Vánoční dárek 🌲Po celý prosinec nabízíme poradenství s nastavením nosítka na naší prodejně zdarma bez předchozí rezervace.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Recenze nosítek a nosícího oblečení
  4. Moisha HuGo - Němci, třeste se! :-D

Moisha HuGo - Němci, třeste se! :-D

Moisha je v nosítkovém světě mladá značka, zaujmula však strategii, která se evidentně vyplácí. Nevymýšlí nic, co už bylo vymyšleno, ale inspiruje se u nejlepších.

Nejprve přišla s rostoucím nosítkem Moisha Grow, o kterém jsme psali v článku Moisha Grow - nová štika v rybníce? a ani ne rok po té uvádí na trh novorozenecké nosítko HuGo.

Obejmout a jít … Hug & Go … prostě HuGo

Přesně tak jednoduchá by tato novinka měla být. Žádné zbytečné přezky a nastavování, ale principy, které jsou léty ověřené a funkční. Trochu jinak a za nás i lépe.

Moisha Hugo - ramenní popruhy

S novorozeneckým nosítkem se zavazovacími popruhy přišel před lety německý Storchenwiege. Nosítko za ty roky zinovovalo minimálně, nebyl moc důvod, funguje totiž skvěle. I tak se ale našel někdo, kdo ho vylepšil - německý konkurent Fidella. Nosítko Fidella FlowClick přineslo pohodlnější bederní pás i lépe polstrované ramenní popruhy, které jsou navíc kratší a lépe se tak s nimi manipuluje.

A Moisha se rozhodla jít tímto směrem, narozdíl od populárních značek BeLenka a Monilu, které svá novorozenecká nosítka udělaly celopřezková, se zapínáním pod zadeček.

Dobrá cesta?

Za nás rozhodně. Nosítko se zavazovacími ramenními popruhy je obecně velmi pohodlné, nikde netlačí žádné přezky, krásně se dotáhne podle potřeby, pěkně rozloží váhu dítěte...Když se k tomu přidá dobře udělaný a polstrovaný bederní pás, jaký Moisha má a opět ověřený a funkční systém regulace velikosti nosítka, výsledek prostě musí být povedený.

U Moishy HuGo se nosítko nastavuje stějně jako u Moisha Grow - bederní pás na suchý zip, výška zádové opěrky popruhy a za hlavičkou gumička s brzdičkou. Což je super...protože asi jediné, co mě osobně u FlowClicku vadí, jsou ty šňůrky, nesnáším rozvazování uzlíků :D

Nosítko tedy lze krásně nastavit i na malé miminko, ale co je úplně nejlepší, na rozdíl od Storcha a FlowClicku, vydrží opravdu minimálně do jednoho roku. Testováno i s dítětem ve věku 14 měsíců, velikosti 80/86. Už to sice nebylo super pohodlné, ale na kratší poponesení v pohodě.

Ona je totiž Moisha HuGo o něco větší než FlowClick, ale hlavně lépe polstrovaná.

Moisha Hugo versus FlowClick

Srovnání velikostí FlowClick (nahoře) versus HuGo (dole)

 

A takto vypadá nosítko na malém miminku. Už jsme mysleli, že se budeme muset minimálně ze začátku bez testu a fotek s mimčem obejít, protože už máme všechny děti kolem jednoho roku, ale zrovna, když jsme HuGa vybalili, přišla jedna maminka a hned si ho odnesla :D

 

Moisha HuGo

Takže...přestože FlowClick milujeme, tohle nosítko mu šlape hodně na paty! A pokud udělá výrobce pestřejší paletu designů, než má Storchenwiege a Fidella a cena bude opravdu taková, jak bylo naznačeno (do 3 tisíc korun), budou tady mít německá novorzenecká nosítka opravdu silného konkurenta.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli