Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Zajímavosti
  4. Vše, co chcete vědět o nosítku Tula - velikosti
20.03.2018
Zajímavosti

Vše, co chcete vědět o nosítku Tula - velikosti

 

Dokud dělala Tula nosítka jen ve velikosti Standard a Toddler, bylo to jednoduché. Standard patří do nejběžnější kategorie - nosítek od čtyř měsíců, Toddler je batolecí nosítko a kdo chtěl nosit od narození, dokoupil si do Standardu novorozeneckou vložku. S popularitou rostoucích nosítek se ale výrobce chopil příležitosti a v roce 2017 přišel s novinkou - rostoucím nosítkem Free to Grow. A tím řadě maminek zamotal hlavu :-)

Je lepší Standard a vložka, nebo nosítko Free to Grow? Jak dlouho nosítko Free to Grow vydrží? Mám dítě staré 3,4,5 měsíců, jaké nosítko mám pořídit? Toto je jen zlomek dotazů, které dostáváme.          V tomto článku se tedy na velikosti nosítek Tula podíváme podrobněji, aby bylo vše jasnější.

 

 

 

Na obrázku výše můžete vidět základni rozdělení nosítek podle váhy. Podle našich zkušeností je ale trochu lepší posuzovat vhodnou velikost podle věku dítěte, váha nemusí být vždy odpovídající. Například pro osmikilové miminko, které ještě nedrží dobře hlavičku, není ještě velikost Standard vhodná, i když podle váhy už by nosítko vyhovovat mělo. Protože je každé miminko úplně jiné, je vždy lepší  si nosítko před nákupem vyzkoušet. Tula navíc nabízí i velké množství materiálů a vzorů 

 

FREE TO GROW

Jak bylo popsáno již výše, Tula FTG je rostoucí nosítko, to znamená nosítko, které roste s vaším dítětem. "Růstu" nosítka docílíte regulací šířky látky mezi nožičkami, nosítko můžete pomocí cvočků na bederním páse nastavit celkem do tří velikostí.


Nejmenší velikost: podle výrobce vhodná již od narození, lépe ale sedne až kolem druhého měsíce a vydrží do cca čtyř až pěti měsíců. 
Střední velikost: od cca čtvrtého/páteho měsíce do 8 měsíců
Největší velikost: od cca osmi měsíců do cca jednoho a půl roku

Tím, že je každé děťátko úplně jiné (myšleno tělesné proporce), berte prosím toto rozdělení spíše jako orientační.

Nosítko nastavené na největší velikost víceméně odpovídá velikosti Tula Standard (je jen o něco málo širší). Obě nosítka tedy vydrží prakticky stejně dlouho a hlavní rozdíl mezi nimi je tedy opravdu v tom, že FTG je možné lépe nastavit (přizpůsobit miminku) a hlavně v něm nosit o dost dříve, než v nosítku velikosti Standard. Přečtěte si i naši podrobnou recenzi nosítka Tula FTG

 


ftgg

 

STANDARD

Nejoblíbenější model značky Tula, charakterizovaný velkým výběr designů. Nosítko je vhodné nejdříve od 4 měsíců (7 kg), ze zkušenosti ale můžeme říct, že čtyřměsíčním miminkům bývá nosítko ještě poměrně velké - hlavně šířkou látky mezi nožičkami. Maminky to pak občas řeší tak, že stáhnou látku mezi nožičkami stuhou.

Nosítko je velmi jednoduché, prakticky nic se na něm nenastavuje a sedne všem typům postav - častý dotaz bývá, zda může nosit jak drobná maminka, tak i mohuný tatínek - odpověď je "ano, může" :-) Bederní pás i ramenní popruhy mají dostatečnou délku, která se snadno reguluje a opravdu se tak přizpůsobí každé postavě.

Tula Standard je levnější než Tula FTG a tak pokud má někdo miminko, kterému už byly alespoň čtyři měsíce a hledá levnější variantu nosítka, doporučujeme právě velikost Standard. Pro děti mladší čtyř měsíců je vhodnější FTG

 


TODDLER

Batolecí nosítko Toddler je vhodné pro děti od cca 11 kg, ideálně sedí od konfekční velikosti 86 (minimum je 81 cm). Dětem pod 80 cm je nosítko ještě pravdu dost velké - dítě má jednak příliš širokou látku mezi nožičkami (místo od kolínka ke kolínku je to spíše od půly lýtka do půly lýtka) a jednak je v nosítku úplně zapadlé - utopené.

Nosítko vydrží relativně dlouho - má nosnost 27 kg, velikostně sedí do cca 3 let

Podrobnější recenzi na Tulu Toddler najdete zde.

 

 

Pokud si někdo potrpí na přesné rozměry, zde je srovnávací tabulka porovnávající jednotlivá nosítka v parametrech šířka a délka zádového panelu.

 

Rozměry nosítek Tula

Fotosrovnání velikostí nosítek FTG vs Standard: obě nosítka jsou na šířku i výšku prakticky stejná, nosítko FTG má trochu jiný tvar zádového panelu.

 

Fotoporovnání FTG vs Tula Standard

 

Fotosrovnání velikostí nosítek FTG vs Toddler: rozdíl ve velikosti je opravdu markantní :-)

 

 

 

A protože často mluvíme o tom, že miminko by mělo mít látku nosítka mezi nožičkami "od kolínka ke kolínku", pojďme se ještě podívat, jaký rozměr je tím myšlen.

 

Látka od kolínka ke kolínku

 

Pokud si chcete přečíst více informací o jednotlivých modelech nosítek Tula, podívejte se ještě do sekce Jak vybrat nosítko.

Pokud potřebujete vidět srovnání nosítek Free to Grow a Standard ještě vizuálně, podívejte se na fotoporovnání obou nosítek.

 

     Vše, co chcete vědět o nosítku Tula - materiály >>

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Štítky