Na zkoušení ergonomických nosítek se prosím objednejte zde.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Recenze nosítek a nosícího oblečení
  4. Sestrice carrier Plus - nový facelift batolecího nosítka

Sestrice carrier Plus - nový facelift batolecího nosítka

Sestrice carrier Plus

Než se pustíme do recenze nového typu "pluska", pojďme si připomenout něco o výrobci. Jedná se o slovenskou firmu, která byla založená dvěmi sestrami, které chtěly nosit své děti a když nenašly na trhu nic, co by se jim líbilo, začaly samy tkát šátky s originalními designy. Netrvalo dlouho a na svět přišlo i nosítko, které splňovalo jejich představy a pohodlnostně jim naprosto vyhovovalo.

Z takového krásného základu se již nyní vyvinula velice úspěšná firma, která neustále rozšiřuje svůj sortiment. Už dávno to nejsou jen šátky a nosítka na nošení dětí, které samozřejmě splňují veškeré normy a certifikáty pro ergonomické nošení. V jejich nabídce naleznete nosicí mikiny, bundy, šaty a mnoho dalšího.

Pojďme se ale vrátit zpátky k nosítkům, která nás nyní zajímají :-)

Jejich původní dva typy Carrier a Carrier plus, o kterých si můžete přečíst zde, byly v loňském roce doplněny o úspěšnou novorozeneckou verzí One. O to jsme se rozepsali tady. (Pozn. Moniky, u verze Carrier výrobce úvádí vhodnost od 3 měsíců, za sebe bych rozhodně nezkoušela dříve než bude mít miminko 68 cm).

Nyní přichází na řadu malý "upgrade" verze Plus. Pojďme se na něj tedy podívat z blízka.

Nosítka Sestrice jsou bezpochyby jedny z nejkvalitněji ušitých nosítek na trhu. Byla průkopníkem dnes již rozšířené a oblíbené magnetické spony na mezilopatkovém popruhu. Další prvenství získala kolejničkami na ramenních popruzích. Přestože i u Sestrice občas z popruhu kolejnička vypadne, na rozdíl od jiných výrobců ji lze poměrně jednoduše nasadit zpět a není kvůli tomu potřeba měnit celý popruh.

Sestrice carrier Plus - detail

 

Velkou výhodou jsou bezesporu i ramenní popruhy jako takové. Jsou ergonomicky tvarované (banánovité), dokonale kopírují tvar zad (a lopatek), krásně nesou váhu a téměř většině uživatelů opravdu hezky sednou.

U bederního pásu se dostáváme k části, na které to celé stojí - já vždy s oblibou opakuji, že bederní pás je klíčový, nese více jak 60% váhy dítěte a proto to musí být to, co opravdu sedne. U Sestrice je bederní pás hodně pevný, až tvrdý. Jeho zúžení na bocích je také velmi výrazné, tudíž nemusí sednout všem. Tady platí víc než kde jinde, že je potřeba ho zkusit. My, jakožto poradkyně nošení, dokonce po letech zkušeností s tímto nosítkem, doporučujeme jeho usazení níže než je obvyklé - přes kyčle, aby netlačil. Jakmile ovšem najdete na svém těle tu vhodnou polohu, odvděčí se vám neskutečnou nosností.

A co je tedy nového na verzi Plus?

Hlavním rozdílem má být jeho délka využití nosítka. Z původních 80 cm jako spodního limitu pro využití nosítka nám nyní výrobce slibuje jeho využití už pro děti od výšky 70 cm. Při porovnání oproti původní minimální šířce zádové opěrky opravdu došlo k zúžení o celých 5 cm, nové nosítko se tedy dá stáhnout na šířku 30 cm. Zárověň došlo k prodloužení délky zádové opěrky o 3 cm.

Sestrice carrier Plus - detail

Z naší, prozatím cca měsíční zkušenosti, musíme ale konstatovat, že využitelnost slibovaná výrobcem úplně neodpovídá. Nosítko bylo vyzkoušeno na více jak deseti batolatech o výšce 70 cm a velikostně nesedlo ani jednomu. Samozřejmě vždy záleží na rozložení telíčka a délce nohou, ale stejně bychom nosítko doporučili až od 75 cm a váze aspoň 8-9 kg.

Další, pro někoho možná ani nepostřehnutelnou změnou, je obousměrná spona v oblasti, kde začínají ramenní popruhy. Díky této sponě můžete nově regulovat jak výšku zadového panelu, tak i zkrácení či prodloužení polstrování ramenního popruhu. Velké plus patří Sestrici i za minimalizaci plastu :-)

Sestrice carrier Plus - detail

Horní hranice nosítka zůstala stejná, tedy cca 3 roky a 100 cm výšky dítěte.

Na závěr bych řekla, že s tímto nosítkem rozhodně neuděláte chybu, nosítko je precizně zpracované, veškerý materiál je na opravdu špičkové úrovni, výběr designů je dnes už široký. Komu Sestrice sedne, ten ji miluje :) Určitě ale doporučujeme nosítko před koupí nejprve půjčit a zkusit.

 

A tady se můžete pokochat nabídkou krásných designů nosítek Sestrice :)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli