V sobotu 17.6. se koná kurz nošení dětí u nás na Žižkově. Přihlásit se můžete kliknutím zde.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Recenze nosítek a nosícího oblečení
  4. Lenny Hybrid - další vázací nosítko je na světě!

Lenny Hybrid - další vázací nosítko je na světě!

Poslední dobou roste poptávka po hybridních (polovázacích) nosítkách a hodně výrobců na to reaguje představením nových nosítek. Nedávno jsme pro vás recenzovali Monilu UNI Tai a už je na světě další kousek - nový trend si nenechal ujít ani výrobce šátků a nosítek LennyLamb. Přináší novinku Lenny Hybrid a já ho pro vás otestovala a samozřejmě i natočila.  Nosítko je vhodné od malých miminek do cca 2 let. Já ho testovala se synem 6 měsíců a 8,5 kg.

Video představení a nastavení

Video jak uvázat

Video jak na záda

Jak jsem již zmínila, jedná se o polovázací nosítko, což znamená, že bederní pás je na přezku a ramenní popruhy vázací - v tomto případě šátkové. Základ nosítka zůstal stejný jako verze LennyUpgrade, změna proběhla opravdu jen u popruhů. Ty patří mezi středně široké, naměřeno 27 cm.  Pro představu je to stejně jako má Didymos Didyclick (vlastně jsou totožné i stylem). Například Flowclick od Fidelly má ramenní popruhy široké 9 cm, naopak Rischino Halfbuckle 35 cm, již zmíněné MoniLu UNI Tai 33 cm. Já osobně preferuji popruhy co nejširší kvůli zakončení  při nošení na zádech, tady těch 27 cm je super kompromis  pro ty, kterým ty úplně široké nevyhovují.

Pohled na celé nosítko, stažené na novorozence.

Vrátím se zpátky ke stylu popruhů. Tyto jsou po celé délce šátkové. můžete je nosit klasicky, jako když vážete šátek, nebo si je protočit, aby vás neřezaly do krku. Krom tohoto typu existují i šátkové popruhy, které jsou polstrované v oblasti přes rameno. Osobně je mám raději, hlavně kvůli staršímu synovi (3 roky), který už přeci jen něco váží. Ale na novorozence a pro mě do cca 9 kg jsou tyto  popruhy úžasné. A věřím, že spoustě lidem budou vyhovovat i na větší děti (do těch cca 2 let do kterých nosítko vydrží).

  Šátkový popruh bez polstrování

 

Protočení popruhu, aby se nezařezával do krku.

 

Jako velkou výhodu polovázacích nosítek vidím v tom, že při nošení na zádech nejste limitováni délkou polstrování popruhů a krásně si navážete miminko vysoko. Jako druhý velký bonus je ozdobné zakončení jako u šátku.

Zakončení na tibeťana.

Zakončení Date Night/Godess finish a miminko krásně vysoko.

Pro ty, co se nesetkali s LennyUpgrade nosítky, napíšu i krátkou recenzi k tomuto nosítku. Bederní pás se řadí mezi měkké. Je 60 cm dlouhý, takže vhodný i pro hodně štíhlé maminky. Z vnitřní části je stahování šířky zádové opěrky na suchý zip. Jako pomůcka je uvedena i stupnice v měsících, kterou je nutno brát spíše jako orientační. Na přední časti je umístěna kapsička na magnet.

Detail bederního pásu.

 

Stažení sedu na suchý zip.

 

Nejmenší nastavení na novorozence.

 

Výška zádové opěrky se nastavuje stažením pásku, a zapnutím na knoflík. Tato funkce je originální a je mi velmi sympatická. Kapucka je odepínatelná na cvočky z vnitřní strany zádové opěrky. Uchycení je taktéž na cvočky na ramenním popruhu ve 3 výškách.

 

Stažení výšky zádové opěrky.

Odepínatelná kapucka.

Celkově jsem si nosítko opravdu užila. Doporučuji ho na malá miminka a pro rodiče, co hledají kompromis mezi jednoduchostí nosítka a pohodlností šátku.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli