- Štítky blogu
- recenze
- recenze nosítek
- materiály
- jak oblékat
- údržba nosítek
- Tula
- srovnání nosítek
- rostoucí nosítko
- batolecí nosítko
- MoniLu UNI
- Kibi
- Lenka 4ever
- LennyUp
- barefoot
- nošení v zimě
- novorozenecké nosítko
- Tula Free to Grow
- oblékání v létě
- Sestrice
- nosítko od narození
- MoniLu
- Jožánek
- Aloe
- Outlast
- Nosící oblečení Lenka
- Fidella
- LennyLamb
- proč nosit
- Oblékání do nosítka
- nošení miminek
- Batolecí nosítka
- Vatanai
- výběr nosítka
- Greyse
- Chyby při nošení
- nosící pomůcky
- Toddler nosítka
- toddler nosítko
- batolecí nosítka
- LennyGo
- péče o nosítko
- nosítka s příměsí
- oblékání do nosítka
- Nosicí bundy
- Angel Wings
- nosicí bunda
- podzim
- ergonomické nošení
- Moyo
- Úvod
- Blog
- Recenze nosítek a nosícího oblečení
- Aloe Slings - recenze
Aloe Slings - recenze
Značka Aloe Slings se k nám dostala díky distribuci paní Naděždy Ermanové, která nosítka dováží z Ruska. Jako určitou nevýhodu u této značky vidím to, že se zatím prodávají pouze přes Facebook, nicméně webové stránky už jsou prý ve výstavbě :-) Pro mě osobně je třeba nabídka přes Facebook nedostatečná, protože mi chybí přehledné a snadno dohledatelné informace o nosítku, velikostech, rozměrech a podobně. Pozitivem je určitě poměrně pěkný výběr nosítek skladem, kdo si však nevybere a chce nosítko na objednávku, počká si na něj dva měsíce.
Nosítka Aloe jsou někdy uváděna jakorostoucí - zřejmě proto, že disponují rozšiřovači sedu a výška zádové opěrky se dá "nastavit" kapuckou. Já bych je tedy spíše než rostoucí zařadila do kategorie jednovelikostní. Velikostí pak Aloe nabízí až neuvěřitelných devět :-)
Nejmenší variantou nosítka je Baby super minus (od 5 kg nebo 55 cm) až do velikosti Toddler plus (do 110 cm nebo 22 kg). Pro úplnost tedy názvy všech velikostí: Baby super minus, Baby minus, Baby, Baby plus, Standart, Standart plus, Toddler, Toddler extra a Toddler plus.
Aloe nosítka se pak dělají ve dvou variantách SIMPLY a FABLED. Obě nosítka jsou šitá naprosto stejně kvalitně, Fabled na rozdíl od Simply disponuje rozšířením doplňků jako je např. odepínací kapucka, slintáčky, připínací taštička aj.
U Aloe je také možné nechat si udělat nosítko podle specifických požadavků, zvolit například méně vycpané ramenní popruhy nebo jejich křížení, vybrat nějaký speciální styl, vzory, ornamenty nebo nášivky.
Na výrobu nosítek Aloe používá přírodní bavlnu a len, v poslední době využívá i stále populárnější šátkovinu.
A nyní již k testovanému nosítku, kterým je Aloe Simply ve velikosti Baby.
Při seznamování s nosítkem můžete pocítit lehké rozpaky, jelikož ruský výrobce Aloe vsadil na originalitu u základního prvku nosítka - bederního pásu. Na tento typ bederního pásu má Aloe dokonce patent, takže ho u jiného nosítka opravdu nenajdete. Bederní pás je opravdu extra široký, je totiž dvojitý. Má dokonce dvě přezky, které se utahují každá na opačnou stranu, čímž tak trochu vzniká efekt korzetu.
Bederák tak nepřiškrcuje tělo nosiče "vejpůl", ale naopak pomůže zakrýt drobné nedostatky postavy :-)
Zádová opěrka není přišita klasicky k okraji bederního pásu (což je standard u jiných nosítek), je zhruba na jeho prsotředku - tím vlastně na nosítku vzniká kapsa, do které stačí nošence jen vložit a o správné podsazení je prakticky postaráno.
Zevniř zádové opěrky jsou přišité rozšiřovače, také dva pruhy látky které využijete, když vám děťáto povyroste. Jedná se evidentně o ruský vynález, neboť stejný systém má i Kokon, naopak u jiných nosítek ho nenajdete.
Kapucka je u Aloe opravdu hodně (až extrémně) velká, důvodem je asi to, že se dá použít jako jakési prodloužení zádové opěrky.
Další vychytávkou je možnost nosítko připnuté okolo pasu srolovat a přichytit gumičkami za oka přišitá na bederním pásu nosítka. Vznikne tak něco jako ledvina, která na těle nijak nepřekáží a není tedy potřeba přemýšlet co s nosítkem, když si zrovna nošenec usmyslí prozkoumávat svět z vlastní prespektivy. Ledvina se dá využít také jako podpěra při poponášení dítka v náručí.
Šířka i polstrování ramenních popruhů ničím nevybočuje, popruhy sedí dobře. Na ramenních popruzích je hrudní přezka, která zabraňuje sjíždění ramenním popruhům v případě, že popruhy není možné (či je nepohodlné) mít do kříže. Je hodně široká a tím pádem pohodlná. Pokud jí nevyužijete, lze jí sundat, což u většiny nosítek nelze (přezka bývá přišitá napevno). I na ramenních popruzích naleznete systém dvojího dotahování, jeho funkce má dopomoci k dokonalejšímu nastavení. Na první pohled to může působit komplikovaně, ale má to své kouzlo.
Celkově je nošení v Aloe opravdu pohodlné a pokud máte správně zvolenou velikost nosítka, není nastavení žádný velký problém. Je to spíše o zvyku, pokud jste doposud nosili v nějaké jiné značce.
Aloe nalezla díky poměrně velké nabídce designů, dobré ceně (od 2300 Kč) a pohodlnosti celou řádku příznivců a určitě se u nás řadí mezi poměrně populární nosítka.
Pokud zaujalo i vás a chtěli byste si toto konkrétní nosítko vyzkoušet, můžete si ho u nás zapůjčit :-)