Na zkoušení ergonomických nosítek se prosím objednejte zde.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Rady a tipy
  4. Ring Sling aneb hop nahoru, hop dolů
22.02.2019
Rady a tipy

Ring Sling aneb hop nahoru, hop dolů

Dnes se podíváme na šátek s kroužky zvaný Ring Sling (neboli RS). K čemu takový šátek, když máte doma klasický nebo naopak nosítko?

Pokud se vám ještě nestalo, že při vaření se dítě sápe na nohu, řve či se jinak hlásí o pozornost, nutně potřebuje vidět, co to tam ta maminka dělá a pak si to po chvilce rozmyslí a chce dolů, tak vás to možná čeká :-) V takový moment navazovat a zas rozvazovat šátek, nebo naopak nasazovat nosítko a zase rozepínat, je opravdu "otravné". A  právě Ring Sling přijde vhod. Jedete autem na úřad, k lékaři, do obchodu a nechcete navazováním vyválet šátek po zemi? U Ring Slingu je výhoda, že ho můžete nechat už předvázaný v kroužcích a prostě jen dítě vložíte a utáhnete nebo naopak povolíte.

 

I RS má svá, řekněme, pravidla, jak dobře nosit a dotáhnout. Dítě je řádně zakapsované, šátek je rozprostřený pěkně od krku až po rameno, přebytečnou látku máte odvedenou zepředu dozadu až do kroužků a na závěr dotaženo. Nadzvednutím kroužků zas látku povolíte a dítě vyjmete. Lze nosit vepředu, na boku, dokonce i na zádech (můžete jednoduše dítě přesunout zepředu na záda) a v neposlední řadě s dlouhými RS šátky nad 2 metry dokonce uvážete i "batoh".

Stejně jako klasické šátky, i ty RS se tkají v různých příměsích a barevných kombinacích. Často můžete sehnat právě stejný typ, jako je klasický dlouhý šátek. Ring Sling je dobré také občas vyndat úplně z kroužků, protřepat a vyvěsit, aby se netvořily sklady. Samozřejmě přežehlit, pokud je šátek dost zmačkaný.

RS ale nemusí vyhovovat všem, jelikož se nosí na jednom rameni. Ramena můžete libovolně střídat, zpravidla však budete preferovat jen jednu stranu. Na delší procházky či těžká batolata je vhodnější RS s nějakou nosnou příměsí, jak např. hedvábí, tencel, len, konopí, čistý bambus.

Ve zkusnositko pro vás máme připravený k zapůjčení RS šátek polské značky LennyLamb. Jedná se o 100% bavlnu, která je krásně měkká už od prvního navázání, velmi dobře se dotahuje a barevně připomíná moravské vzory. RS oceníte nejen v situacích, kdy dítko chce tzv. hop nahoru a hop dolu, ale i v létě, kdy nemáte na sobě několik vrstev šátku, ale pouze jednu a tudíž se vám děťátko tolik nezahřívá.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli