Na zkoušení ergonomických nosítek se prosím objednejte zde.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

MoniLu recenze

Pro recenzi nosítka MoniLu UNI jsme si vybrali jako modely nosítka Cornflowers (tmavě modrá) a Passiflora (fialová), ušité ze šátku Loktu She Bird Garden. Hned na úvod je třeba říct, že výběr šátku se MoniLu vydařil. Šátek je měkký a příjemný na dotek, zároveň ale dostatečně odolný, takže nedochází k vytrhávání nitek a podobně. Šátky Loktu She Bird Garden se vyrábějí v pěti barvách a přesně z těchto barev si můžete vybrat i nosítko MoniLu UNI.

Všechny barvy si můžete prohlédnout po rozkliknutí obrázku níže :-)

https://www.zkusnositko.cz/Nositka-MoniLu

 

Nosítko není bohužel vhodné hned od narození - výrobce uvádí jeho vhodnost od 2 měsíců (55 cm), vydrží pak do cca 2,5-3 let věku (95 cm). Vhodnost je dána rozměry nosítka, tedy výškou a šířkou zádové opěrky. Jelikož se jedná o nosítko rostoucí, má MoniLu UNI oba rozměry nastavitelné, a to v tomto rozmezí: šířka 24-43 cm, výška 36-45 cm.

Design Cornflowers je opravdu povedený, barva je velmi příjemná. Maminky si ho často vybírají pro chlapečky :-) Líbí se mi, že u nosítek MoniLu jsou kapucky přišité "naruby", takže světlejší stranou směrem ven. Vypadá to opravdu pěkně.

MoniLu UNI Cornflowers

 

Hezky decentně působí i našitá značka na nosítku.

MoniLu UNI Passiflora  

Bederní pásje poměrně měkký, polstrování mi přijde jako z takové té "líné molitanové pěny". Tloušťka pásu je cca tloušťka 1,5 cm. V pase drží pěkně, nikde nic netlačí, bederák nemá tendenci se lámat. Na rozdíl od nosítka LennyUp jde i celkem dobře dotáhnout - na nějakých cca 64 cm. Spona na bederáku má pojistku, stejnou, jako používá třeba Kibi. Vedle klasické gumičky je to tedy dvojitá ochrana před nechtěným rozepnutím.  Šířka bederního pásu je 12 cm na středu, směrem ke krajům se pás zužuje až na 10 cm.

Na vniřní straně bederního pásu je mechanismus na nastavování šířky nosítka - ta se reguluje pomocí suchého zipu. Pro rovnoměrné nastavení obou stran nosítka je suchý zip opatřeny bílým prošitím. Co je rovněž super, je "krytka" suchého zipu - zip, který by byl tedy na bederním pásu odkrytý, a mohl tak zachytávat oblečení, krásně překryjete proužkem látky (viz foto).

MoniLu Uni bederní pás

 

Další, dalo by říct drobnost, je datum ušití nosítka na vnitřní straně bederního pásu. Šikovné :-) Na fotce níže je ale vidět i drobný nešvar, který se stává u všech nosítek, kdy se šířka reguluje suchým zipem. Ten totiž občas chytne i bederní pás mimo zip a tím poškozuje látku. Na fotce je to vidět v pravém horním rohu.

 

Výška zádové opěrky se reguluje pomocí popruhů na každé straně nosítka. To je princip, který používají prakticky všichni výrobci rostoucích nosítek (vyjímkou je Kibi). Toto nastavování je tedy prověřené, funkčí, prostě dobré :-)

Ramenní popruhy jsou polstrované a je možné je křížit. Na ramenou sedí pěkně, nesjíždějí, netlačí. Spojovací popruh na zádech je udělán také dobře, je klasicky posuvný, takže si ho každý nastaví podle potřeby.

Monilu Uni ramenní popruhy

 
 

Kapucka je přišitá napevno, což je pro někoho plus a pro někoho mínus (plus je to určitě pro nošení miminek). Velikost lze regulovat pomocí utažení gumiček po stranách, kapucka se přichytává na spony na ramenních popruzích pomocí poutek.

 

Kvalita ušití nosítka je na vysoké úrovni, všechny švy jsou krásně rovné, začištěné, spony jsou evidentně kvalitní. Nosítko se nastavuje intuitivně a velmi jednoduše. Plusem je rovněž to, že k němu výrobce dodává praktický vak na transport. Možné je i dokoupení chráničů ramenních popruhů ve stejném designu (350 Kč).

Co se týká údržby, MoniLu, obdobně jako LennyLamb, doporučuje prát nosítko co nejméně a když už, tak v ruce na 30 stupňů.

Pokud by vás zajímalo detailnější srovnání s nosítkem LennyUp, můžete se podívat na našem blogu.

Naše celkové hodnocení je tedy rozhodně pozitivní - MoniLu UNI je kvalitní nosítko české výroby, holky z MoniLu jsou navíc moc příjemné a ochotné. Komu by nevyhovoval žádný z nabízených designů, může si u nich nechat ušít nosítko z vlastního šátku.

Před koupí nosítka ale i tak doporučujeme jeho vyzkoušení - jak stále opakujeme, každý máme úplně jinou představu i postavu a co sedne jednomu, nemusí vyhovovat druhému. Vzhledem k tomu, že nosítko stojí téměř 4.000 Kč, je lepší si být před nákupem jistí, že je to to pravé :-)

 

<< A zase ta Lenka     Nosítko DidyKlick - recenze >>

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli