Vánoční dárek 🌲Po celý prosinec nabízíme poradenství s nastavením nosítka na naší prodejně zdarma bez předchozí rezervace.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Recenze nosítek a nosícího oblečení
  4. Storchenwiege nebo Fidella, které nosítko pro novorozence vybrat?

Storchenwiege nebo Fidella, které nosítko pro novorozence vybrat?

Storchenwiege

Storchenwiege je určitě jedno z prvních, možná dokonce úplně první nosítko konstruované pro děti od narození. Má dlouhou tradici a na německé značce Storchenwiege je zajímavé, že svoji nabídku nikdy nerozšířila i o nosítka pro větší děti. Vyrábí opravdu pouze novorozenecká nosítka a samozřejmě ještě šátky.

 

Nosítko Storchenwiege je baleno v pěkné papírové krabici, nikde žádný plast. Součástí balení je i praktický vak na nosítko oranžové barvy.

Nosítko je určeno pro nošení dětí od 3 do 15 kg na břiše a na zádech. Těch 15 kg je ovšem pouze testovaná nosnost nosítka, reálně je nosítko použitelné cca do 9 kg. S těžším dítětem se totiž stává extrémně nepohodlné. U nosítka Storchenwiege se dá nastavit jak šířka, tak i výška zádového panelu, obojí se regululuje pomocí černých popruhů - viz foto. Nastavení je jednoduché a funkční, co více si přát :-)

Nosítko nemá klasické ramenní popruhy na přezky, místo nich má je trochu polstrované širší pásy, které se zavazují (jedná se tedy o hybridní nosítko, neboli "half-buckle"). Někdo se zavazování bojí, ale pravda je taková, že je to velmi pohodlné, nastavitelné na každou postavu a navíc nikde netlačí žádné přezky. Polstrování je ale opravdu spíše symbolické a nosítko tak opravdu svoji pohodlnost zrácí s překročením váhy dítěte cca 9 kilo.

Bederní pás nemá polstrování vůbec žádné, Storchenwiege totiž skoro žádný bederní pás nemá. Zepředu je jen taková "sukénka", která se navíc při utažení pásků na regulaci šířky hodně nařasí a zkrátí. Bederní pás má navíc poměrně nešťastně vyřešené utahování, zapomeňte na to, že byste si ho utáhli jednou rukou. Pás je potřeba nejprve provléci boční sponou a postupně utahovat, takže je to trochu zdlouhavější. Za nás je celkově řešení bederního pásu opravdová slabina tohoto jinak skvělého nosítka.  

Kapucka je na nosítku přišitá napevno, lze na ní regulovat velikost a snadno ji přichytíte na ramenní popruhy pomocí malých přezek. Pod kapuckou je navíc protažená utahovací šňůrka, která umožní zkrácení horní části zádového panelu, což je super pro mominka, co ještě nedrží hlavičku.

 

 

Plusy: skvěle udělané nosítko, které se přesně přizpůsobí tělu miminka a je opravdu perfektní pro děti od narození (už od váhy 3 kg). Nosítko je pro miminko opravdu velmi měkké a pohodlné nosítko, zároveň je lehoučké a skladné. V ceně nosítka je praktický vak na jeho úschovu a přenášení.

 

Mínusy: Nosítko je velmi málo polstrované a kolem 9 kg váhy miminka přestává být pohodlné a je potřeba přejít na větší nosítko. Systém zavazování popruhů nemusí sedět úplně každému (je s tím přece jen více práce než s jednoduchým zapnutím přezky). Nastavování (utahování/povolování) bederního pásu je trochu komplikovanější a zdlouhavější, což vadí hlavně tehdy, když se o nosítko střídají oba rodiče a musí si ho na sebe stále upravovat.

 

Fidella Flow Click

Nosítka Fidella se šijí rovněž v Německu  tak se i u nich můžeme spolehnout na zcela bezchybné a precizní zpracování. Nosítko Flow Click, které je nosítku Storchenwiege nejvíce podobné, je ale jejich úplná novinka, na trhu tedy ještě není tolik známé. Což je škoda, protože toto nosítko se Fidelle opravdu povedlo.  

 

Myslím, že když budeme hádat, že se výrobce u Storchenwiege inspiroval, nebudeme daleko od pravdy. Aby konkurence Storchenwiege měla smysl, bylo nutné udělat určité změny a Fidella vyhmátla přesně ty slabiny, které Storch má. Přišla s měkkým a pohodlným, ale přesto solidně polstrovaným bederním pásem i s polstrovanými popruhy. Ne moc, jelikož se také jedná o hybridní nosítko, ale přece jen jsou alespoň podle našeho subjektivního názoru pohodlnější, nže má Storch. A navíc mají jednu vychytávku - jsou výrazně kratší! Což je zásadní při navazování nosítka, kdy u Fidelly netaháte cípy ramenních popruhů po zemi. Za tohle si Fidella opravdu zaslouží palec nahoru.

 

 

Další obrovské plus je klasické utahování bederního pásu, které je velmi jednoduché a funguje naprosto hladce, bederák si utáhnete jednou rukou a utahovat můžete obousměrně, což také není u každého nosítka Standard.

 

Jinak je principielně Fidella Flow Click úplně stejná, jako Storch, jen místo dotahovacích popruhů se sponami používá šňůrky ze stejného materiálu, jako je nosítko. Designově to vypadá moc pěkně, funguje to dobře, jen je samozřejmě trošku pomalejší utáhnout a zavázat šňůrku, než zatáhnout za přezku. Trošku slabší je pak systém šňůrky při přichycování kapucky, to už je vysloveně zdlouhavé a ne úplně praktické. Ale zase je to asi jediná slabina tohoto nosítka.

 

Kdo tedy tento duel německých nosítek od narození vyhrál?

Musím upřímně přiznat, že pro nás bylo toto zjištění pomerně překvapivé. Už roky doporučujeme Storchenwiege jako top nosítko pro miminka, které dlouho nemělo konkurenci. Ani Tula nemohla toto výsostní postavení Storchu sebrat, přestože se o to svým modelem Free to Grow snažila.

Fidelle se to ale podařilo. Myslím, že až se toto nosítko dostane více do podvědomí veřejnosti, nastanou značce Storchenwiege horší časy. Obě nosítka stojí totiž prakticky stejné peníze, Fidella ale nabízí nesrovnatelně více komfortu.

Za nás je to tedy jasný vítěz tohoto porovnání.

Nejlepší je ovšem, když si každý udělá své vlastní srovnání a proto obě nosítka neleznete u nás v půjčovně na vyzkoušení :-)

 

Obě nosítka si pak u nás můžete samozřejmě i zakoupit:

Storchenwiege

 

Fidella Flow Click

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli