28.9. slavíme Den české státnosti a naše prodejna bude uzavřena.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Recenze nosítek a nosícího oblečení
  4. Be Lenka 4ever Neo - inovace nejoblíbenějšího nosítka posledních let

Be Lenka 4ever Neo - inovace nejoblíbenějšího nosítka posledních let

Nosítka půjčujeme a prodáváme od roku 2015. Za tu dobu máme vypozorováno, že oblíbenost nosítek jde ve vlnách. Skoro by se dalo říct, že co rok, to je na vrcholu jiné nosítko. V letech 2015/2016 byla jasným králem Manduca. V té době to bylo dobré nosítko, ale hlavně nemělo téměř žádnou konkurenci a tak bylo jasnou volbou nosících maminek. V roce 2016 objevil nosící svět Kibi a to se rázem stalo nedostatkovým zbožím. Pamatuji si, že jsme dlouhé měsíce čekali na "příděl" pár nosítek a ta měla zákazníci rezervovaná dlouho dopředu. Na některé barvy byly regulérní čekací listiny :D

Pak přišla éra Tuly, respektive jejich v té době revoluční novinky - "rostoucího nosítka od narození" - Free to Grow. Tula se držela na vrcholu cca dva roky, než začala ustupovat novému fenoménu - měkkým nosítkům šitým ze šátkoviny. V období let cca 2018-2020 se na českém trhu objevilo hodně značek šátkových nosítek, jedno ale vystřelilo doslova raketově a za relativně krátkou dobou se stalo nejprodávanějším nosítkem na trhu.

Tímto nosítkem byla Lenka4ever.

Proč se tak stalo? Nosítka Lenka vsadila na zajímavé a pestré designy, po kterých byl na trhu hlad. Jejich nosítko bylo plně rostoucí a jednoduše nastavitelné. Ale hlavně bylo konstrukčně geniálně navržené, bederní pás a ramenní popruhy byly přesně tak akorát široké, měkké a polstrované, že sedly skoro každému.

Recenze nosítka Lenka4ever

Jak šel čas, výrobci přicházeli s různými novinkami a inovacemi a Lenka, tedy v té době už přejmenovaná na Be Lenka, začala maličko ztrácet. Asi největším problémem byl bederní pás, který byl sice úžasně pohodlný, ale díky své měkkosti si úplně nedokázal poradit se staršími a těžšími dětmi a jejich nošení už tak nebylo pohodlné.

Výrobce na tento trend zareagoval na konci března 2021 představil inovované nosítko 4ever - NEO

Pojďme se na něj podívat z blízka.

Be Lenka 4ever Neo

 

Na úplně první pohled nejsou rozdíly nijak okaté. Střih nosítka zůstal stejný, velikost i způsob nastavení také. Kdo zná nosítko Be Lenka 4ever, zaregistruje ale brzy 4 hlavní rozdíly.

 

BeLenka 4ever Neo

Bederní pás

Jak jsme psali výše, bederní pás, respektive jeho nosnost, nebyl úplně ideální pro nošení těžších dětí. Výrobce se ho proto rozhodl zpevnit šikmým prošitím. Měkkost a pohodlnost bederáku zůstala nedotčena, nicméně ten se díky jinému prošití tolik neohýbá a opravdu při nošení větších dětí funguje lépe. Nečekejte ovšem výdrž několika násobně větší, pohodlností hranice se zvedla o cca 2kg. Stále platí, že se jedná o měkký typ bederního pásu. 

Berní pás 4ever versus Neo

Nahoře původní 4ever, dole Neo

Druhou zásadní změnou na bederním pásu je bezpečnostní spona, po které volal nosící svět už dlouho. Ne, že by byly přezky na nosítku 4ever špatné (navíc měly jištění gumičkou), ale pro většinu maminek je prostě dodatečný zámeček na přezce jistota, kterou chtějí svému miminku dopřát.

 

Přezka bederního pásu Neo

Plastové úchyty na dotahování

Relativní drobnost, ale skvěle funkční - to jsou plastová očka na koncích pásků na zkracování zádové opěrky. Tady by se chtělo říct konečně, protože hodně výrobců už tuto vychytávku používá dlouho. 

 

Zkracování zádové opěrky Neo

Magnetická spona

Další vychytávka, kterou opět už řada výrobců používá (například Sestrice, Moisha, Vatanai) a kterou považujeme za skvělou - magnetická přezka na hrudní sponě. Jedná se o něco, co významně zjednodušuje nandavání a sundavání nosítka a co by podle nás měl optimálně nasadit každý výrobce :)

 

Magnetická spona 4ever Neo

Designy a cena

Třikrát hurá! Designově nám BeLenka trochu stagnovala a tak jsme osobně rádi, že spolu s modelem Neo přišly i nové designy, které jsou za nás rozhodně povedené.

Bederní přezka se zámečkem, magnetická spona, plastové očko navíc...to vše jsou komponenty, které poměrně zásadně zvyšují náklady na výrobu nosítka a tak je poměrně logické, že se cena modelu NEO vyšplhala výše, než jsme byli zvyklí u původního nosítka 4ever. Prakticky se tak srovnala s další slovenskou značkou - Sestrice, kde se nejspíše Be Lenka i inspirovala co se změn nosítka týká :)

Resumé

Pokud bychom měli novinku Be Lenky shrnout by jedné větě, nejedná se o nic průlomového, změny ale nosítku rozhodně prospěly a spíše se divíme, že nepřišly už dříve. Model 4ever skutečně patří (a nové Neo to jen potvrzuje) mezi top nosítka, co se komfortu týče. Vyšší ceny není se není třeba obávat, nosítko si stejně jako dřívější modely Be Lenka udrží svoji cenu a půjde po skončení "nosicího období" velmi dobře prodat. Pokud tedy máte rádi značku Be Lenka, rádi zkoušíte něco nového, nebo vás oslovily nové designy, směle do toho :-)

A jako obvykle, natočli jsme pro vás i video.

 

 

Tak jaký design si vyberete? :)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli