Na zkoušení ergonomických nosítek se prosím objednejte zde.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Recenze nosítek a nosícího oblečení
  4. Nosítko Tula Toddler – recenze

Nosítko Tula Toddler – recenze

Nosítko Tula Toddler je konstruované na váhu 11 až 27 kilogramů, dětem sedí ideálně od velikosti 86. Když se využije stažení sedu stuhou, lze nosítko použít již od velikosti 80. Nosítko pak vydrží cca do 3 let věku. Před koupí určitě doporučujeme nosítko vyzkoušet, všechna doporučení jsou vždy hodně individuální.

Balení

Nosítko je zabalené v recyklované papírové krabici bez potisku. Tula na toto balení přešla s ohledem na ekologický dopad, což je sypatické. Obrázkový návod a českým překladem jsou součástí balení.
 

Materiál

Nosítko je ušité z kvalitní bavlněné látky, jak látka, tak přezky mají všechny potřebné certifikace potřebné pro děti do tří let. Právě materiál a zejména pak nádherné potisky jsou jedních z hlavních důvodů, proč je Tula tak populární. Ať už preferujete jakoukoliv barvu, decentnější či výzarnější, hrubší plátno, nebo jemňoučkou látku, motiv květin, nebo třeba autíček, u Tuly není nic problém. Stejně tak krásné jsou i aktovky pro děti od Tuly. Bavlna je u Tuly navíc měkká a poddajná, přesto však velmi odolná. Látková nosítka obecně  snesou i méně ohleduplné zacházení než ta ušitá ze šátků. Pokud tedy hledáte nosítko na tůry do hor, nebo do lesa, bývá to látkové většinou lepší volby. Barvy použité na nosítkách Tula jsou přírodní a velmi šetrné k přírodě, což je ale důležité zohlednit při údržbě nosítka.

 
Provedení nosítka

Nosítko je precizně ušité, stehy jsou rovné, nikde nevyčuhují žádné nitě. Tula se věnuje každému detailu a zaměřuje se na to, aby byla jejich nosítka co nejkvalitnější a zároveň nejjednodušší na nastavení. Přezky jsou na první pohled kvalitní, pevné a bytelné, opravdu není třeba se bát samovolného povolování nebo rozepnutí. Praktická kapsička na bederním pásu je geniální vynález právě Tuly, který postupně „kopírují“ i další výrobci.

Rozměry nosítka uvádíme pro přehlednost v tabulce níže, pro srovnání jsme změřili i nosítko Manduca. Na rozměrech a i na fotce níže, je dobře vidět, že i když má nosítko deklarovanou nosnost do 27 kg, dítě z něj může velmi rychle vyrůst. Jak píšeme i v tomto článku, nosnost nosítka může být pravdu zavádějící a není možné se jí u nosítka řídit. Podstatné je u nosítka sledovat, zda látka mezi kolínky má správnou šířku – čili je od kolínka ke kolínku dítěte. Mimochodem Tula má pro pohodlí dětí v této oblasti nosítka udělané velmi dobré polstrování, aby nedocházelo k otlakům v podkolení.

 

Výška zádové opěrky

Šířka látky mezi koleny dítěte

Tula Toddler

46 cm

45 cm

Manduca

41 cm

31,5 cm

 

Tula Toddler vs Manduca


Bederní pás je pevný a široký, oproti šátkovým nosítkům je tvrdší. Už i z tohoto důvodu je opravdu dobré nosítko před nákupemvyzkoušet – každému vyhovuje jiné provedení bederního pásu. Faktem ovšem je, že pro těžší děti je opravdu lepší tužší a pěvnější pás. Jak jsme již zmiňovali, pás je vybavený praktickou kapsičkou na drobnosti a zapíná se masivní plastovou sponou s ochrannou gumičkou. Na sponě ovšem chybí jiná pojistka, jakou mají například nosítka Kibi, LennyUp a další. Gumičkou je třeba sponu před zapnutím provléci, ta pak jistí dítě před nechtěným rozepnutím přezky.

 

Nastavení nosítka

Délka bederního pásu i možnost reguace je opravdu skvělá – nosítko lze nastavit jak na velmi subtilní postavu, tak i na dvoumetrového tatínka. Nastavení je pak velmi jednoduché, takže střídání nosítka mezi dvěma jedinci je otázka vteřin.
Přápadný přebývající kus popruhu lze elegantně stočit a stáhnout gumičkou tak, aby nikde neplandal.

Ramenní popruhy jsou široké zhruba 8 cm, příjemně polstrované a nastavují se také jednoduše, pomocí dvou přezek a principu, který známe všichni z regulace popruhů na batozích. I tvar popruhů mi vyhovuje. Na hrudi, případně na zádech, se popruhy zajišťují drobnějším popruhem, který zajišťuje, že popruhy nesjíždí z ramen.

 

Odejímatelná kapucka na gumičky je velmi oblíbená i u větších dětí, které si ji často dokáží sami nasadit na hlavu. Nandání kapucky může být trochu složitější, když je dítě na zádech.

 

Díky tomuto jednoduchému triku to ale zvládne úplně každý :-)

 

 << Nosítko DidyKlick - recenze     Aloe Slings - recenze >>

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli