V sobotu 17.6. se koná kurz nošení dětí u nás na Žižkově. Přihlásit se můžete kliknutím zde.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Zajímavosti
  4. KiBi - novinky 2020
06.06.2020
Zajímavosti

KiBi - novinky 2020

KiBi je v naší nabídce stálice od samého založení naší půjčovny a prodejny. A my vám každý rok přinášíme souhrnné informace o tom, co je u KiBi nového  (Novinky 2018, Novinky 2019)  Letos jsme chtěli nový, námi "nezaujatý" pohled a tak pro vás novinky zrecenzovala Monika.

Jedna z novinek přišla hned začátkem nového roku - Kibi začalo nabízet možnost nechat si ušít nosítko z vlastní šátkoviny. Za cenu 2500 Kč si tedy můžete nechat nosítko podle svých představ pod názvem KiBi Identity.

A abychom nezapomněli, ještě na podzim roku 2019 uvedlo Kibi praktické nosicí kapsy vhodné zejména na zimní období. Tyto kapsy jsou poměrně unikátní v tom, že do jich schováte i třileté dítě :)

Kapsa Kibi

Poslední novinka je úplně čerstvá. Jelikož KiBi opravdu sleduje trh a sbírá názory svých zákazníků, vyslyšelo poptávku po slabším a pevnějším bederním pásu. A tu se nyní podíváme :)

Kibi Evo s pevným bederákem

Kibi EVO test

Vlevo pevný, vpravo měkký bederní pás.


Nosítko Kibi je i pro mě  srdeční záležitost a tak se na hlavní novinku této značky podívám já 😉

Bylo to úplně "to první" nosítko, které jsem vyzkoušela a jsou tomu už tři dlouhé roky. Od té doby se dost změnilo, na trhu je velká spousta rostoucích nosítek a i nosítka Kibi prošla vývojem. Dá se říct, že každý rok přináší výrobce nějaké novinky, letos je tou hlavní možnost výběru bederního pásu. K původnímu měkkému totiž přináší svým fanouškům jako novinku BEDERÁK PEVNÝ.

 

Vrhla jsem se na jeho testování a týden si tento nový typ ponosila. Byla jsem přímo okouzlena! No jo, tak ale chci recenzovat bederák pevný, musím vyzkoušet i ten "nový" měkký, že jo... :D

Další týden jsem tedy strávila s bederákem měkkým. A víte co, já byla okouzlena i teď! No a co teď s tím :D Rozmýšlela jsem dlouho, jak tento pomyslný souboj rozseknout, až to vyřešila kolegyně výrokem "PROSTĚ PLICHTA!" :) A je to tak. Nelze říct, že jeden typ bederáku je lepší než druhý. Oba mají něco do sebe a každý si tak může vybrat, co je ta lepší varianta právě pro něj.

Oba typy bederáku jsem podrobila běžné zátěži mého 7 měsíčního skoro devítikilového syna, stejně tak i osmnáctikilového tříleťáka. Ani v jednom případě se nikde se nic neohýbalo, nepovolovalo, bederáky skvěle rozkládaly váhu👏

Kdybych se já osobně měla přeci jen rozhodnout, vyberu ten pevný. Čistě z toho důvodu, že mám tento typ obecně raději, a také proto, že je tenčí (a to skoro o polovinu!). Navíc 18 kg už je dost a pevnému bederáku na tuto váhu přece jen víc věřím.

Záměrně používám termín "pevný", protože není tvrdý, jak by si někdo mohl představit. Tvrdý pro mě má například Sestrice carrier, Roobaby nebo Tula. Pevný oproti tomu nabízí třeba Jožánek, MoniLu, nebo Moyo (nová verze).

bederní pás Kibi

 

Pro ty, co o tomto nosítku ještě neslyšeli, se na nosítko podíváme trošku blíže.

 

 

Bederní pás tedy nově nabízí výrobce v pevné verzi, jak jsme si napsali výše. Pás je poměrně dlouze polstrovaný - cca 80 cm. (vzhledem k zaoblenému tvaru se to špatně měří). Což je vlastně super pro štíhlé maminky, které tak mají polstr kolem celého těla a nikde je tak němůže tlačit nebo řezat nepolstrovaná část.  Bederák je prošitý na 4 části, z toho ta poslední se dá celá ohnout a tím se zkrátí o 14 cm. Díky tomu je vhodný na větší množství postav.

 

 

Nastavení šířky a výšky.

Zúžení sedu je dvoufázové. Jednak stažení šňůrky uprostřed zádovky s brzdičkou a na cvočky na bederním pásu. Vnější okraj se posouvá po bederním páse a nastavíte si přesně na vaše miminko. Nejširší nastavení s úctyhodnými 50 cm (jedna z největších velikostí na trhu!) vám zaručí výdrž minimálně do 3 let. Vhodné je od cca 4-6 měsíců.
Výška zádového panelu je taktéž regulovatelná dvojím systémem. Ve spodní části je popruh na stažení okolo nožiček a v horní části posuvná část zádové opěrky, která se jistí karabinkou.

 

 

Ramenní popruhy je možné křížit, dotahuji se jednosměrně, nahoru. Boční přezka je napevno. Samozřejmostí je "kojo" přezka, neboli zkrácení (prodloužení) polstrování ramenního popruhu. Ramenní popruhy jsou poměrně mohutné, což nemusí úplně vyhovovat lidem s úzkými rameny. Vypolstrovaná část je dlouhá 34 cm, ale ani přesto se mi bohužel nepodařilo syna (7 měsíců) dostat na zádech tak vysoko, jak bych si přála.


Kapucka je dostatečně velká a uchycuje se na mini přezky na popruhy. Kibi stále drží systém, který už moc výrobců nosítke nepoužívá a sice, že kapucku lze smotat a schovat do kapsičky na zádové opěrce.
Další zajímavost oproti jiným nosítkům je sundavatelná mezilopatková spona. To oceníte při křížení popruhů 😉

Materiál. Nosítka je možné zakoupit jak látková, tak šátková. Vzhledem k tomu, že je toto nosítko určené spíše pro starší děti, nikoliv pro novorozence (u nich si na šátkovém nosítku zakládám), vůbec bych se jejich látkovým nosítkům nebránila.

Jako obvykle jsem pro vás natočila i videa Nastavování a ukázka s mými syny.

Celkově je nosítko velmi kvalitní, za dobrou cenu a stále jedno z nejlepších na českém trhu, rozhodně se ho nebojím doporučit. Pokud nad ním uvažujete, využijte naší půjčovny a objednejte si ho na vyzkoušení. 

 

Zdraví a mává Móňa, Péťa a Davídek.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Štítky