Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Sledujte nás na sítích
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Zajímavosti
  4. Přírodní kosmetika začíná opět hrát prim
07.10.2018
Zajímavosti

Přírodní kosmetika začíná opět hrát prim

Než jsme narazily na Biorythme, vypadala tato mise jako beznadějná. I ty „sebelepší“ (myšleno zejména dražší deodoranty) fungovaly tak maximálně během dopoledne. Biorythme je opravdu jiný. Zpočátku nás trochu odrazovala vyšší cena, ale jak jsme deodoranty vyzkoušeli, už nekupujeme nic jiného. Deodoranty požíváme už druhým rokem celoročně a naše nadšení nás stále drží.

Proto jsme tyto deodoranty zařadili do nabídky, chceme totiž naši spokojenost a dobrou zkušenost předat dál.

Navíc souvislost s nošením je vlastně docela úzká. Každá maminka, která má s nošením zkušenosti, potvrdí, že s dítětem na těle se prostě více potí. Když je parné léto, je to s dítětem v nosítku nebo šátku někdy prostě peklíčko. 

Přírodní kosmetika naštěstí opět začíná hrát prim

Po velkém boomu syntetických efektivních látek a chemických koktejlů v kosmetice, které přináší krátkodobý účinek a z hlediska dlouhodobého užívání uživatelům způsobují  spíše starosti a mnohdy bohužel i zdravotní problémy (ěkteré se díky testům již prokázaly, některé jsou zatím ve fázi zkoušení a dokazování), sahá více zákazníků po výrobcích na přírodních bázích. Důvěra v sílu přírody bez pomoci chemie a umělého vylepšování člověkem je pro nás více a více zajímavá a důležitá. Což je vidět i v čím dál větší nabídce produktů přírodní kosmetiky, jak v kamenných prodejnách, tak hlavně na internetu. Ten je ideálním místem pro prodej výrobků, od  malých, rodinných firem, které díky poptávce po kvalitní a přírodní kosmetice, vyrábí mnohdy jen jeden druh kosmetiky a postupně ho zdokonalují a upravují. Na trhu je však i mnoho velkých firem ať přímo z našich českých  luhů a hájů nebo zahraničních, které nabízejí celou škálu kosmetických produktů v mnoha kamenných prodejnách.

Dnes už není neobvyklé, že se zákazníci detailně zajímají o složení, učí se číst v etiketách a hledají ten správný výrobek, který bude splňovat jejich požadavky, které mohou být různé od složení, způsobu výroby, dopadů na přírodu, původu ingrediencí a mnoho dalšího. Dnešní doba a nabídka dokáže uspokojit i náročné zákazníky, jelikož mnoho výrobců vykrystalizovalo právě ze své náročnosti na daný produkt a začali se zajímat o jeho výrobu.

Takovým příkladem je i kosmetika Biorythme, jež na světlo světa vykoukla právě díky snům o chybějící "průhledné" kosmetice, takové u které byste si složení přečetli už před koupí, která by se nemusela za nic stydět a za co se schovávat.

Jedním z výrobků, které jméno této značky hrdě nosí na svém obalu, jsou deodoranty.

 deodorant Biorythme

 

Pro úplnost, je dobré si uvědomit rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem: 

Deodorant - kosmetický přípravek pro muže a ženy, který zabraňuje zápachu potu v podpaží na bázi neutralizace solí, které jsou součástí potu a jejichž rozkladem vzniká onen nepříjemný zápach.

Laicky řečeno, deodorant zabrání zápachu, pocení samo o sobě nezastaví, což je, ale ze zdravotního hlediska správně. Pocení je přirozený jev, kterým tělo odpovídá na aktuální stav tělesné teploty. Ve vyšších teplotách anebo při tělesné zátěži tak ochlazuje organismus a odvádí odpadní látky z těla.

Antiperspirant - pro muže i pro ženy. Zásadním rozdílem je, obsah látek, které zabraňují pocení, tím že "ucpávají " póry, které slouží jako odvodní kanálky právě pro pot. Tím zůstává pot v těle a  nemůžou se tedy ani rozkládat soli a vznikat zápach. Pro mnohé stav, po kterém v létě touží, nicméně dlouhodobé používání antiperspirantů, které nejčastěji obsahují hliník, je již dlouhodobě v hledáčku doktorů a testuje se jeho dopad na zdraví člověka. Hledá se spojitost hliníku a nádorových onemocnění a také rozvinutí demence. Firmy nyní reagují na tuto situaci a i z antiperspirantů odstraňují hliník a nahrazují např. stříbrem.

Pokud hledáte výrobek, který bude účinný a přesto nebude ohrožovat vaše zdraví, výbornou volbou je deodorant právě značky Biorythme.

Koupí tohoto deodorantu získáváte produkt, který je:

1) český -  Češka v tomto případě Aneta, vyrábí přímo v Čechách tuto značku kosmetiky. A to od “namíchání” složení, výběru surovin, přes balení (jehož design je též z její hlavy), až po balení a následnou expedici.

2) vegetariánský -  žádná ze složek není získávána ze zvířat

3) netestovaný na zvířatech -  testování probíhá přímo na lidech, nejdříve z Anetina okolí, následně v rámci dermatologických testů nezávadnosti na dobrovolnících.

4) vždy čerstvý - vyráběny jsou malé várky, které rychle putují ke svým zákazníkům, nikde neleží dlouho dobu velké zásoby, které by tak měnily svůj vzhled a následný efekt při používání.

5) bez konzervantů - a to díky použití látek a esenciálních olejů, které se o částečnou konzervaci postarají samy, vzhledem k čerstvosti a vyrobenému množství, není zde většinou prostor ke zkažení výrobku

6) funkční - a to je to, proč si deodorant kupujeme. Neutralizuje zápach v podpaží a dodá pocit čistoty a svěžesti. Nelepí, nebarví, nešpiní oblečení. Aplikovat stačí jednou denně, ale pokud budete chtít efekt vůně zvýšit, praktické balení umožní rychlou aplikaci kdykoli během dne.

7) výběr vůní pro každého a pro každou příležitost -  levandulové pole, růžová zahrada, pačuli máta rozmarýn, citronová meduňka. Pokud se vám, žádná z vůní nelíbí pak, je možnost čistě neutrálního deodorantu, díky němuž si budete moci naplno užít vůni Vaší toaletní vody nebo parfému.

 

Deodoranty můžete objednat na našem eshopu samostatně, nebo v dárkovém setu s úžasným merino oblečením.

 merino set

 

 

 

<< A odkud se berou?     

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli