10.9. Den otevřených dveří s Monilu a Bellyboo.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Vyplatí se nosítko z Lidlu?

Test nosítka Kinderkraft Nino

Na Facebooku často vídáme dotazy na vhodnost nosítka značky Kinderkraft, které díky své pořizovací ceně - 849 Kč - zaujme opravdu kdekoho. Málokdo k němu ale podá relevantní informace, většinou se v diskusích objevují "přebrané" názory bez vlastní zkušenosti a ty jsou ve většině případů spíše negativní.

U nás také zvítězila zvědavost, jestli za tyto peníze někdo dokáže vyrobit kvalitní nosítko a tak jsme se rozhodli, že na vlastní kůži otestujeme, zda se jedná o "superkauf", nebo vyhozené peníze.

Nosítko jsme objednali přes e-shop Lidl a za dva dny bylo doma. Co nás překvapilo hned, byla na nosítko netypicky malá krabice. Což je vlastně asi první plus nosítka - je lehoučké a skladné.

 

Nosítko Kinderkraft

 

Z návodu se člověk o nastavení moc nedozví, což je ale asi dané tím, že vlastně není co nastavovat :D

Jediným zajimavým údajem z návodu tak zůstává, že přestože je dovozce Lidl a nosítko má německý název, vyrábí se v Polsku.

 

 

Po vybalení na nás nosítko na první pohled zapůsobilo jako obdoba nosítka Tula Standard. Je totiž také jednovelikostní, látkové, s pevnějším bederním pasem, který má na sobě kapsičku (narozdíl od Tuly ale není zavírací). Stejně jako Tula není na nosítku možné nastavit výšku ani šířku nosítka, vemi nás ale překvapila absence kapucky.

 

 

Druhým překvapením, tentokrát pozitivním bylo, že se na nosítku dají křížit ramenní popruhy. Ty jsou jinak polstrované obdobně jako u Tuly a spona v podpaží se utahuje směrem dozadu.

 

Bederní pás je tužší, ale poměrně slabý. S usazeným dítětem má bohužel tendenci se ohýbat (a to měl tester 8 kg...). Nosítko není konstruované na hodně štíhlé postavy, já se svojí konfekční velikostí 36/38 jsem měla bederní pás utažený na maximum a utáhla bych si ho i více, kdyby to šlo...Kolegyni s velikostí 38 už seděl bederák bez problémů. Dalším mínusem je pak naprostá absence jakýchkoliv bezpečnostních prvků - žádná ze spon nemá pojistku, nikde nejsou ani bezpečnostní gumičky.

 

A když už jsme u těch negativ, připočetla bych mezi ně i to, že nosítko úplně postrádá polstrování u nožiček dítěte. Což na komfortu moc nepřidá.

 

 

Jinak je provedení slušné, nosítko je ušité kvalitně, švy jsou rovné, nic se nepáře, přezky a spony nevypadají jako laciný šunt. Nandání nosítka je jednoduché a rychlé, stejně jako usazení dítěte do něj.

 

Na konfekční velikost 38 a více sedne nosítko velikostně dobře

 

Výrobce uvádí, že nosítko je vhodné od 3 měsíců. Do 20 kg, ehm...

Jaká je tedy realita? Našemu nošenci (6 měsíců, 8 kg) bylo na šířku úplně krásně. Myslím, že už by mu dobře sedlo v 5 měsících. Zkoušeli jsme i tříměcíční mimčo (6 kg) a s přihmouřenýma očima to vlastně šlo také. Zádová opěrka se totiž, jak nemá žádné postrování, mezi nožičkami shrne. Esteticky to není nic moc, ale celkem funkční to je. Určitě by se dal použít i trik aplikovaný často na Mandukách, hlavně v době, kdy se nedělala rostoucí nosítka - stažení sedu nějakým páskem. Tím by se totiž i trochu zkátila zádová opěrka, která je jinak na tříměsíční dítě hodně vysoká (je nutno ho do nosítka více "zakapsovat"). Jelikož ale nosítko nemá jištění hlavičky a ani regulaci za hlavou, spíše bychom ho pro takto malé dítě nedoporučili.

 

 

Ale pokud je nosítko v šesti měsících akorát, jak dlouho může reálně vydržet? Můj odhad je, že s odřenýma ušima do jednoho roku. Pokud nebude nošenec zrovna obřík :)

Takže u velikosti se nám podobnost s nosítkem  Tula Standard hodně rozešla, Nino od Kinderkraftu je opravdu o dost menší (rozdíl cca 5 cm).

 

Kinderkraft versus Tula

Vlevo nosítko Kinderkraft, vpravo Tula Standard

Výška zádové opěrky je poměrně v pohodě, ta by měla být i v roce zcela dostačující. Takže úplně hypoteticky by se v nosítku dalo nosit i déle než jeden rok, za pomoci rozšiřovačů...jen to pohodlí by asi nebyl žádný šlágr, přece jen ten bederák moc velkou nosnost nemá a ramenní popruhy nejsou nijak zvlášť široké ani polstrované. Takže spíše tak na kratší poponesení, nebo jako nouzovka. 

 

 

Resumé

Zázraky se nekonají, minimálně v tomto případě ne. Pokud chce někdo pohodlné nosítko, které navíc vydrží déle než pár měsíců, bude si muset trochu připlatit.

Na druhou stranu ovšem toto nosítko úplná katastrofa není. Lze v něm nosit ergonomicky, byť jen poměrně krátce, na delší dobu už jen s kompromisy. Ale i to může být pro někoho, kdo má třeba trochu hlouběji do kapsy, řešení.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli