Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Recenze nosítek a nosícího oblečení
  4. Horké novinky slovenské značky Rischino

Horké novinky slovenské značky Rischino

Rischino novinky

Nosítka slovenské značky Rischino jsou na trhu více jak 7 let. Stále se vyvíjí a rozšiřují svůj sortiment. Tentokrát je obměna tak zásadní, že se dá  nazvat jako "reborn" značky. Rischino na trh uvádí dvě zcela nová nosítka pro "větší" a "velké děti", ušitá z vlastních šátků žákárové vazby z biobavlny s novými vzory. A my jsme si je samozrejmě nenechali ujít a nabízíme vám je v naší půjčovně na vyzkoušení!

Nosítka Rischnino jsou zajímavá tím, že jsou vytvářená ve spolupráci s lékaři. Já osobně je mám mezi oblíbenými, takže je sleduji možná trochu více než ostatní. Jejich nejznámějsí model Rischino Flexible (i halfbuckle verzi) jsem testovala se synem při velkém testování novorozeneckých nosítek.

Jejich, řekněme, xxl verze prošla za těch pár let několikrát proměnou, takže na bazarech můžete narazit na více variant tohoto nosítka. Aktuálně výrobce nabízí 3 typy nosítek: 

Rischnino Flexible : od 3,5 kg do velikosti dítěte 86  

Rischnino Xcross : od velikosti 68 (cca 5 měsíců) do 104 (3 roky)

Rischnino XXL Premium: od 86  (cca 1 roka) do 116  

 

V tomto článku se budeme věnovat aktuálním novinkám - Xcross a XXL Premium.  

Rischino Xcross

 

Xcross verze je zvláštní a odlišné nosítko od všech ostatních na trhu. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že součástí nosítka jsou dvoje ramenní popruhy - jedny klasické pro paralelní nošení a druhé široké a tenké určené pro křížení. S tímto systémem jsem se poprvé setkala u výrobce Aloe a jejich verze Transformer. Odepínací popruhy nabízí  i Yaro flex set nosítka, kde ale nejde o výměnu typu popruhů, ale jejich délky.

 

Dva druhy popruhů nabízí i velmi oblíbená, rovněž slovenská, značka Be Lenka, kde se ale kupující musí rozhodnout, kterou variantu popruhů si vybere. Otázku, které jsou lepší a které zvolit, řesíme se zákazníky téměř denně. Výběr je poměrně těžký, každá varianta má totiž svá pro a proti. Proto je koncept Rischnino velmi zajímavý a je skoro až s podivem, že to někoho nenapadlo už dávno. 

Jak výměna popruhů na nosítku funguje?

Na zádové opěrce je ramenní popruh přidělán ne na pevno, jako u jiných nosítek, ale na přezku, která je ještě jištěná gumičkou. Vše je esteticky schované v šátkové kapsičce. Druhou pojistkou je pak ještě suchý zip z vnitřní strany zádové opěrky. Což je vlastně to jediné, co mi maličko na nosítku vadí  - při výměně popruhů dochází ke kontaktu šátku se suchým zipem, což není úplně nejšťastnější.

 

Nastavení nosítka zůstává úplně stejné jako u Flexible verze a to stažení šířky i výšky na šňůrky. Je to zcela jednoduché, funkční - stačí jeden uzel s mašličkou a zvolená šířka perfektně drží. Dokonce jde krásně donastanit i s dítětem na těle. Kojo přezky se zakončením popruhu na očko a obousměrná přezka na ramenních popruzích určitě přidávají plusové body. Co ale musím opravdu vyzdvihnout, je obousměrná přezka na mezilopatkové sponě. To je opravdu super věc pro snadné nastavení (zapínání, rozepínání i utahování).

.

 

Bederní pás obou nosítek je třívrstvý. Zatímco nosítko Flexible má bederák měkčí, přizpůsobený potřebám maminek po porodu, tato dvě nová nosítka mají vnitřní vrstvu pevnou, pro lepší rozložení váhy těžších dětí a vnější změkčenou pro pohodlí nositele. Mně osobně sedly pěkně bederní pásy obou nosítek, jak Xcross, tak i nepatrně tlustší a pevnější XXL Premium.

 

Zelené Xcross a šedé XXL Premium

 

 

XXL Premium

Toto nosítko vhodné od cca roka a velikosti dítěte 86  s přehledem vydrží až do "nosícího důchodu". Osobně jsem nosítko zkoušela na synovi 3,5 roku s 20 kg váhy a 104 cm výšky a bylo naprosto vyhovující. Výrobce uvádí výdrž dokonce až do velikosti velikost 116. 

 

U této verze nosítka jsou popruhy klasické v porovnání s Xcross verzí jsou trochu užší. Nastavení šířky a výšky zádové opěrky je úplně stejné jako u předchozích nosítek, šířka v nejširším místě dosahuje úctyhodných 58 cm, stejně má (z mnou vyzkoušených nosítek) už jen LennyLamb Preschool. Bederák ze všech tří nejpevnější, a za mě je to zcela správně.

 

Porovnání šířky ramenních popruhů. Zprava Flexible, Xcross (nejširší), XXL Premium.

Porovnání šířky. Nahoře Flexible, dole XCross.

 

Porovnání šířky. Vepředu XXL Premium je mírně užší než Xcross, ale stále šírší než Flexible.

 

Obousměrná přezka na ramenním popruhu a stahování zakončené na očko je součástí všech verzí.

 

Taktéž i obousměrná přezka na mezilopatkové sponě je standart u všech verzí.

 

Na závěr musím pochválit nové šátky i vzory výrobce - jsou opravdu povedené a ač jsou nosítka úplně nová, šátkovina je krásně měkoučká a příjemná. Celkově se mi upgrade velkých nosítek moc zamlouvá a ráda je na velké děti doporučím. Obě nosítka už jsou u nás k vyzkoušení i zapujčení :)

 

Jako vždy se na nastavení můžete podívat na VIDEAXCROSS a XXL PREMIUM

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli