Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Nosítko DidyKlick - recenze

 

Název DidyKlick byl pro mne zpočátku trochu krkolomný, ale když to srovnám s dalším nosítkem německé výroby - Storchenwiege, tak je to vlastně úplně "easy"...holt Němci (v hlavě mi naskakují vzpomínky na němčinu na základní škole a strašlivá spojení typu "Kindergartenschule" :-D)

Ale zpět k nosítku - DidyKlick je tedy šátkové ("Half-Buckle" - tedy kombinace přezek a vázání) rostoucí nosítko, vyrobené 100% biobavlny a určené stejně jako již zmiňovaný Storchenwiege dětem od narození. Nosnost je stejně jako u většiny nosítek 20 kg, což je ale, jak už jsme si řekli třeba v tomto článku, zcela nevypovídající o tom, jak dlouho nosítko reálně vydrží. Podle naší zkušenosti vydrží nosítko DidyKlick cca do dvou, maximálně dvou a půl let. Testovali jsme ho i s dítětem 3,5 roku (16 kg) a nošení bylo stále pohodlné - dítěti ale už nedostačovala látka mezi nožičkami).

Balení

Nosítko je zabalené v pěkném látkovém vaku, který je opravdu praktický na uskladnění i transport nosítka. Osobně bych byla za to, aby takovéto vaky dávali k nosítkům všichni výrobci. V Německu je to možná více standard, protože Storchenwiege ho má také. Z dalších výrobců už víme jen o MoniLu. Součástí balení je i dobře udělaný fotonávod.

 

DidyKlick

Materiál

Oproti jiným šátkovým nosítkům (například LennyLamb, MoniLu apod.) je materiál nosítek DidyKlick jiný, tenčí a pružnější. V materiálu je opět největší podobnost s nosítkem Storchenwiege. Může se zdát, že šátkovina není tak měkká a příjemná, jako právě u jiných výrobců, ale má to svůj důvod. Šátky Didymos, ze kterých se nosítka vyrábí, jsou tkané tak, aby byly stejně pružné v obou příčných směrech. Díky tomu se dobře přizpůsobují dětskému tělíčku a podpírají ho stejnoměrně v každém bodě - jsou tedy ideální pronošení novorozenců. Nosítko je šité s německou precizností, lemy jsou dvojitě zapošité, švy dokonale rovné.

 

DidyKlick Silber

Provedení nosítka

Bederní pás je celkem klasický, tak akorát široký i polstrovaný (ne tak měkký, jako řada jiných šátových nosítek), s pevnou plastovou přezkou. Nad bederním pásem je šňůrka, která slouží k regulaci šířky nosítka - ta se nastavuje primárně pomocí suchých zipů. I přesto, že je šátkovina tenká, jsou boky nosítka celkem dobře vypolstrované, takže není třeba se obávat, že by nosítko tlačilo děťátko do nožiček.

Kapucka je opět dnes již zcela standartní, reguluje se pomocí šňůrek s brzdičkou a přidělává k ramenním popruhům  pomocí pásků.

Ramenní popruhy jsou opravdu širokánské. Ta šířka mne zprvu až vyděsila, ale je vlastně super. Aby popruh opravdu dobře seděl, je potřeba ho na rameni přetočit a pak si ho pěkně vytvarovat podle potřeby. Popruhy pak zakryjí celé rameno a krásně přes něj padnou, nošení je opravdu pohodlné a abolutně nevadí absence polstrování. Pokud se ale nekdo nedokáže bez polstrování obejít, je možnost si ho k nosítku dokoupit.

 

DidyKlick ramenní popruhy

 

Manipulace s nosítkem může být ze začátku trochu složitější, člověk má pocit, že se mu ty široké a dlouhé ramenní popruhy všude motají a překáží :-) Stačí ale nosítko dvakrát třikrát nasadit a už to jde celkem hladce, je to jen o zvyk.

Na trhu bohužel zatím není příliš mnoho nosítek, která jsou opravdu od narození a zároveň vydrží poměrně dlouho, a tak je škoda, že si DidyKlick zatím nevydobil větši popularitu. 

DidyKlick patří mezi velmi kvalitní nosítka a my můžeme vřele doporučit jeho koupi nebo minimálně vyzkoušení.

 

 

<< MoniLu recenze     Nosítko Tula Toddler – recenze >>

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli