V sobotu 17.6. se koná kurz nošení dětí u nás na Žižkově. Přihlásit se můžete kliknutím zde.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Porovnání nosítek
  4. Není rostoucí nosítko, jako rostoucí nosítko :-)

Není rostoucí nosítko, jako rostoucí nosítko :-)

Vězte, že opravdu není rostoucí nosítko jako rostoucí nosítko :-) Anebo ještě jinak - nepředpokládejte, že rostoucí nosítko = nosítko na celé nosící období. Takové nosítko totiž zatím ještě nikdo nevymyslel. V terminologii výrobců je rostoucí nosítko takové nosítko, kde se dá nastavovat velikost (výška a šířka) zádové opěrky a nosítko tak roste s dítětem. Na to jak dlouho má nosítko opravdu vydržet, žádné pravidlo ani zvyk neexistuje. 

A proto je realita, že rostoucí nosítka mohou být i takto odlišná - fotka vypadá skoro jako klasické nosítko a nosítko na panenky :-) V reálu jsou to ale dvě velmi žádaná rostoucí nosítka - Tula Free to Grow a Lenka 4ever.

Lenka 4ever vs Tula Free to Grow

 

Rozdíl ve velikosti nosítka je pak přímo úměrný době, po kterou nosítko vydrží - myšleno než z něj děťátko vyroste. Zatímco z Tuly FTG vyrostou děti kolem roku a půl, Lenka vydrží o cca rok déle.

Zde jsou konkrétní parametry obou nosítek:

NosítkoVěk dítěte Konfekční velikostŠírka  nosítka

Výška nosítka

Lenka 4evercca 2 měsíce - cca 2,5-3 rokycca 62/68-104 20-41/42 cm 38-50 cm

Tula FTG

od narození do 1,5 rokucca 56-7413-38 cm28-43 cm

 

V tomto článku nechceme popisovat jednotlivá nosítka a rozdíly mezi nimi, o obou značkách naleznete řadu článků na našem blogu. Cílem je upozornit na to, že pojem "rostoucí nosítko" není úplně univerzální, a každý výrobce si ho vykládá jinak.

Ještě větší paseku pak dělá udávaná nosnost nosítka. Řada maminek je tímto parametrem zmatena a myslí si, že když nosítko unese 20 kg, vydrží dítěti až téměř na základní školu :-) To je obrovský omyl. Tento údaj hovoří pouze o nosnosti, na kterou jsou nosítka testovaná (20 kg je takový standard) a kterou tedy musí unést, aniž by se začaly párat švy, praskat přezky a podobně. To, jak nosítko reálně vydrží, je ale dáno výše zmiňovanou výškou a šířkou nosítka. 

Při výběru nosítka se tedy opravdu neřiďte jeho nosností, ale právě těmito dvěma parametry. A to i u rostoucích nosítek :-)

<< LennyUp vs MoniLu UNI     

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli