Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

LennyUp - recenze

 

LennyLamb je v "nosícím světě" poměrně známá značka, jedná se o polského výrobce, který vyrábí šátky, šátková nosítka, ale i řadu doplňků - nosící bundy a mikiny, tašky a podobně. LanyLamb má spoustu krásných designů a neustále chrlí nové a nové. Výroba probíhá kompletně v Polsku a jak šátky, tak i nosítka, se pyšní řadou certifikátů.

Nosítka vyrábí LennyLamb ve třech velikostech - Baby, Toddler a rostoucí LennyUp. A na ten se tedy nyní podíváme ve větším detailu.

 

První pohled

Když nám byla nosítka LennyLamb doručena, první, čím jsem byla trochu překvapena bylo, že nejsou balena v papírové krabici, jak je to u ostatních výrobců, ale v plastovém vaku. Výhodou tohoto balení je bezesporu to, že je na první pohled vidět design nosítka. Vak má navíc praktické ramínko, takže zabalené nosítko je možné skladovat zavěšené, což šetří místo.   

 

 

Druhým překvapením pak bylo, že nosítko je poměrně mohutné a hodně polstrované. Ze šátkových nosítek jsem měla doposud zkušenost jen s nosítkem Storchenwiege a rozdíl mezi těmito dvěma nosítky je obrovský. Překvapení ale bylo veskrze pozitivní - široký bederní pás, popruhy i masivní polstrování mají zásadní vliv na pohodlnost nosiče, polstrování boků nosítka (okraje zádové opěrky) pak zase na pohodlnost miminka.

 

LennyUp

Nastavení 

Bederní pás je opravdu široký a perfektně sedí, je skutečně pohodlný. Zapínání i dotahování je na klasickou přezku, obdobné tomu, co má třeba Tula, Manduca a další nosítka. Stejně jako u nosítka Tula je u  LennyUp na bederním pásu umístěna praktická kapsa na suchý zip. Na zadní straně bederního pásu je mechanismus na nastavování šířky nosítka. Opět je to stejný typ, jako u nosítka Tula, konkrétně Free to Grow. Šířku zádového panelu lze nastavovat velmi jednoduše - viz foto. Tedy pro miminko od narození se látka stáhne na maximum z obou stran, čímž se zúží a trochu nařasí. Tím, jak je látka nosítka měkká, nařasení nijak nevadí - miminko to určitě tlačit nebude.

 

 

Další část nosítka, kterou je potřeba si nastavit, jsou ramenní popruhy. Ty jsou v porovnání s jinými nosítky opravdu hodně široké (širší už má snad jen Kokon) a polstrované. Na nosítkách jsou dokonce dva utahovací popruhy, což je opět výjimečné (standard je jeden popruh). Nastavení je opět velmi jednoduché, Způsob utahování je stejný jako u MoniLu UNI - přes spodní sponu se zkracuje délka zádové opěrky, přes vrchní sponu délka ramenního popruhu..

 

 

Porovnání popruhů s rostoucím nosítkem značky Tula - Free to Grow. Tula má popruhy opravdu výrazně užší a méně polstrované.

 

Free to Grow vs LennyUp

 

A ještě porovnání šířky nosítka opět s Tula Free to Grow - LennyUp je o něco širší (38 cm vs 42 cm), proto nosítko vydrží déle než Tula Free to Grow. Když to zkonkrétníme, FTG je do cca roku a půl, LennyUp do cca dvou a půl let dítěte.  

 

FTG vs LennyUp

 

Rozměry nosítka

LennyUp rozměry

Celkové hodnocení 

LennyUp je opravdu výborné nosítko, které se perfektně přizpůsobí tělíčku miminka a je výborně pohodlné pro nosiče. Jedinou "nevýhodou" je vyšší cena - ta se nosítko od nosítka liší, je totiž daná typem šátku, ze kterého je ušita, jeho materiálem, gramáží a podobně. Nejlevnější nosítka tak stojí kolem 2800 Kč, ty dražší až kolem 5000 Kč.

Na ilustračních fotografiích je nosítko Basic Kyanit, které si můžete vyzkoušet v naší půjčovně.

 

 

<< Fenomén Manduca     Lenka 4ever - recenze >>

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli