Ramenní popruhy nosítka Be Lenka - Lenka 4ever - vlastnosti a možnosti nošení

Jedním z faktorů, který může ovlivňit rodiče při výběru nosítka, jsou ramenní popruhy. Existuje totiž více druhů, které jsou od sebe poměrně zásadně odlišné. Stává se nám to dnes a denně - některé mamince sedí takové popruhy, které jiné mamince nesednou ani trochu. Nejlepší je proto nosítko před koupí vždy vyzkoušet a ověřit si, které popruhy budou sedět nejlépe právě vám. Nosítka Be Lenka - Lenka 4ever jsou specifická v tom, že nabízejí možnost výběru ze dvou variant nosítek - klasických polstrovaných, které nemají možnost křížení, nebo širokých nepolstrovaných, které naopak křížit lze. 

  Lenka4 ever popruy

 

Určitě je třeba říct, že provedení ramenních popruhů nosítek Be Lenka je velmi důmyslné a dobře udělané - oba typy popruhů umožňují rychlou manipulaci (široké jsou na tom v tomto ohledu trochu hůř) a sedí na každý typ postavy.

   

Ergonomicky tvarované ramenní popruhy bez možnosti křížení

Tento typ ramenních popruhů je u Be Lenky nejnovější, vznikl speciálně pro nosítka Lenka 4ever. Popruhy jsou přišité k nosítku napevno, takže není možné křížení na zádech. Popruhy jsou příjemně polstrované a drží si tak vysokou pohodlnost i při nošení většího a těžšího děťátka. Tyto popruhy mají jiný tvar než klasické popruhy starších modelů nosítek Be Lenka. Mají specifický zahnutý tvar, a proto se jim také někdy říká "banánové". Tento tvar pěkně kopíruje záda, proto se popruhy ideálně přizpůsobí každé postavě.

Banánové popruhy jsou po celé délce vybavené stahovacími černými pásky, pomocí kterých se reguluje jejich délka. Popruhy se dotahují směrem dopředu. Samozřejmostí je spojovací přezka na zajištění popruhů proti sjíždění z ramen.

Podrobnou fotoreportáž nosítka Lenka4ever s popruhy bez možnosti křížení jsme pro vás připravili zde.

   


Široké ramenní popruhy s možností křížení

Kdo preferuje nošení popruhů křížem (často jsou to maminky, které jsou zvyklé nosit dítě v šátku), volí tyto široké popruhy. Na popruzích je klasická vypolstrovaná část rozšířená o šátkovou nevypolstrovanou část. Popruhy jsou primárně určené na nošení křížem, kdo má ale širší ramena, může je nosit i klasicky. Výhodou širokých ramenních popruhů je to, že díky své šířce velmi dobře fixují a zpevňují záda nosiče, a zároveň rozkládají váhu dítěte. 

Lenka široké popruhy                                   

Při nošení křížem se levý popruh zapíná do pravé přezky a naopak. Přes rameno si přehodíte jeden ramenní popruh, druhou rukou ho zezadu nahmátnete a zatáhnete křížem přes záda na druhou stranu, kde ho přes gumičku (bezpečnostní pojistku) zapnete. To samé uděláte i s druhým ramenním popruhem. Oba dva popruhy si dotáhnete tak, abyste měli děťátko blízko u sebe (natěsno, ale příjemně). Popruhy se dotahují směrem dozadu. Křížené zapínání se používá pouze při nošení dítěte vpředu.

Když chcete popruhy zapínat klasicky (jako batoh), musíte si je nejdříve upravit ze širokých na klasické a použít i spojovací přezku (ta se při křížení nepoužívá, při klasickém nošení je ale nutností). Nevypolstrovanou část je třeba složit pod vypolstrovanou. Poté si vezměte externí spojovací přezku, jednu její čast navlečte na jeden popruh a druhou čast na druhý popruh. Ramenní popruhy zapněte do přezek na bocích (pravý popruh do pravé a levý do levé přezky). Postupujte jako v případě ramenních popruhů bez možnosti křížení, nezapomeňte přitom na zapnutí spojovací přezky na ramenních popruzích. S širokými ramenními popruhy zapnutými klasickým způsobem můžete děťátko nosit jak vpředu, tak vzadu.

Podívejte se na širokou nabídku nosítek Be Lenka na našem e-shopu!

 

<< Otlaky nožiček při nošení     Děťátko v nosítku pláče? Nepodléhejte panice >>