V sobotu 17.6. se koná kurz nošení dětí u nás na Žižkově. Přihlásit se můžete kliknutím zde.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Rady a tipy
  4. Investovat do kvalitního nosítka se vyplatí!
03.07.2018
Rady a tipy

Investovat do kvalitního nosítka se vyplatí!

 

Není nosítko jako nosítko a cenový rozdíl mezi nosítky je ve většině případů opravdu znát. Zkuste nosit v "nosítku" Chicco za 900 Kč a pak si vyzkoušejte třeba Lenku. No ono stačí porovnat i Manducu s jakýmkoliv šátkovým nosítkem :-) Neříkám, že nelze koupit kvalitní bazarové nosítko za rozumné peníze. Třeba takové KiBi, nebo nosítka české výroby se dají sehnat velmi výhodně. Pokud se ale bavíme o nosítkách nových, opravdu se nevyplatí dívat se primárně na cenu. Je potřeba nosítko hlavně vyzkoušet. Cena je u nosítka až na druhém místě. Proč? Protože ani u nosítka za 5.000 Kč není žádná garance, že právě vám sedne.

Když někdo řeší cenu, pozveme ho k nám a necháme ho vyzkoušet nosítek více. A víte co? S Manducou neodchází nikdo. Většina lidí si odnáší nosítka v průměrné ceně 4.000 Kč. Protože nosítko musí být "vaše druhá kůže". Nesmí nikde škrtit ani tlačit, bederní pás ani ramenní popruhy nesmí klouzat dolů.  A samozřejmě se vám také musí líbit, nosítko je dnes mimo jiné i módní doplněk.

Pořád si myslíte, že je 4.000 Kč za nosítko hodně? Ano, ve chvíli, kdy vytahujete peníze z peněžeky je to hodně. Ale pojďme si spolu trochu započítat.

Dnes není problém vybrat si rostoucí nosítko, které vám vydrží dělší dobu, takže řekněme, že jste vybrali třeba rostoucí MoniLu právě za ty 4.000 Kč. Vašemu děťátku jsou tři měsíce. Nosítko vám vydrží do 2,5 let věku, pokud ho pak ještě nevyužijete na druhé dítě. Takže dejme tomu, že po prvním dítěti budete nosítko prodávat, nosit tedy budete dohromady 27 měsíců. Ano, už slyším ty námitky - přece nebudeme nosit celý rok a každý den. Dobře, takže vezměme, že budete nosit vždy jen půl roku (duben až září). Takže 13,5 měsíců, celkem cca 405 dní.

Samozřejmě nebudete nosit ani sedm dní v týdnu, spíše tak 2-3 dny. Udělejme tedy jednu třetinu - tedy 135 dní. To je opravdu hodně realistické číslo. Za ty dva roky a kousek nosítko MoniLu prodáte celkem pohodlně za nějakých 2900 Kč. Ale dejme klidně 2500 Kč. Za tuto cenu vám utrhají ruce, protože ceny rostoucích a navíc šátkových nosítek klesají zcela minimálně. Pokud se budete o nosítko dobře starat, bude v době prodeje jako nové.

Takže nákup 4.000 Kč, prodej 2.500 Kč, ano? Nosítko vás tedy reálně vyšlo na 1.500 Kč. Zdá se vám to na tu službu, kterou za ty dva roky odvedlo, pořád hodně?

A co když to podělíme těmi 135 dny, kdy jste nosítko opravdu využívali? Je to 11 korun za den.

Jedenáct korun! Za ten úžasný pocit, že máte své děťátko stále u sebe a přitom máte volné ruce a můžete se věnovat všemu, co máte rádi?

Ještě pořád se vám zdá investice za kvalitní ergonomické nosítko příliš vysoká? :-)

 

<< Letní nosítka - mají smysl?     Otlaky nožiček při nošení >>

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli