V sobotu 17.6. se koná kurz nošení dětí u nás na Žižkově. Přihlásit se můžete kliknutím zde.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Porovnání nosítek
  4. LennyUp vs MoniLu UNI

LennyUp vs MoniLu UNI

Dvě rostoucí šátková nosítka, na první pohled celkem podobná...jaké jsou tedy mezi nimi rozdíly a jak vybrat to správné?

LennyLamb je úspěšná polská firma, která šije nosítka už řadu let a to poměrně masově. MoniLu je český "malovýrobce", který šije nosítka zejména na zakázku.

Oba výrobci pochytila včas aktuální trend v oblasti nošení a rychle rostoucí poptávku po rostoucích nosítkách a přišli s rostoucími modely - u LennyLamb se jedná o nosítko LennyUp, u MoniLu o nosítko UNI.

Obě nosítka jsou si podobná skutečně hodně - princip nastavování velikosti nosítka je až na malé detaily téměř stejný, nosítka jsou šitá velmi precizně a jsou opravdu kvalitní.

Na srovnávacích fotkách níže nalezenete Nosítko LennyUp Basic Line Onyx (černé) a MoniLu UNI Grey.

 

Monilu UNI versus LennyUp

 

I přes vzájemnou podobu se mezi nosítky najde dost rozdílů, některé jsou dokonce dost zásadní. Pojďme se na ně podívat blíže.

 

Materiál:

Zatímco MoniLu UNI je šité z několika málo druhů šátku /Standard  line pak celá z Loktu She Bird Garden ze 100% bavlny), LennyLamb šije nosítka z celé řady šátků, nejvíce také z bavlny, u některých šátků i s příměsí (například hedvábí, merino,...). Rozdíly v materiálu se odrážejí i na ceně nosítek - "jednošátkové" MoniLu UNI má cenu kolem 4.000 Kč, Lenny má ceny nosítek odvislé právě od typu šátku a pohybují se tak v rozpětí od cca 2.800 až do více než 5.000 Kč.

 

Vhodnost nosítka:

Nosítka jsou téměř stejně velká, LennyUp jde ale více stáhnout jak na délku, tak hlavně na šířku.        Z toho vyplývá vhodnost nosítka pro nejmenší děti - LennyUp lze teoreticky při maximálním zmenšení nosítka využít už od narození (s vědomím toho, že nosítko je na novorozené dítě hodně mohutné a lépe sedne od cca 2 měsíců), MoniLu nejdříve od cca 2 měsíců. Obě nosítka pek vydrží prakticky stejně dlouho - zhruba do 2,5 let dítěte.

Na fotkách níže je patrný i rozdíl ve střihu nosítka - LennyUp je u bederního pásu projmutý, MoniLu Uni má zádovou opěrku ve tvaru obdelníku.

Posledním rozdílem je pak uchycení kapucky - LennyUp ji má odepínací, Moni Lu přišitou napevno.

bederní pás monilu

Nosítka s nastavenou šířkou posedu na minimum (MoniLu 24 cm, Lenny 20 cm). Na maximum mají obě mají shodnou šířku 42 cm.

 

Bederní pás:

Na bederním pásu najdeme u obou nosítek nejvíce rozdílů. Na první pohled si všimneme dvou - při pohledu na nosítko zepředu je to kapsička, kterou disponuje jen nosítko LennyUp, zezadu najdeme rozdíl v systému nastavování nosítek. Princip je stejný, jen LennyUp má přímo na bederáku velmi šikovný "návod" na nastavení správné velikosti, MoniLu zase velmi praktické krytky přes suchý zip. 

Další rozdíly pak nalezneme v délce polstrované části bederáku (Lenny ji má o cca 5 cm delší) a v jeho polstrování. Lenny je pravdu hodně měkký, MoniLu je o něco tužší a více polstrovaný.

Nejzásadnější rozdíl, který má velký vliv na výběr nosítka, je pak délka bederního pásu, respektive pak možnost jeho utažení. LennyUp jde totiž stáhnou maximálně na cca 76 cm, zatímco MoniLu na cca 62 cm. Podle našich zkušeností je tak Lenny prakticky nepoužitelný pro všechny s konfekční velikostí menší než 38 - bederní pás totiž tím, že nejde dostatečně utáhnout, na těle pořádně nedrží a sjíždí.

 

Ramenní popruhy

Ramenní popruhy se liší zejména polstrováním - LennyUp je polstrovaný opravdu hodně, oproti MoniLu má popruhy dokonce o cca 1 cm širší, což je super pohodlné. Na druhou stranu někomu může vadit, že jsou popruhy příliš mohutné. Způsob utahování je stejný - přes spodní sponu se zkracuje délka zádové opěrky, přes vrchní sponu délka ramenního popruhu. Rozdíl je jen v počtu spon - Lenny má horní spony dvě.

Ramenní popruhy MoniLU

MoniLu má popruh méně polstrovaný, na popruhu jsou  dvě spony proti sobě

 

LennyUp ramenní popruhy

LennyUp je polstrovaný mohutně a spony má dokoce tři

 

Zde je dobře patrný rozdíl mezi tloušťkou (polstrováním) ramenních popruhů:

Srovnání ramenních popruhů

 

Závěrem: 

Obě nosítka jsou opravdu velmi dobrá, kvalitní a pohodlná pro maminku i miminko. Při výběru je ale dobré zaměřit se na výše zmíněné rozdíly a zvolit si tak pro sebe tu správnou variantu :)

 

Pro zajímavost přidáme ještě fotku srovnání velikosti nosítek MoniLu a LennyUp na maximální nastavení s Tulou Toddler. Tula je oproti oběma nosítkům přece jen větší (šířka zádově opěrky je 45 cm) a nosítko tak vydrží o něco déle.

 

Tula Toddler versus LennyUp 

 

<< fotoporovnání Tula Standard vs Tula FTG     Není rostoucí nosítko, jako rostoucí nosítko >> 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli