Sleva na zimní bundy a kabáty 15% .
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Zajímavosti
  4. KiBi - novinky 2019
01.06.2019
Zajímavosti

KiBi - novinky 2019

Ke značce KiBi máme nostalgický vztah, byla totiž první, kterou jsme začali v roce 2016 prodávat a změnili jsme tak své dosavadní zaměření, které bylo založené čistě na půjčování dětských potřeb.

V té době moc velký výběr nosítek na českém trhu nebyl, nejpopulárnější byla Manduca a protože Kibi proti ní nabízelo větší komfort a hlavně výdrž nosítka, byla po něm obrovská poptávka. Všechna nosítka, která jsme objednali, jsme v té době měli prodaná ještě dřívě, než k nám dorazila a na některé barvy jsme museli dělat pořadník :-D

Od té doby se dost změnilo, konkurence obrovsky narostla a výběr nosítek na trhu je až fascinující. Výrobci nosítka Kibi došlo, že když zůstane u původního modelu, brzy mu "ujede vlak". A tak začal nejprve v roce 2018 s drobnými úpravami bederního pásu a karabinek a úplně novými pestrými designy, později dokonce zařadil tolik žádaná nosítka ze šátkoviny. O novinkách z roku 2018 si také můžete přečíst na našem blogu :-)

Ještě zásadnější změny ale přišly letos, kdy Kibi představilo zcela inovované KiBi EVO.

 

V čem je tedy KiBi EVO jiné než původní KiBi?


K největší změně došlo určitě na bederním pásu, který je nyní ergonomicky tvarovaný, ale hlavně má úplně jinou výplň. Doteď byla v bederním pásu používána pevná výplň, ta byla nyní nahrazena měkkou "high-tech" výplní. Nová výplň působí hodně nadýchaně, zároveň je ale flexibilní, velmi pružná a jelikož je i dobře prodyšná, odvádí lépe teplo.

Kibi EVO bederní pás

Původní Kibi nahoře, KiBi EVO dole

 

Rozdíl v tloušče bederních pásů - KiBi EVO je dole

Další změnou na bederáku jsou širší gumičky, určené k zafixování srolovaného nosítka do ledvinky a tedy i větší spony na nich. Díky nim je tato praktická vychytávka lépe požitelná, manipulace je pohodlnější. 

Bederní pás má nově také o 1 patentku navíc, díky čemuž se dá EVO ještě více zúžit, což je super pro menší dětičky. Zúžení ale není tak dramatické, aby zásadně změnilo použitelnost nosítka - nové EVO tak má stejné minimální věkové doporučení jako původní KiBi - od 4-6 měsíců podle velikosti děťátka. 

 

Stejná pěnová hmota jako je v bederním páse je nově i v ramenních popruzích. To by určitě mělo být znát hlavně při nošení těžších dětí. 

Další změny už jsou spíše drobnějšího charakteru. Například možnost úplně sundat hrudní pásek z ramenních popruhů, což ocení všichni, co nosí rádi křížem.   

Nebo přidání klipsny na ramenní popruh navíc. Klipsna slouží pro přichycení kapucky, nyní jsou tedy na ramenních popruzích klipsny dvě.  

Co se naopak nezměnilo, je velikost a tvar zádové opěrky i její materiál, žádné zásadní změny nejsou ani v designech.

A co se týká ceny, všechny změny na ní měly naštěstí dopad jen minimální, došlo k drobnému navýšení všech modelů nosítek. Cena je ovšem na kvalitní nosítko české výroby s opravdu dlouho výdrží více než příjemná.

Pokud vás nové KiBi zaujalo, můžete si ho u nás zapůjčit na vyzkoušení, případně samozřejmě i zakoupit :-)

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli