Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Sestrice Carrier One - recenze

Sestrice Carrier One

Sestrice One

Jak jsme již několikrát zmiňovali v našich článcích, trend letošního roku je u každého výrobce mít nosítko od narození. Nebylo pro nás tedy až takovým překvapením, že s touto novinkou přisla na trh i slovenská Sestrice. Standartní verzi jejich značky jsme recenzovali zde 

Nosítko Sestrice One je tedy vhodné od narození, ač jsme tuto skutečnost nebyli prozatím schopni vhledek věku našich dětí otestovat.  Určitě to ale v dohledné době napravíme a podělíme se o zkušenosti i fotky. 

Nosítko jsme tak aktuálně testovali na tříměsíčním miminku - stažení sedu na 19 cm. Sedělo parádně. Regulace šířky je  oproti standartní verzi upravená o stažení integrovaným popruhem - ten se stahuje jen jednu stranu a poté zajistí přezkou. Lze tak docílit maximalního stažení 12 cm, což je opravdu vhodné pro děti okolo 3,5 kg. Horní hranice (nosítko na maximální zvětšení) je stejná, jako u nosítka Sestrice Carrier. Což odpovídá velikosti dítěte 80/86 a věku přibližně 1,5 roku.

Integrovaný popruh na stažení šířky.

 

Nosítko v maximalním nastavení.

 

Minimální nastavení.

 

Bederní pás

Co je ovšem největsí novinkou je určitě bederní pás. Ten je oproti standartní verzi, kde jsme občas naráželi u našich zákazníků na problém s tvrdostí (bederák je opravdu tvrdý a ne všem sedí), měkký , širší a speciálně vyztužený.  Je upravený přesně tak, aby seděl krásně přilehlý i na (případně) vypouklém bříšku po porodu a nikde netlačil. Což se tedy povedlo skvěle. Bederák je opravdu velmi příjemný a dokonce (což bývá u měkkých bederáků všeobecný problém) skvěle zvládá i větší váhu. Testovaný nošenec má právě 1 rok a 10 kg a ani při vícehodinové zátěži se bederní pás nikam nehnul a hlavně vůbec neohýbal.

Díky stažení šířky vysoko nad bederním pásem nedochází ke krabatění a pás tak zůstavá vždy dokonale přilnutý na vašem těle v celé šířce. Dá se utáhnout na krásných 62 cm, takže se přizpůsobí i velmi štíhlé mamince.

Porovnání bederních pásu, spodní standart verze, nahoře One.

 

Dalším vylepšením je možnost stahnutí v oblasti hlavičky, které považujeme u novorozeneckých nosítek za nutnost. Sestrice to vyřešily oboustaným stahováním na popruhy.  K dokonalému fixování poslouží i srolovaná kapucka, kterou lze uchytit na přezku u  "kojo" stahování, nebo na elagantní háček na popruzích.

 

Stažení za hlavičkou a uchycení kapucky.

Ramenní popruhy

U nosítek Sestrice rozhodně nesmím zapomenout zmínit jejich dokonalé ramenní popruhy, které se nikterak nezměnily (však dokonalé není třeba měnit :-) ) Svým banánovitým tvarem kopírují tělo, nikde netlačí a neumožňují křížení, které by postrádalo u takto vykrojených popruhů smysl. Jejich systém pojízdné kolejničky a magnetické spony se staly inspirac í pro mnoho dalších výrobců.

 

 

Resume

Ač jsou pro mě Sestrice jedny z nejvíce obdivovaných nosítek pro svoji kvalitu šití a mnoho vychytávek, osobně jsem bojovala s jejich bederákem. Tato novinka mě ovšem nadchla natolik, že nemám co vytknout! Pro svoji výdrž na nejvytíženější nosící období vřele doporučuji, za mě je to jedno z nejpovedenějších novorozeneckých nosítek.

Vše jsem pro vás samozřejmě i natočila - na video se můžete podívat zde.

Zdraví Móňa s Davídkem.

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli