Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Recenze nosítek a nosícího oblečení
  4. Vázací nosítko Jožánek - i pro tříkilová miminka!

Vázací nosítko Jožánek - i pro tříkilová miminka!

V minulosti jsem vždycky preferovala nosítka s klasickými (myšleno přezkovými) ramenními popruhy. Nejdůležitější pro mne bylo nosítko rychle nandat, nic neřešit a jít. Poslední dobou ale přicházím na chuť nosítkům vázacím, které jsou často mnohem více univerzální, co se využití popruhů týče, perfektně se přizpůsobí každé postavě a navíc jsou opravdu pohodlná.

Co se mi narodilo miminko (Arthurovi je teď 6 týdnů), nosím zatím právě jen ve vázacích nosítkách (plus jsme testovali ještě AloeOne s klasickými popruhy). Začala jsem s Fidellou FlowClick, kterou jsem měla vybranou už v těhotenství (toto nosítko je pro mě osobně strašně fajn a vyhovuje mi více, než mnohem známější nosítko Storchenwiege). S velkou zvědavostí jsem se pustila do testování českého nosítka Jožánek, u kterého výrobce slibuje, že je vhodné už pro tříkilová miminka. Jelikož měl Arthur po propuštění z porodníce právě tuto hmotnost, hned jsme nosítko vyzkoušeli, protože mě zajímalo porovnání právě s FlowClickem a Storchem.

Jak tedy uspělo proti svým německým konkurentům?

Jožánek jakoby si vzdal od každého něco, asi nejvíce mi připomíná nosítko rovněž německé značky – Didyklick. Má podobný typ šátkoviny, tedy takový, který je ze začátku trochu tužší, ale předpokládám, že stejně jako u Didyklicku časem, nošením a praním  změkne. Fidella má proti tomu hodně měkoučkou a jemnou šátkovinu hned od začátku. S Didyklickem má Jožánek částečně podobné ramenní popruhy – podoba je hlavně v jejich šířce a možnosti vázat je tak, že popruhy vytvoří „bočnice“ nosítka. To u FlowClicka ani Storcha nejde, ty mají ramenní popruhy úzké. Oproti Didyklicku má ale Jožánek jednu vychytávku – popruhy jsou na částech vedoucích přes ramena polstrované. Tak to má zase pro změnu Fidella a Storch.

Polstrované ramenní popruhy, které se pak rozšiřují

Bederní pás nemá Storch prakticky žádný, což mě osobně moc nevyhovuje a je to i důvod, proč nosítko přestává být relativně brzy nepohodlné. Fidella má naopak bederák super, tak akorát široký a krásně měkký. Jožánek ho má velikostně hodně podobný jako Fidella, jen ne až tak měkký, nicméně je velmi pohodlný, nikde netlačí, je prostě tak akorát. Zapínání je na klasickou sponu s bezpečnostní pojistkou.

Šířka posedu se u Jožánka reguluje šňůrkou, stejně tak to má i Fidella, u Storcha jsou na bederním pásu na regulaci šířky popruhy. Nemám nic ani proti jednomu z těchto systémů, oba jsou jednoduché a funkční. Všechna tři nosítka pak mají regulaci výšky nosítka i šířky nosítka kolem krčku děťátka, stejně jako kapucku, kterou lze použít (srolovanou) i jako podporu hlavičky.

Ač mi ten FlowClick sedí perfektně, musím říct, že ta možnost vést ramenní popruhy přes záda miminka a pěkně mu tak udělat větší podporu ze stran se mi líbí moc. Možná i za cenu trošku delšího „motání“ a toho, že si při své šikovnosti neustále přišlapávám dlouhé popruhy, válející se po zemi :D

Další velké plus má pak Jožánek ve své výdrži – zatímco Storch i FlowClick jsou vhodné cca do jednoho roku dítěte, do Jožánka lze dát pohodlně i dvouleté dítě (v tomto parametru je tedy opět srovnatelné spíše s Didyklickem).

Co mne ještě velmi zaujalo je fakt, s jakou pečlivostí jsou nosítka vyráběna. Šátkovina je dělaná na zakázku v české tkalcovně, barvy jsou pak tepelně fixovány a látka vždy testována na stálobarevnost v potu, ve vodě i v otěru podle evropských norem. Výrobce na ni dokonce získal certifikát Oeko-Tex Standard 100. Další atesty má nosítko třeba na nosnost, nebo na působení slin a potu. Výrobce tedy rozhodně neponechává nic náhodě.

Konečný verdikt

Když to hodně zjednoduším, toto nosítko přináší za málo peněz hodně muziky. Cena 2500 Kč za šátkové rostoucí nosítko vhodné od narození do dvou let je prostě super. Nosítko je navíc opravdu pohodlné a variabilní. Mě tedy rozhodně sedlo a Arthurovi také – okamžitě v něm usnul a další dvě hodiny jsem o něm nevěděla :D Zdá se, že tady Němcům vyrostla zdatná konkurence :-)

Nosítko Jožánek si u nás samozřejmě můžete zapůjčit a vyzkoušet si ho osobně :-)

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli