo na zádech úplně stejně krásně podsazené jako na břiše. Však koukněte sami na VIDEO.

Pokud hledáte nosítko na celé nosící období, s širokými a krásně polstrovanými popruhy, v kterém dosáhnete naprosto dokonalého podsazení, je tu pro vás a jmenuje se "JONÁŠ".

Zdraví a mává Móňa a Péťa...

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli