Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Tula versus Isara

 

Tula nebo Isara, které nosítko je lepší?

 

Já sama jsem Isaru objevila teprve poměrně nedávno a protože mě zaujala právě její podobnost s Tulou a hezké vzory, chtěla sem ji získat pro náš e-shop. Komunikace s rumuským výrobcem byla od samého začátku velmi milá a vše fungovalo velmi rychle, takže nám zanedlouho dorazila první várka nosítek. Protože pro mě byla doposud značka Tula top, byla jsem opravdu hodně zvědavá na její porovnání s Isarou. Hned jsem se proto dala do testování a aby nebylo moc subjektivní, zapojila jsem do něj i další maminky. Níže si tedy můžete přečíst, jak testování dopadlo a zda Isara předčila, nebo naopak zklamala moje očekávání :-)

 

Tula vs Isara

 

Foto z testování, vlevo Isara Standard, vpravo Tula Standard.

 

Jak jsem již zmínila, obě nosítka jsou si hodně podobná. Co přesně tedy mají společného?

 

• precizní zpracování
• kvalitní certifikované materiály
• velmi dobré polstrování
• odepínatelnou kapucku
• hezké designy
• stejné přezky
• stejný způsob nastavování ramenních popruhů i uchycení kapucky
• obdobné ceny

 

Otázka by těď mohla znít, zda se nosítka vůbec v něčem liší. A na to se hned podíváme.

Zásadní rozdíl je vidět z obrázků níže hned na první pohled - je to střih nosítka. Isara je mnohem užší a o něco delší než Tula. Což by mohlo vyhovovat všem těm, kterým se zdá Tula příliš široká a nelíbí se jim, že jim látka na nosítku odstává (mě osobně to tedy nikdy nevadilo). Z obrázku je i patrné, že každé nosítko má jinde umístěné cvočky na kapucku, která je odepínací. U Tuly je možné si jí odložit do kapsičky na bederním pásu, Isara kapsičku nemá. U Isary je samozřejmě možné zádový panel zkrátit a přizpůsobit ho tak velikosti dítěte.

 

 

 

 

Celkem patrný je i rozdíl v polstrování nosítka na bocích v místech, kde má děťátko nožičky. Zatímco Tula má poměrně dost polstrovaný úzký pruh látky, Isara vypolstrovala větší prostor, ale zase o něco méně - na fotce níže je to poměrně pěkně vidět. Upřímně ale neumím posoudit, která varianta je lepší, při testování vypadaly děti spokojené v obou nosítkách, obě provedení vypadají pohodlně a ani jedno nosítko by tak děťátko nemělo tlačit.

 

 

Ramenní popruhy

Ramenní popruhy jsou prakticky stejné, Tula ho má nepatrně širší, nicméně velmi pohodlné jsou oba. Přezka a způsob povolování/utahování je úplně stejný, stejná je i pacička na zachycení kapucky. Popruhy obou nosítek jsou hodně polstrované, dobře sedí a nesjíždí z ramen. Při testování si ale některé maminky stěžovaly u Isary na hrudní přezku, kterou je možné spojit ramenní popruhy k sobě (právě kvůli nesjíždění). Isara má tuto přezku poměrně drobnou a stížnost tak byla na to, že přezka po zapnutí tlačí. Výhoda ramenních popruhů u Isary je oproti Tule v tom, že je lze křížit a je tedy možné i nošení na boku.

 

 

 

Bederní pás 

 

Největší rozdíl mezi nosítky je ale v bederním pásu. Zatímco Tula ho má "napevno" a nosítko (Standard a Toddler) tak mají jednu pevnou velikost, Isara má jak velikost Standard, tak Toddler nastavovací. Na bederním pásu je našitý popruh se suchým zipem, pomocí kterého lze přizpůsobovat šířku látky mezi nožičkami velikosti miminka. V tom osobně vidím největší benefit, přizpůsobení potřebám miminka je perfektní. Díky možnosti nosítko zúžit je tak Isara Standard použitelná od 4 týdnů (Tula Standard od 4 měsíců). Velikost Standard pak vydží do cca velikosti 80-86, pak je potřeba přejít na velikost Toddler. U ní výrobce uvádí vhodnost nosítka i pro děti 4-5 let, což je ovšem pravda jen z pohledu nosnosti. Správná šířka nosítka - tedy látka od kolínka ke kolínku - vydrží maximálně do 2 let.

 

 

Porovnání velikostí Tula vs Isara

 

Tula Free to Grow: od narození (ale lépe od 2 měsíců) do cca 1,5 roku (recenze)

Tula Standard: od 4 měsíců do cca 1,5 roku

Tula Toddler: od cca 11 kg (85 cm) do cca 2,5 let (lze nosit i déle, ale látka už není od kolímka ke kolínku) (recenze)

Isara Standard: od 4 týdnů do velikost 80-86

Isara Toddler: od 10 měsíců (8-9 kg) do 2 let (lze nosit i déle, ale látka už není od kolímka ke kolínku)

 

Jaké je tedy celkové hodnocení Isary, jak obstála proti Tule? Většina maminek v testování se shodla, že jim Tula sedla o něco lépe. Já osobně u Isary vnímám obrovské plus v podobě možnosti nastavení šířky nosítka. Jinak je za mne Isara s Tulou hodně srovnatelná, body jí přidává i o trochu nižší cena. Je škoda, že má tato značka na našem trhu tak nízké povědomí, určitě by si zasloužila větší pozornost.

     fotoporovnání Tula Standard vs Tula FTG >>

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli